Izberite operacije, ki se izvajajo v fotografskem načinu s krmilnimi elementi kamere ali objektiva, vključno z gumbi kamere in podizbirnikom ter obročem za upravljanje objektiva.

  • Izberite vloge spodnjih kontrolnikov. Označite želeni kontrolnik in pritisnite J

Možnost

w

[ Gumb Fn1 ]

y

[ Gumb Fn2 ]

1

[ Gumb Fn3 ]

n

[ Gumb Fn za navpično fotografiranje ]

b

[ Gumb Protect/Fn4 ]

V

[ Gumb AF-ON ]

8

[ Središče podizbornika ]

p

[ Gumb OK ]

W

[ Gumb za zvok ]

B

[ gumb QUAL ]

F

[ Navpična sredina večnamenskega izbirnika ]

j

[ Gumb AF-ON za navpično fotografiranje ]

z

[ Gumb za snemanje videa ]

y

[ Vrčnice za ukaze ]

S

[ Gumb Lens Fn ]

3

[ Gumb Lens Fn2 ]

l

[ obroč za upravljanje objektiva ]

R

[ Obroč objektiva Fn (v smeri urinega kazalca) ]

S

[ Obroč objektiva Fn (v nasprotni smeri urinega kazalca) ]

T

[ Gumb za nastavitev pomnilnika objektiva ]

  • Vloge, ki jih je mogoče dodeliti, so navedene spodaj. Razpoložljive vloge se razlikujejo glede na nadzor.

Vloga

Opis

A

[ Prednastavljena točka ostrenja ]

S pritiskom na kontrolnik izberete prednastavljeno točko ostrenja.

  • Če želite izbrati točko, jo označite, pridržite kontrolnik in pritisnite gumb za način ostrenja, dokler točka ostrenja ne začne utripati.

  • Izberete lahko ločene točke ostrenja za »široko« (ležečo) orientacijo in za vsako od dveh »visokih« (pokončnih) orientacij, če je za nastavitev po meri a5 [ Store points by orientation ] izbrana možnost, ki ni [ Off ].

  • Obnašanje izbranega nadzora lahko izberete s pritiskom na 2 , ko je označena [ Preset focus point ].

    • [ Pritisnite za priklic točke izostritve ]: s pritiskom na kontrolnik prikličete prednastavljeno točko izostritve.

    • [ Držite za priklic točke ostrenja ]: Prednastavljena točka ostrenja je izbrana, medtem ko je gumb pritisnjen. S sprostitvijo kontrolnika se obnovi točka ostrenja, izbrana pred pritiskom na kontrolnik.

K

[ Izberi sredinsko točko ostrenja ]

S pritiskom na kontrolnik izberete središčno točko ostrenja.

F

[ Shrani položaj fokusa ]

Če držite kontrolnik, se trenutni položaj izostritve shrani.

  • Shranjeni položaj je mogoče obnoviti s kontrolnikom, ki mu je bil dodeljen [ Recall focus position ] (»priklic pomnilnika«).

  • Ko shranjujete položaj fokusa, lahko izberete, ali ga je mogoče priklicati s katerim koli od kontrolnikov, ki jim je dodeljen [ Recall focus position ] ([ Save to all ]), ali z uporabo samo določenega kontrolnika ([ Save individually ]).

  • Za več informacij glejte »Shranjevanje in priklic položajev izostritve« ( Shranjevanje in priklic položajev izostritve ).

H

[ Priklic položaja fokusa ]

S pritiskom na kontrolnik se prikliče položaj izostritve, shranjen s kontrolnikom, ki mu je bil dodeljen [ Shrani položaj izostritve ].

d

[ Način AF-območja ]

Če držite kontrolnik, izberete prednastavljeni način območja AF. Območje AF, ki je bilo prej v veljavi, se obnovi, ko spustite gumb.

  • Če želite izbrati način AF-area, pritisnite 2 , ko je označen [ AF-area mode ].

5

[ Način delovanja s področjem AF + AF‑ON ]

Če držite kontrolnik, izberete prednastavljeni način območja AF in sprožite samodejno ostrenje. Območje AF, ki je bilo prej v veljavi, se obnovi, ko spustite gumb.

  • Če želite izbrati način AF-area, pritisnite 2 , ko je označen [ AF-area mode + AF-ON ].

