Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

ISO jutība

Par ISO jutība

Kameras jutību pret gaismu (ISO jutību) var regulēt atbilstoši pieejamās gaismas daudzumam. Parasti augstāku vērtību izvēle ļauj palielināt aizvara ātrumu ar tādu pašu diafragmas atvērumu. Izvēlieties iestatījumus no ISO 64 līdz 25 600. Ir pieejami arī paplašināti iestatījumi no aptuveni 0,3 līdz 1 EV (ISO 32 ekvivalents) zem ISO 64 un 0,3 līdz 2 EV (ISO 102400 ekvivalents) virs ISO 25 600.

ISO jutības regulēšana

Turiet S ( Q ) poga un pagrieziet galveno komandu ciparripu.

 • Jūsu izvēle tiek parādīta uzņemšanas displejā un vadības panelī.
 • Pēc noklusējuma iestatījumiem ISO jutības izmaiņas tiek veiktas ar soli 1/3 EV . Pakāpienu lielumu var mainīt, izmantojot pielāgoto iestatījumu b1 [ ISO jutības pakāpiena vērtība ].

Augsta ISO jutība

Jo augstāka ir ISO jutība, jo mazāk gaismas nepieciešams ekspozīcijai, ļaujot uzņemt attēlus vājā apgaismojumā un palīdzot novērst izplūšanu, kad objekts ir kustībā. Tomēr ņemiet vērā, ka jo augstāka ir jutība, jo lielāka iespēja, ka attēlu ietekmēs “troksnis” nejauši izvietotu spilgtu pikseļu, miglas vai līniju veidā.

 • “Troksni” var samazināt, iespējojot augstu ISO trokšņu samazināšanu. Augsta ISO trokšņu samazināšanu var iespējot, izmantojot fotoattēlu uzņemšanas un video ierakstīšanas izvēlņu vienumus [ High ISO NR ].

Fotoattēlu uzņemšanas izvēlne [ ISO jutības iestatījumi ]

ISO jutību var regulēt arī, izmantojot fotoattēlu uzņemšanas izvēlnes vienumu [ ISO sensitivity settings ].

Sveiki 0,3– Sveiki 2.0

Iestatījums [ Hi 0.3 ] atbilst ISO jutībai, kas ir aptuveni par 0,3 EV augstāka nekā ISO 25600 (ekvivalents ISO 32000), un [ Hi 2.0 ] atbilst ISO jutībai, kas ir aptuveni par 2 EV augstāka (ISO 102400 ekvivalents). Ņemiet vērā, ka attēli, kas uzņemti ar šiem iestatījumiem, ir īpaši pakļauti “trokšņiem” nejauši izvietotu spilgtu pikseļu, miglas vai līniju veidā.

Lo 0,3– Lo 1.0

[ Lo 0,3 ] atbilst ISO jutībai par aptuveni 0,3 EV zem ISO 64 (ISO 50 ekvivalents). [ Lo 1.0 ] ir aptuveni par 1 EV zem ISO 64 (ISO 32 ekvivalents). Izmantojiet, lai palielinātu diafragmas atvērumu vai mazāku aizvara ātrumu, ja apgaismojums ir spilgts. Izceltie objekti var būt pārgaismoti. Vairumā gadījumu ir ieteicama ISO jutība [ 64 ] vai lielāka.

Automātiskā ISO jutības kontrole

Automātiskā ISO jutības kontrole automātiski pielāgo ISO jutību, ja optimālu ekspozīciju nevar sasniegt ar lietotāja izvēlēto vērtību. Varat izvēlēties automātiskās ISO jutības kontroles augšējo robežu (100–Hi 2.0), lai novērstu pārāk augstu ISO jutības paaugstināšanu.

Automātiskās ISO jutības kontroles iespējošana

 • Turiet nospiestu pogu S un grieziet apakškomandu ciparripu, lai izvēlētos ISO AUTO (automātiskā ISO jutības kontrole ir iespējota) vai ISO (automātiskā ISO jutības kontrole ir atspējota).

 • Kad ir iespējota automātiskā ISO jutības kontrole, fotografēšanas displejā būs redzams ISO AUTO un vadības panelis ISO-A . Ja jutība tiek mainīta no lietotāja izvēlētās vērtības, displejos tiks parādīta ISO jutība.

  Monitors

  Vadības panelis

 • Maksimālo jutību var noregulēt, izmantojot fotoattēlu uzņemšanas izvēlnes vienumu [ ISO sensitivity settings ].

Brīdinājumi: Automātiskā ISO jutības kontrole

 • Ja pašlaik [ ISO jutība ] atlasītā vērtība ir augstāka par vērtību, kas izvēlēta opcijai [ Maksimālā jutība ], vērtība, kas izvēlēta opcijai [ ISO jutība ], tiks izmantota kā automātiskās ISO jutības kontroles augšējā robeža.
 • Fotografējot ar zibspuldzi, aizvara ātrums ir ierobežots līdz diapazonam, ko nosaka vērtības, kas atlasītas pielāgotajiem iestatījumiem e1 [ Zibspuldzes sinhronizācijas ātrums ] un e2 [ Zibspuldzes aizvara ātrums ]. Ja [ Minimālais aizvara ātrums ] atlasītā vērtība nav šajā diapazonā, pielāgotajam iestatījumam e2 [ Zibspuldzes aizvara ātrums ] atlasītā vērtība kļūst par faktisko minimālo aizvara ātrumu.
 • Izņemot režīmu M , videoklipi tiek ierakstīti, izmantojot automātisko ISO jutības vadību. Automātisko ISO jutības vadību var iespējot video ierakstīšanai režīmā M , video ierakstīšanas izvēlnē atlasot [ IESLĒGTS ] vienumam [ ISO sensitivity settings ] > [ Auto ISO control (Mode M) ].