Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Bluetooth ve Wi-Fi (Kablosuz LAN)

Bu ürün Amerika Birleşik Devletleri İhracat İdaresi Yönetmelikleri (EAR) tarafından kontrol edilmektedir. Bu yazının yazıldığı an itibariyle ambargoya veya özel kontrollere tabi olan aşağıdaki ülkeler dışındaki ülkelere ihracat için Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin izni gerekli değildir: Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan ve Suriye (liste değişebilir).

Kablosuz cihazların kullanımı bazı ülke veya bölgelerde yasaklanmış olabilir. Geçerli tüm yerel yönetmelikleri öğrenin ve bunlara uyun.

Bu cihazdaki Bluetooth vericisi 2,4 GHz bandında çalışır.

ABD ve Kanada'daki Müşteriler için Bildirim

Bu cihaz, FCC Kuralları ve Yenilik, Bilim ve Ekonomik Kalkınma Kanada'nın lisanstan muaf RSS'lerinin 15. bölümüne uygundur. Çalıştırma aşağıdaki iki koşula tabidir: (1) bu cihaz zararlı girişime neden olamaz ve (2) bu cihaz, istenmeyen çalışmaya neden olabilecek girişimler de dahil olmak üzere alınan her türlü girişimi kabul etmelidir.

FCC UYARISI

FCC, bu cihazda Nikon Corporation tarafından açıkça onaylanmayan herhangi bir değişiklik veya modifikasyonun, kullanıcının ekipmanı çalıştırma yetkisini geçersiz kılabileceği konusunda kullanıcının bilgilendirilmesini gerektirir.

FCC gerekliliği 15.407(c) ile uyumluluk

Veri iletimi her zaman MAC üzerinden dijital ve analog temel bant üzerinden ve son olarak RF çipine iletilen yazılım tarafından başlatılır. MAC tarafından birkaç özel paket başlatılır. Bunlar, dijital temel bant kısmının RF vericisini açmasının ve daha sonra paketin sonunda kapatmasının tek yoludur. Bu nedenle verici yalnızca yukarıda belirtilen paketlerden biri iletilirken açık olacaktır. Başka bir deyişle, bu cihaz, iletilecek bilginin olmaması veya operasyonel arıza durumunda iletimi otomatik olarak durdurur.

Frekans Toleransı: ±20 ppm

FCC Radyo Frekansı Girişimi Beyanı

Not: Bu ekipman test edilmiş ve FCC Kurallarının 15. bölümüne göre B Sınıfı dijital cihaz sınırlarına uygun olduğu görülmüştür. Bu sınırlar, konut kurulumunda zararlı girişime karşı makul koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ekipman radyo frekansı enerjisi üretir, kullanır ve yayabilir ve talimatlara uygun şekilde kurulup kullanılmazsa radyo iletişimlerinde zararlı girişime neden olabilir. Ancak belirli bir kurulumda parazit oluşmayacağının garantisi yoktur. Bu ekipman radyo veya televizyon yayın alımında, ekipmanın açılıp kapatılmasıyla belirlenebilecek zararlı girişime neden olursa, kullanıcının aşağıdaki önlemlerden bir veya daha fazlasını uygulayarak girişimi düzeltmeye çalışması teşvik edilir:

 • Alıcı antenin yönünü veya yerini değiştirin.
 • Ekipman ile alıcı arasındaki mesafeyi artırın.
 • Ekipmanı, alıcının bağlı olduğu devreden farklı bir devredeki çıkışa bağlayın.
 • Yardım için satıcıya veya deneyimli bir radyo/TV teknisyenine danışın.

Ortak konum

Bu verici başka bir anten veya vericiyle aynı yere yerleştirilmemeli veya birlikte çalıştırılmamalıdır.