A

[ AF-ON ]

S pritiskom na kontrolnik se sproži samodejno ostrenje, ki podvoji funkcijo gumba AF-ON .

F

[ Samo zaklepanje AF ]

Izostritev se zaklene, ko je gumb pritisnjen.

E

[ AE zaklepanje (drži) ]

Osvetlitev se zaklene, ko pritisnete kontrolnik. Zaklepanje osvetlitve se ne konča, ko se zaklop sprosti. Osvetlitev ostane zaklenjena, dokler kontrolnika ne pritisnete drugič ali poteče časovnik stanja pripravljenosti.

N

[ Zaklepanje AWB (drži) ]

Če je za nastavitev beline izbrana [ Auto ] ali [ Natural light auto ], se bo nastavitev beline zaklenila, ko pritisnete kontrolnik (zaklepanje ravnovesja beline). Zaklepanje ravnovesja beline se ne konča, ko sprostite zaklop. Zaklepanje pa se bo sprostilo, ko gumb pritisnete drugič ali poteče časovnik stanja pripravljenosti.

O

[ Zaklepanje AE/AWB (drži) ]

Osvetlitev se zaklene, ko pritisnete kontrolnik. Nastavitev beline se prav tako zaklene, če je za nastavitev beline izbrana [ Auto ] ali [ Natural light auto ]. Zaklepanje osvetlitve in ravnovesja beline se ne konča, ko sprostite sprožilec. Zaklepanje pa se bo sprostilo, ko gumb pritisnete drugič ali poteče časovnik stanja pripravljenosti.

D

[ AE zaklepanje (ponastavitev ob sprostitvi) ]

Osvetlitev se zaklene, ko pritisnete kontrolnik. Osvetlitev ostane zaklenjena, dokler kontrolnika ne pritisnete drugič, sprožilca ne sprostite ali poteče časovnik stanja pripravljenosti.

C

[ samo AE zaklepanje ]

Osvetlitev se zaklene, ko je gumb pritisnjen.

B

[ Zaklepanje AE/AF ]

Izostritev in osvetlitev se zakleneta, ko je gumb pritisnjen.

r

[ FV zaklepanje ]

Pritisnite kontrolnik, da zaklenete vrednost bliskavice za dodatne bliskavice; znova pritisnite, da prekličete zaklepanje FV.

h

[ c Onemogoči/omogoči ]

Če je bliskavica trenutno omogočena, bo med pritiskom na gumb onemogočena. Če je bliskavica trenutno izklopljena, bo izbrana sinhronizacija sprednje zavese, medtem ko je gumb pritisnjen.

q

[ Predogled ]

Medtem ko je kontrolnik pritisnjen, bo na zaslonu za fotografiranje prikazano, kako trenutne nastavitve fotografije vplivajo na barvo, osvetlitev in globinsko ostrino.

o

[ Priklic funkcij fotografiranja ]

Držite kontrolnik, da prikličete predhodno izbrane nastavitve.

  • Če želite izbrati priklicane nastavitve, pritisnite 2 , ko je označen [ Recall shooting functions ].

    • Označite elemente z 1 ali 3 in pritisnite J , da izberete ( M ) ali prekličete izbiro ( U ). Med pritiskom na gumb bodo priklicani samo predmeti, označeni s kljukico ( M ).

    • Označite elemente z 1 ali 3 in pritisnite 2 za ogled možnosti. Pritisnite J , da shranite spremembe in zaprete.

    • Če želite shraniti trenutne nastavitve fotoaparata za poznejši priklic s to možnostjo, izberite [ Shrani trenutne nastavitve ].

  • Nastavitve, kot sta hitrost zaklopa in zaslonka, lahko spremenite tako, da držite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze.

    • V načinu P lahko prilagodite prilagodljive programske nastavitve.

    • Če je za nastavitev po meri b3 [ Enostavna kompenzacija osvetlitve ] izbrana možnost, ki ni [ Off ], lahko kompenzacijo osvetlitve prilagodite z vrtenjem gumba za ukaze.

L

[ Priklic funkcij fotografiranja (zadrži) ]

Pritisnite kontrolnik, da prikličete predhodno shranjene nastavitve za fotografiranje (vključno z načinom fotografiranja in merjenjem). Če gumb pritisnete drugič, obnovite nastavitve, ki so veljale pred priklicem shranjenih nastavitev.

