Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

d9: İzleme Modu (Fotoğraf Lv)

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Kameranın ayarlanıp ayarlanmadığını seçin vizörde veya monitörde önizleme çekim ayarlarının nihai resmin tonunu ve parlaklığını nasıl etkileyeceğini yansıtmak için. Seçilen seçenek ne olursa olsun, kamera ayarlarının etkileri video modunda her zaman görünür durumdadır.

Seçenek Tanım
V [ Ayarların etkilerini göster ]

Renk ve pozlamayı etkileyen beyaz dengesi, Picture Control'leri, pozlama telafisi ve diğer ayarların etkileri çekim ekranında görülebilir. [ Ayarların etkilerini göster ] vurgulandığında 2 basıldığında [ Her Zaman ] ve [ Yalnızca flaş kullanılmadığında ] seçenekleri görüntülenir.

 • [ Her Zaman ]: Ayarların etkileri, bir flaş ünitesi takılı ve patlamaya hazır olduğunda da görülebilir.

  • Bu ayar, ekran arka plan pozlama ayarları için kullanıldığında önerilir.
  • Ana konu çekim ekranında karanlık görünebilir.
  • Fotoğraf çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] için [ ON ] seçiliyken flaş kontrol modu için TTL seçilirse, çekim ekranında gösterilen sahnenin parlaklığı gerçek konununkinden farklı olabilir.
 • [ Yalnızca flaş kullanılmadığında ]: Bir flaş ünitesi takıldığında ve patlamaya hazır olduğunda, ekran parlaklığı görüntüleme kolaylığı için ayarlanır ([ İzleme kolaylığı için ayarla ] uyarınca). Ayarların renkler üzerindeki etkileri ne olursa olsun görülebilir.
 • Çekim ekranında V belirecektir.
W [ Görüntüleme kolaylığı için ayarlayın ]

Beyaz dengesi, Picture Control'leri ve pozlama telafisi gibi ayarlarda yapılan değişikliklerin etkileri çekim ekranında görünmez. [ Görüntüleme kolaylığı için ayarla ] vurgulandığında 2 basmak, [ Otomatik ] ve [ Kişisel ] seçeneklerini görüntüler.

 • [ Otomatik ]: Renk, parlaklık ve diğer ayarlar, uzun süreli kullanımlarda görüntüleme kolaylığı sağlayacak şekilde ayarlanır.
 • [ Özel ]: [ Beyaz dengesi ], [ Picture Control Ayarla ] ve [ Gölgeleri parlaklaştır ] için bireysel ayarlamalar yapmak için 2 basın.

  • [ Beyaz dengesi ]: [ Geçerli ayarı önizle ], [ Otomatik ] ve [ Renk sıcaklığını seç ] arasından seçim yapın. Çekim ekranı için renk sıcaklığını seçmek üzere [ Renk sıcaklığını seç ] öğesini seçin.
  • [ Picture Control Ayarla ]: [ Geçerli ayarı önizle ] ve [ Görüntüleme kolaylığı için ayarla ] arasından seçim yapın.
  • [ Gölgeleri aydınlat ]: Kameranın ekrandaki gölgeleri (karanlık alanları) aydınlatıp aydınlatmayacağını veya ne kadar aydınlatacağını seçin; mevcut seçenekler [ Kapalı ], [ +1 ], [ +2 ] ve [ +3 ] şeklindedir. Değer ne kadar yüksek olursa, etki o kadar büyük olur.
 • Çekim ekranında W görünecektir.