Nikon Inc., 1300 Walt Whitman Road, Melville, New York 11747-3064, ABD

Tel.: 631-547-4200

FCC/ISED RF Maruziyet Beyanı

Mevcut bilimsel kanıtlar, düşük güçlü kablosuz cihazların kullanılmasıyla herhangi bir sağlık sorununun ilişkili olduğunu göstermemektedir. Ancak bu düşük güçlü kablosuz cihazların kesinlikle güvenli olduğuna dair bir kanıt yok. Düşük güçlü Kablosuz cihazlar, kullanım sırasında mikrodalga aralığında düşük düzeyde radyo frekansı enerjisi (RF) yayar. Yüksek RF seviyeleri sağlık üzerinde etkiler yaratabilirken (dokuyu ısıtarak), ısıtma etkisi yaratmayan düşük seviyeli RF'ye maruz kalmak sağlık açısından bilinen hiçbir olumsuz etkiye neden olmaz. Düşük seviyeli RF maruziyetine ilişkin pek çok araştırmada herhangi bir biyolojik etki bulunamamıştır. Bazı çalışmalar bazı biyolojik etkilerin meydana gelebileceğini ileri sürmüştür ancak bu tür bulgular ek araştırmalarla doğrulanmamıştır. Bu ürün test edilmiş ve kontrolsüz bir ortam için belirlenen FCC/ISED radyasyona maruz kalma sınırlarına uygun olduğu ve FCC radyo frekansı (RF) Maruz Kalma Yönergeleri ile ISED radyo frekansı (RF) Maruz Kalma kurallarının RSS-102'sini karşıladığı görülmüştür. Lütfen FCC web sitesine yüklenen SAR test raporuna bakın.

RSS-247 Sayı 2 §6.4 ile Uyumluluk

Veri iletimi her zaman MAC üzerinden dijital ve analog temel bant üzerinden ve son olarak RF çipine iletilen yazılım tarafından başlatılır. MAC tarafından birkaç özel paket başlatılır. Bunlar, dijital temel bant kısmının RF vericisini açmasının ve daha sonra paketin sonunda kapatmasının tek yoludur. Bu nedenle verici yalnızca yukarıda belirtilen paketlerden biri iletilirken açık olacaktır. Başka bir deyişle, bu cihaz, iletilecek bilginin olmaması veya operasyonel arıza durumunda iletimi otomatik olarak durdurur.

Kanada'daki Müşteriler için Bildirim
Yalnızca iç mekan kullanımı içindir (5150-5350MHz).
Avrupa'daki ve Radyo Ekipmanı Direktifine Uygun Ülkelerdeki Müşteriler için Bildirim

Nikon Corporation, işbu belgeyle Z 9 tipi radyo ekipmanının 2014/53/EU Direktifine uygun olduğunu beyan eder.

AB uygunluk beyanlarının tam metinlerine aşağıdaki internet adreslerinden ulaşılabilir:

https://imaging.nikon.com/support/pdf/DoC_N2014.pdf

Wi-Fi

 • Çalışma frekansı:

  • 2412–2462 MHz (kanal 11; Afrika, Asya ve Okyanusya)
  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5825 MHz (ABD, Kanada, Meksika)
  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5805 MHz (Amerika'daki diğer ülkeler)
  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5745–5805 MHz (Gürcistan)
  • 2412–2462 MHz (kanal 11) ve 5180–5320 MHz (diğer Avrupa ülkeleri)
 • Maksimum çıkış gücü (EIRP):

  • 2,4 GHz bant: 8,4 dBm
  • 5 GHz bant: 6,0 dBm (Gürcistan)
  • 5 GHz bant: 9,0 dBm (diğer ülkeler)

Bluetooth

 • Çalışma frekansı:

  • Bluetooth : 2402–2480 MHz
  • Bluetooth Düşük Enerji: 2402–2480 MHz
 • Maksimum çıkış gücü (EIRP):

  • Bluetooth : 2,9 dBm
  • Bluetooth Düşük Enerjisi: 1,4 dBm
Singapur'daki Müşteriler için Bildirim

Bu cihaz radyo frekansı düzenlemelerine uygundur. Cihaza yapıştırılmayan sertifika etiketlerinin içeriği aşağıda verilmiştir.

Nijerya'daki Müşteriler için Bildirim

Güvenlik

Bu ürünün faydalarından biri, kapsama alanı dahilindeki herhangi bir yerde kablosuz veri alışverişi için başkalarının serbestçe bağlanmasına izin vermesi olsa da, güvenlik etkinleştirilmezse aşağıdakiler meydana gelebilir:

 • Veri hırsızlığı: Kötü niyetli üçüncü taraflar, kullanıcı kimliklerini, şifrelerini ve diğer kişisel bilgileri çalmak için kablosuz aktarımlara müdahale edebilir.
 • Yetkisiz erişim: Yetkisiz kullanıcılar ağa erişebilir, verileri değiştirebilir veya başka kötü niyetli eylemler gerçekleştirebilir. Kablosuz ağların tasarımı nedeniyle, özel saldırıların, güvenlik etkinleştirildiğinde bile yetkisiz erişime izin verebileceğini unutmayın.
 • Güvenli olmayan ağlar: Açık ağlara bağlanmak yetkisiz erişime neden olabilir. Yalnızca güvenli ağları kullanın.

Uygunluk İşareti

Kameranın uyduğu standartlar, kurulum menüsündeki [ Uygunluk işareti ] seçeneği kullanılarak görüntülenebilir.

Sertifikalar

Z 9 Model Adı: N2014