  • Če želite izbrati priklicane nastavitve, pritisnite 2 , ko je označen [ Recall shooting functions (hold) ]. Nastavitve, ki jih je mogoče shraniti, so enake kot za [ Recall shooting functions ]. [ Recall shooting functions (hold) ] pa ni mogoče uporabiti za shranjevanje ali priklic nastavitev za [ AF‑ON ].

  • Medtem ko veljajo shranjene nastavitve, se na zaslonu za fotografiranje prikaže ikona o .

  • Hitrost zaklopa in zaslonko lahko spremenite z vrtenjem gumbov za ukaze, medtem ko veljajo shranjene nastavitve.

    • V načinu P lahko prilagodite prilagodljive programske nastavitve.

    • Če je za nastavitev po meri b3 [ Enostavna kompenzacija osvetlitve ] izbrana možnost, ki ni [ Off ], lahko kompenzacijo osvetlitve prilagodite z vrtenjem gumba za ukaze.

E

[ Visokofrekvenčno zmanjšanje utripanja ]

S pritiskom na kontrolnik lahko hitrost zaklopa natančno prilagodite v manjših korakih. Pritisnite gumb drugič, da obnovite običajno izbiro hitrosti zaklopa.

1

[ Rafal v kadriranju ]

  • Če pritisnete kontrolnik, ko je izbrana možnost, ki ni [ WB bracketing ] za [ Auto bracketing ] > [ Auto bracketing set ] v meniju za fotografiranje v neprekinjenem načinu proženja, bo fotoaparat posnel vse posnetke v trenutnem programu kadriranja in ponovite zaporedno snemanje z različnimi nastavitvami, medtem ko je sprožilec pritisnjen. V načinu proženja posamezne slike se bo fotografiranje končalo po prvem rafalnem zaporedju z različnimi nastavitvami.

  • Če je [ WB bracketing ] izbrano za [ Auto bracketing set ], bo fotoaparat posnel slike, medtem ko je sprožilec pritisnjen, in za vsak posnetek uporabil kadriranje nastavitve beline.

c

[ Sinhronizacija. izdaja izbora ]

Ko je [ Sinhronizirano sproščanje ] izbrano za [ Poveži se z drugimi kamerami ] v omrežnem meniju ali ko se za sinhronizirano sprožitev uporablja brezžični daljinski upravljalnik, se lahko izbrani kontrolnik uporabi za preklapljanje med daljinskim sprožitvijo in glavnim ali sinhroniziranim sprožitvijo. Razpoložljive možnosti so odvisne od izbrane nastavitve za nastavitev po meri d5 [ Sinhronizacija. možnosti načina sprostitve ].

  • Naslednje možnosti so na voljo, ko je [ Sync ] izbrano za [ Sync. možnosti načina sprostitve ]:

    • [ Samo glavna sprostitev ] ( c ): Držite gumb pritisnjen, če želite fotografirati samo z glavno kamero.

    • [ Samo za sprostitev na daljavo ] ( d ): Držite gumb pritisnjen, če želite fotografirati samo z oddaljenimi kamerami.

  • Naslednje možnosti so na voljo, ko je za [ Sync . možnosti načina sprostitve ]:

    • [ Sinhronizirano sproščanje ] ( 6 ): Držite gumb pritisnjen, da sinhronizirate sproščanje na glavni in oddaljeni kameri.

    • [ Samo za sprostitev na daljavo ] ( d ): Držite gumb pritisnjen, če želite fotografirati samo z oddaljenimi kamerami.

4

[ + RAW ]

  • Če je za kakovost slike trenutno izbrana možnost JPEG, se bo na zaslonu za fotografiranje prikazalo »RAW« in kopija NEF (RAW) bo posneta z naslednjo sliko, posneto po pritisku krmilnika. Prvotna nastavitev kakovosti slike bo obnovljena, ko umaknete prst s sprožilca ali znova pritisnete kontrolnik, s čimer prekličete [ + RAW ].

  • Kopije NEF (RAW) se posnamejo z nastavitvami, ki so trenutno izbrane za [ RAW snemanje ] v meniju za fotografiranje.

