Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Flaş Kontrolü

G düğmesi U C fotoğraf çekimi menüsü

Kablosuz uzaktan flaş üniteleri veya isteğe bağlı flaş üniteleri için ayarları yapın kamera aksesuar pabucuna monte edilmiştir.

  • Fotoğraf makinesi aksesuar kızağına takılan isteğe bağlı flaş ünitelerinin ayarlarını yapma hakkında bilgi için, bkz.
  • Kablosuz uzaktan flaş ünitelerinin ayarlarını yapma hakkında bilgi için bkz. "Uzaktan Flaşlı Çekim Nedir?" ( 0 Uzaktan Flaşlı Çekim Nedir? ).

Flaş Kontrol Modu

Bir flaş kontrol modu ve flaş seviyesi seçin ve kamera aksesuar kızağına takılı SB-5000 , SB-500 , SB-400 veya SB-300 flaş üniteleri için diğer ayarları yapın.

  • Flaş kontrol ekranında bulunan seçenekler, [ Flaş kontrol modu ] için seçilen seçeneğe göre değişir.
  • SB-5000 , SB-500 , SB-400 ve SB-300 dışındaki flaş ünitelerinin ayarları yalnızca flaş ünitesi kontrolleri kullanılarak yapılabilir.
  • Aksesuar kızağına takılı bir SB-5000 için ayarlar, flaş ünitesindeki kontroller kullanılarak da yapılabilir.

Seçenek Tanım
[ TTL ] Flaş çıkışı, çekim koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır.
[ Otomatik harici flaş ] Flaştan gelen ışık konudan bir otomatik harici flaş sensörüne yansıtılır ve flaş çıkışı otomatik olarak ayarlanır.
[ Mesafe öncelikli kılavuz ] Konuya olan mesafeyi seçin; flaş çıkışı otomatik olarak ayarlanacaktır.
[ Manuel ] Flaş seviyesini manuel olarak seçin.
[ Yinelenen flaş ] Pozlama sırasında flaş art arda patlayarak çoklu pozlama etkisi yaratır.

Kablosuz Flaş Seçenekleri

Birden fazla uzaktan flaş ünitesinin eşzamanlı kablosuz kontrolü için ayarları yapın. Bu seçenek yalnızca fotoğraf makinesine bir SB-5000 veya SB-500 flaş ünitesi veya bir WR-R11a veya WR-R10 kablosuz uzaktan kumanda takıldığında kullanılabilir.

Seçenek Tanım
Y [ Optik AWL ] Uzaktan flaş üniteleri, ana flaş ( 0 Optik AWL ) tarafından yayılan düşük yoğunluklu flaşlar kullanılarak kontrol edilir.
Z [ Radyo AWL ] Uzaktan flaş üniteleri, fotoğraf makinesine takılı bir WR-R11a / WR-R10 gelen radyo sinyalleriyle kontrol edilir ( 0 Radyo AWL ).
[ Kapalı ] Uzaktan flaşlı çekim devre dışı.

Uzaktan Flaş Kontrolü

Uzaktan flaş kontrol modunu seçin. Flaş seçenekleri, flaş kontrol ekranında ayarlanabilir; kullanılabilir seçenekler, [ Uzaktan flaş kontrolü ] için seçilen seçeneğe göre değişir.

Seçenek Tanım
[ Grup flaşı ] Her uzaktan flaş ünitesi grubu için ayrı bir flaş kontrol modu seçin ( 0 Grup Flaş , Grup Flaş ).
[ Hızlı kablosuz kontrol ] A ve B grupları arasındaki dengeyi seçin ve grup C için çıkışı manuel olarak ayarlayın ( 0 Hızlı Kablosuz Kontrol , Hızlı Kablosuz Kontrol (Yalnızca SB-5000 ) ).
[ Uzaktan tekrarlama ] Flaş üniteleri, deklanşör açıkken art arda patlayarak çoklu poz efekti oluşturur ( 0 Uzaktan Tekrarlama , Uzaktan Tekrarlama (Yalnızca SB-5000 ) ).

Radyo Uzaktan Flaş Bilgisi

Şu anda radyo AWL aracılığıyla kontrol edilen flaş ünitelerini görüntüleyin.