Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Zaman kodu

G düğmesi U 1 video kayıt menüsü

Kaydedilip edilmeyeceğini seçin zaman kodları video çekerken her kare için saat, dakika, saniye ve kare numarası vermek. Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ H.264 8-bit (MP4) ] seçili olarak çekilen videolara zaman kodları dahil edilmez.

Seçenek Tanım
[ Zaman kodlarını kaydet ]
 • [ Açık ]: Zaman kodlarını kaydedin. Çekim ekranında zaman kodu görünür.
 • [ Açık ( HDMI çıkışı ile) ]: Zaman kodları, kameraya bir HDMI kablosuyla bağlanan harici kayıt cihazlarına kaydedilen metrajlara dahil edilecektir. Kamera, Atomos SHOGUN , NINJA ve SUMO serisi Monitör kayıt cihazlarını destekler.
 • [ Kapalı ]: Zaman kodları kaydedilmez.
[ Sayım yöntemi ]
 • [ Record run ]: Zaman kodları yalnızca kayıt devam ederken artırılır.
 • [ Serbest çalışma ]: Zaman kodları sürekli olarak artırılır. Kamera kapalıyken zaman kodları artırılmaya devam eder.
[ Zaman kodu kaynağı ]
 • [ Sıfırla ]: Zaman kodunu 00:00:00.00 olarak sıfırlayın.
 • [ Uzaktan kumandayı kullanarak sıfırla ]: Zaman kodu, isteğe bağlı bir WR-T10 kablosuz uzaktan kumandadaki deklanşöre basılarak sıfırlanabilir ( 0 'Uzaktan Kumandayı Kullanarak Sıfırla' ).
 • [ Manuel girin ]: Saati, dakikayı, saniyeyi ve çerçeve numarasını manuel olarak girin.
 • [ Geçerli saat ]: Zaman kodunu, fotoğraf makinesi saatinin bildirdiği geçerli saate ayarlayın. Devam etmeden önce, kurulum menüsünde [ Saat dilimi ve tarih ] öğesini seçin ve fotoğraf makinesi saatinin doğru saat ve tarihe ayarlandığından emin olun.
[ Çerçeveyi bırak ] 30 ve 60 fps kare hızlarında kare sayısı ile gerçek kayıt süresi arasındaki tutarsızlıkları telafi etmek için [ ON ] öğesini seçin.

Dikkat: HDMI Aygıtları

[ Zaman kodlarını kaydet ] için [ Açık ( HDMI çıkışı ile) ] öğesinin seçilmesi, HDMI cihazlarına yapılan görüntü çıkışını bozabilir.

“Uzaktan Kumandayı Kullanarak Sıfırla”

Bu seçenek, fotoğraf makinesine takılı isteğe bağlı bir WR-R11a veya WR-R10 kablosuz uzaktan kumandayla eşleştirilmiş isteğe bağlı bir WR-T10 üzerindeki deklanşöre basılarak zaman kodunun sıfırlanmasına olanak tanır.

 • [ Uzaktan kumandayı kullanarak sıfırla ] seçildiğinde, bir zaman kodu sıfırlama iletişim kutusu görüntülenir. Zaman kodunu sıfırlamak için WR-T10 üzerindeki deklanşöre basın.
 • Tek bir WR-T10 birden çok WR-R11a / WR-R10 kablosuz uzaktan kumandayla eşleştirmek WR-T10 deklanşöre tek bir basışla birden çok kamera için zaman kodlarının aynı anda sıfırlanmasını sağlar. Birden fazla kamera için zaman kodları böylece senkronize edilebilir ve bu da düzenlemeyi kolaylaştırır.

Zaman Kodu Sıfırlama İletişim Kutusu

Zaman kodu sıfırlama iletişim kutusu görüntülenirken fotoğraf makinesi deklanşörüne sonuna kadar basmak, zaman kodunu sıfırlar. Fotoğraf çekilmeyecektir.