L

[ Tihi način ]

Pritisnite kontrolnik, da omogočite tihi način. Ponovno pritisnite, da onemogočite.

b

[ Prikaz informacij v pogledu v živo izklopljen ]

Pritisnite kontrolnik, da skrijete ikone in druge informacije na zaslonu za fotografiranje. Ponovno pritisnite za ogled.

b

[ Okvirna mreža ]

Pritisnite kontrolnik, da prikažete okvirno mrežo. Če želite skriti mrežo, znova pritisnite kontrolnik. Vrsto prikaza lahko izberete z nastavitvijo po meri d16 [ Vrsta mreže ].

p

[ Zoom on/off ]

Pritisnite kontrolnik, da povečate zaslon na območju okoli trenutne točke ostrenja. Ponovno pritisnite za preklic povečave.

D

[ Virtualni horizont ]

Pritisnite kontrolnik, da omogočite prikaz navideznega obzorja. Ponovno pritisnite, da skrijete zaslon. Vrsto prikaza lahko izberete z nastavitvijo po meri d17 [ Vrsta navideznega obzorja ].

k

[ Pogled zvezd (foto Lv) ]

Pritisnite kontrolnik, da vklopite pogled zvezdne svetlobe. Ponovno pritisnite, da končate pogled zvezdne svetlobe.

W

[ Prikaz ostrenja ]

Ko je za način ostrenja izbran MF, enkrat pritisnite kontrolnik, da omogočite poudarjanje ostrenja. Ponovno pritisnite, da končate poudarjanje fokusa.

O

[ MOJ MENI ]

Pritisnite kontrolnik, da prikažete »MOJ MENI«.

3

[ Dostop do zgornjega elementa v MOJEM MENIJU ]

Pritisnite kontrolnik, da skočite na zgornji element v »MOJEM MENIJU«. Izberite to možnost za hiter dostop do pogosto uporabljenega elementa menija.

K

[ Predvajanje ]

Pritisnite kontrolnik za začetek predvajanja.

l

[ Filtrirano predvajanje ]

Pritisnite kontrolnik, če si želite ogledati samo slike, ki ustrezajo kriterijem, izbranim za [ Filtrirana merila predvajanja ] v meniju za predvajanje.

e

[ Enako kot gumb AF-ON ]

Kontrolnik opravlja vlogo, ki je trenutno izbrana za gumb AF-ON .

n

[ Banka menijev za fotografiranje ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da izberete banko menija za fotografiranje.

v

[ Način fotografiranja ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite glavni gumb za ukaze, da izberete način fotografiranja.

J

[ Izberi območje slike ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da izberete območje slike.

8

[ Kakovost/velikost slike ]

Pritisnite kontrolnik in vrtite glavni gumb za ukaze, da izberete možnost kakovosti slike, in gumb za podukaze, da izberete velikost slike.

h

[ Nastavi nadzor slike ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da izberete Picture Control.

y

[ Aktivna D-Lighting ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da prilagodite Active D-Lighting.

w

[ Merjenje ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da izberete možnost merjenja.

I

[ Način bliskavice/kompenzacija ]

Pritisnite gumb za upravljanje in zavrtite gumb za glavne ukaze, da izberete način bliskavice, in gumb za pomožne ukaze, da prilagodite moč bliskavice.

z

[ Način ostrenja/način območja AF ]

Držite kontrolnik in zavrtite vrtljivi gumb za glavne ukaze, da izberete način ostrenja, vrtljivi pomožni gumb za ukaze pa, da izberete način območja AF.

t

[ Samodejno kadriranje ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite glavni vrtljivi gumb za ukaze, da izberete število posnetkov, in vrtljivi pomožni gumb za ukaze, da izberete korak kadriranja ali količino Active D-Lighting.

$

[ Večkratna izpostavljenost ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite glavni vrtljivi gumb za ukaze, da izberete način, in gumb za pomožne ukaze, da izberete število posnetkov.

2

[ HDR prekrivanje ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite glavni vrtljivi gumb za ukaze, da izberete način, in gumb za pomožne ukaze, da prilagodite moč HDR.

a

[ Kontrolna ključavnica ]

  • Pritisnite kontrolnik in zavrtite glavni gumb za ukaze, da zaklenete hitrost zaklopa (načina S in M ). Če želite zakleniti zaslonko (načina A in M ), pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za podukaze.

