Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

d8: Dosya Numarası Sırası

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Bir dosya numaralandırma seçeneği seçin.

Seçenek Tanım
[ Açık ] Fotoğraf makinesine yeni bir klasör oluşturulduğunda veya yeni bir hafıza kartı takıldığında, dosya numaralandırma kullanılan son numaradan devam edecektir. Bu, birden çok kart kullanıldığında yinelenen dosya adlarının oluşumunu en aza indirerek dosya yönetimini basitleştirir.
[ Kapalı ]

Yeni bir klasör oluşturulduğunda veya yeni bir hafıza kartı takıldığında, dosya numaralandırma 0001'den yeniden başlar. Geçerli klasörde zaten resimler varsa, dosya numaralandırma geçerli klasördeki en yüksek dosya numarasından devam eder.

[ Açık ] öğesini seçtikten sonra [ Kapalı ] öğesini seçerseniz, kamera geçerli dosya numarasını kaydeder. Bir sonraki sefer [ Açık ] seçildiğinde, dosya numaralandırma daha önce kaydedilen değerden devam edecektir.

[ Sıfırla ] [ Açık ] için dosya numaralandırmasını sıfırlayın. Geçerli klasör boşsa, dosya numaralandırması çekilen bir sonraki fotoğrafla 0001'den yeniden başlar. Geçerli klasörde resimler varsa, çekilen sonraki fotoğrafa geçerli klasördeki en yüksek dosya numarasına bir eklenerek bir dosya numarası atanır.

Dosya Numarası Sırası

  • Geçerli klasör 9999 numaralı bir resim içerdiğinde bir resim çekilirse, yeni bir klasör oluşturulur ve dosya numaralandırma 0001'den yeniden başlar.
  • Geçerli klasör numarası 999'a ulaştığında, kamera artık yeni klasörler oluşturamaz ve aşağıdaki durumlarda deklanşör devre dışı bırakılır:

    • geçerli klasör 5000 resim içeriyor (ayrıca, kamera maksimum uzunlukta bir videoyu kaydetmek için gereken dosya sayısının klasörün 5000'den fazla dosya içermesiyle sonuçlanacağını hesaplarsa video kaydı devre dışı bırakılır) veya
    • geçerli klasör 9999 numaralı bir resim içeriyor (ayrıca, kamera maksimum uzunlukta bir videoyu kaydetmek için gereken dosya sayısının 9999'dan büyük bir dosya numarasıyla sonuçlanacağını hesaplarsa video kaydı devre dışı bırakılır).

    Çekime devam etmek için, Özel Ayar d8 [ Dosya numarası sırası ] için [ Sıfırla ]'yı seçin ve ardından mevcut hafıza kartını formatlayın veya yeni bir hafıza kartı takın.

Klasör Numaralandırma

  • Mevcut klasörde 5000 resim veya 9999 numaralı resim varken bir resim çekilirse, yeni bir klasör oluşturulur ve mevcut klasör olarak seçilir.
  • Yeni klasöre, geçerli klasör numarasından bir büyük numara atanır. Bu numaraya sahip bir klasör zaten varsa, yeni klasöre mevcut en düşük klasör numarası atanacaktır.