  • Če želite zakleniti izbiro točke ostrenja, pridržite kontrolnik in pritisnite 1 , 3 , 4 ali 2 .

v

[ 1 korak spd/zaslonka ]

Prilagajajte hitrost zaklopa in zaslonko v korakih po 1 EV, ne glede na možnost, izbrano za nastavitev po meri b2 [ EV steps for conversion cntrl ].

  • V načinih S in M lahko hitrost zaklopa prilagodite v korakih po 1 EV tako, da držite kontrolnik in zavrtite gumb za glavne ukaze.

  • V načinih A in M lahko zaslonko prilagodite v korakih po 1 EV tako, da držite kontrolnik in zavrtite gumb za podukaze.

w

[ Izberite številko objektiva brez CPE ]

Pritisnite kontrolnik in zavrtite gumb za ukaze, da izberete številko objektiva, shranjeno z uporabo elementa [ Podatki o objektivu brez CPE ] v nastavitvenem meniju.

X

[ Fokus (M/A) ]

Samodejno ostrenje je mogoče preglasiti z vrtenjem obroča za upravljanje objektiva (samodejno ostrenje z ročno preglasitvijo). Kontrolni obroč lahko uporabite za ročno ostrenje, medtem ko je gumb za sprostitev sprožilca pritisnjen do polovice. Če želite znova izostriti s samodejnim ostrenjem, dvignite prst s sprožilca in ga znova pritisnite do polovice.

q

[ Zaslonka ]

Za nastavitev zaslonke zavrtite obroček za upravljanje objektiva.

t

[ Zaslonka (odprta) ]

Zavrtite Fn obroč objektiva v nasprotni smeri urnega kazalca, da razširite zaslonko objektiva. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ Aperture (close) ] za [ Lens Fn ring (clockwise) ].

q

[ Zaslonka (blizu) ]

Zavrtite Fn obroč objektiva v smeri urinega kazalca, da zožite zaslonko objektiva. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ Aperture (open) ] za [ Lens Fn ring (counterclockwise) ].

E

[ Kompenzacija osvetlitve ]

  • Če to funkcijo dodelite gumbu Fn za navpično fotografiranje, lahko prilagodite kompenzacijo osvetlitve z držanjem gumba in vrtenjem gumba za ukaze.

  • Če to funkcijo dodelite obročku za nadzor objektiva, lahko izravnavo osvetlitve prilagodite z vrtenjem obroča.

i

[ Kompenzacija osvetlitve + ]

Za večjo kompenzacijo osvetlitve zavrtite Fn obroč objektiva v smeri urinega kazalca. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ Exposure compensation − ] za [ Lens Fn ring (counterclockwise) ].

h

[ Kompenzacija osvetlitve − ]

Zavrtite Fn obroč objektiva v nasprotni smeri urnega kazalca, da zmanjšate kompenzacijo osvetlitve. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ Exposure compensation + ] za [ Lens Fn ring (clockwise) ].

9

[ Občutljivost ISO ]

Zavrtite obroček za upravljanje objektiva, da prilagodite občutljivost ISO.

B

[ Občutljivost ISO (povečanje) ]

Obrnite Fn obroč objektiva v smeri urinega kazalca, da povečate občutljivost ISO. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ ISO sensitivity (decrease) ] za [ Lens Fn ring (counterclockwise) ].

C

[ Občutljivost ISO (zmanjšanje) ]

Zavrtite Fn obroč objektiva v nasprotni smeri urnega kazalca, da zmanjšate občutljivost ISO. Ta možnost je samodejno omogočena, ko je izbrana [ ISO sensitivity (increase) ] za [ Lens Fn ring (clockwise) ].

[ Brez ]

Nadzor nima učinka.

Komandni gumbi

Naslednje vloge lahko dodelite vrtljivim gumbom za ukaze. Za ogled možnosti označite elemente in pritisnite 2 .

Vloga

Opis

[ Nastavitev osvetlitve ]

Zamenjajte vloge vrtljivih gumbov za glavne in podukaze v izbranih načinih. Pritisnite 4 ali 2 , da označite način, in 1 ali 3 , da zamenjate vlogi.

[ Izbira načina ostrenja/območja AF ]

Zamenjajte vloge, ki jih igrate, tako da zavrtite vrtljivi gumb za glavne in pomožne ukaze, medtem ko je gumb za način ostrenja pritisnjen.

[ Vloga povečave gumba za podukaz ]

Izberite vlogo gumba za podukaze na zaslonu za povečavo.

  • Izberite [ Nastavitev osvetlitve ], da spremenite vlogo gumba za podukaze v vsakem načinu.

  • Izberite [ Zoom ], če želite uporabiti gumb za podukaze za povečavo ali pomanjšanje.

Shranjevanje in priklic položajev fokusa

Trenutni položaj izostritve lahko shranite tako, da pritisnete in držite kontrolnik po meri, ki ste mu dodelili [ Shrani položaj izostritve ]. Shranjeni položaj izostritve je mogoče takoj obnoviti s pritiskom gumba po meri, ki je dodeljen [ Recall focus position ] (»priklic iz spomina«). To se vam bo morda zdelo koristno, če se pogosto vračate k predmetom na fiksni razdalji ostrenja.

  • [ Recall focus position ] je mogoče dodeliti več kontrolnikom. Položaje izostritve, shranjene z izbiro [ Save to all ] za [ Save focus position ], lahko prikličete s katerim koli od dodeljenih kontrolnikov. Tiste, ki so shranjeni tako, da izberete [ Save individually ] za [ Save focus position ], lahko namesto tega prikličete samo prek določenega nadzora.

  • Položaje ostrenja lahko shranite v katerem koli načinu ostrenja.

  • Shranjena razdalja pa se ponastavi, ko lečo odstranite.

Pozor: shranjevanje in priklic položajev izostritve
  • Položaja izostritve ni mogoče shraniti, medtem ko so prikazane informacije o fotografiranju.

  • Položaj izostritve, izbran ob priklicu shranjene vrednosti, se lahko razlikuje od shranjenega položaja zaradi sprememb temperature okolja.

  • Spremembe povečave, potem ko je položaj fokusa shranjen, ponavadi spremenijo položaj, izbran ob priklicu vrednosti.

»Shrani vsem«

  1. Dodelite [ Recall focus position ] kontrolniku.

    Ta korak ponovite za vsak kontrolnik, ki ga nameravate uporabiti za priklic spomina.

  2. Izberite drug kontrolnik na seznamu kontrolnikov po meri in ob pozivu, da izberete vlogo, označite [ Shrani položaj fokusa ] in pritisnite 2 .

    Prikazale se bodo možnosti shranjevanja.

  3. Označite [ Save to all ] in pritisnite J .
  4. Izostrite želeni motiv na zaslonu za fotografiranje ter pritisnite in držite kontrolnik, ki mu je dodeljen [ Save focus position ].

    Če je operacija uspešna, se na zaslonu za fotografiranje prikaže ikona F

  5. Pritisnite kateri koli od kontrolnikov, ki mu je bil v 1. koraku dodeljen [ Recall focus position ].
    • Shranjen položaj fokusa bo obnovljen.

    • Čeprav je [ Recall focus position ] mogoče dodeliti več kontrolnikom, bo enak položaj fokusa obnovljen ne glede na uporabljeni kontrolnik.

    • Če držite kontrolnik, ki mu je dodeljen [ Recall focus position ], aktivirate ročno ostrenje ( MF ) in fotoaparat ne bo znova izostril, če je gumb za sprostitev sprožilca pritisnjen do polovice, medtem ko je gumb pritisnjen.

»Shrani posamično«

  1. Dodelite [ Recall focus position ] več kontrolnikom.
  2. Izberite drug kontrolnik na seznamu kontrolnikov po meri in ob pozivu, da izberete vlogo, označite [ Shrani položaj fokusa ] in pritisnite 2 .

    Prikazale se bodo možnosti shranjevanja.

  3. Označite [ Save individually ] in pritisnite J .
  4. Izostrite želeni motiv na zaslonu za fotografiranje ter pritisnite in držite kontrolnik, ki mu je dodeljen [ Save focus position ].

    Na zaslonu za fotografiranje bo utripala ikona F

  5. Pritisnite gumb, ki ga nameravate uporabiti za priklic položaja izostritve, shranjenega v 4. koraku.
    • Med kontrolniki, ki jim je bil v 1. koraku dodeljen [ Recall focus position ], pritisnite kontrolnik, ki ga nameravate uporabiti za priklic položaja izostritve, shranjenega v 4. koraku.

    • Če je operacija uspešna, se na zaslonu za fotografiranje prikaže sporočilo.

    • Ponovite korake od 4 do 5, da shranite dodatne položaje izostritve za druge kontrolnike, ki jim je dodeljen [ Recall focus position ].

  6. Pritisnite kontrolnik za želeni položaj izostritve.
    • Položaj fokusa, shranjen v zadevni kontrolnik, bo obnovljen.

    • Če držite kontrolnik, ki mu je dodeljen [ Recall focus position ], aktivirate ročno ostrenje ( MF ) in fotoaparat ne bo znova izostril, če je gumb za sprostitev sprožilca pritisnjen do polovice, medtem ko je gumb pritisnjen.

Zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja

Utripanje lahko povzroči pasove na slikah, posnetih pod visokofrekvenčno osvetlitvijo LED, ali na posnetkih, ki vključujejo monitorje z visokofrekvenčnimi zasloni LED. Omogočanje visokofrekvenčnega zmanjšanja utripanja omogoča prilagajanje hitrosti zaklopa v manjših korakih, kar pomaga pri prepoznavanju hitrosti, pri katerih je utripanje čim manjše.

  • Zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja je na voljo med fotografiranjem v načinih S in M pri hitrostih zaklopa med 1/8000 in 1/30 s .

  • S pritiskom na dodeljeni kontrolnik [ Zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja ] omogočite natančno nastavitev hitrosti zaklopa in zmanjšate velikost korakov, ki se uporabljajo za izbiro hitrosti zaklopa. Običajno izbiro hitrosti zaklopa lahko obnovite tako, da drugič pritisnete kontrolnik.

  • Ko izberete hitrost zaklopa, ki ustreza vašemu subjektu, omogočite visokofrekvenčno zmanjšanje utripanja in natančno prilagodite hitrost zaklopa, medtem ko opazujete predmet na zaslonu za fotografiranje, dokler ne najdete vrednosti, ki zmanjša utripanje in pasove. Učinek je lažje ugotoviti, če motiv povečate s povečavo zaslona.

  • Ko je omogočeno zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja, prikaz hitrosti zaklopa prikazuje samo imenovalec z dodano številko za decimalno vejico.

  • Prikazana je natančna hitrost zaklopa. Na primer, hitrost zaklopa, ko je izbrana 1/500 s, je natanko 1/512 s, kar je na zaslonu prikazano kot »512.0«, imenovalec .

  • Izklop visokofrekvenčnega zmanjšanja utripanja povrne prikaz hitrosti zaklopa na najbližjo konvencionalno vrednost.

Pozor: Zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja
  • Učinki utripanja na zaslonu za fotografiranje se lahko razlikujejo od tistih na fotografijah. Priporočamo, da posnamete poskusne posnetke, da določite hitrost zaklopa, ki zmanjša utripanje in pasove.

  • Vzdrževanje osvetlitve je onemogočeno, medtem ko je uveljavljeno zmanjšanje visokofrekvenčnega utripanja, ne glede na nastavitve, izbrane za nastavitev po meri b7 [ Keep exp. ko se f/ spremeni ].

Uporaba funkcije » Recall Shooting Functions « z visokofrekvenčnim zmanjšanjem utripanja

Če izberete [ Save current settings ] za nastavitev po meri f2 [ Custom controls (shooting) ] > [ Recall shooting functions ] ali [ Recall shooting functions (hold) ], medtem ko je v veljavi visokofrekvenčno zmanjšanje utripanja, se shrani hitrost zaklopa, ki je trenutno izbrana prek finega uglaševanje. To vam omogoča, da na primer prepoznate in shranite hitrost zaklopa, ki zmanjša črte na visokofrekvenčnem LED-zaslonu, in nato takoj prikličete shranjeno vrednost z uporabo izbranega gumba samo, ko je LED-zaslon v okvirju.

A Nastavitve po meri: Natančna nastavitev fotoaparata

a: Osredotočite se

b: Merjenje/Osvetlitev

c: Časovniki/zaklepanje AE

d: Snemanje/prikaz

e: Kadriranje/Bliskavica

f: Kontrole

g: Video