Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Yüksek Frekanslı Kırpışma Azaltma

G düğmesi U C fotoğraf çekimi menüsü

[ Açık ( deklanşör hızı ince ayarı ) ], ¹⁄₈₀₀₀ ve ¹⁄₃₀ s arasındaki deklanşör hızlarının S ve M modlarında daha küçük artışlarla ayarlanmasına izin vererek, çekim ekranında önizleme görüntülenerek titremeyi minimumda tutan hızların bulunmasına olanak tanır.

  • Titreşim, yüksek frekanslı LED aydınlatması altında çekilen resimlerde veya yüksek frekanslı LED ekranlı monitörler içeren çekimlerde şeritlenmeye neden olabilir. Deklanşör hızı seçimi için kullanılan artışların boyutunu azaltmak, titremeyi minimumda tutan hızların belirlenmesine yardımcı olur.

  • Konunuza uygun bir deklanşör hızı seçtikten sonra, titremeyi ve şeritlenmeyi en aza indiren bir değer bulana kadar konunuzu çekim ekranında görüntülerken yüksek frekanslı titreme azaltmayı etkinleştirin ve deklanşör hızına ince ayar yapın. Etki, ekran yakınlaştırmayı kullanarak konunuzu yakınlaştırarak daha kolay tespit edilebilir.
  • Yüksek frekanslı kırpışma azaltma etkinleştirildiğinde, deklanşör hızı ekranı, ondalık noktadan sonra bir rakam eklenerek yalnızca paydayı gösterir.
  • Kesin deklanşör hızı gösterilir. Örneğin, ¹⁄₅₀₀ s seçildiğinde deklanşör hızı tam olarak ¹⁄₅₁₂ s'dir ve ekranda payda "512.0" olarak gösterilir.

  • Yüksek frekanslı kırpışma azaltmayı kapatmak, deklanşör hızını normalde görüntülenen değerlerin en yakınına getirir.

Dikkat: Yüksek Frekanslı Kırpışma Azaltma

  • Çekim ekranındaki titremenin etkileri fotoğraflarda görülenlerden farklı olabilir. Titremeyi ve şeritlenmeyi en aza indiren deklanşör hızını belirlemek için test çekimleri yapmanızı öneririz.
  • Yüksek frekanslı kırpışma azaltma etkinken, Özel Ayar b7 [ Pzl. tut. f/değiştiğinde ].

Yüksek Frekanslı Titreşim Azaltma ile " Geri Çağırma Çekim İşlevlerini " Kullanma

Yüksek frekanslı titreme azaltma devredeyken Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] > [ Çekim fonksiyonlarını geri çağır ] veya [ Çekim fonksiyonlarını geri çağır (basılı tutun) ] için [ Geçerli ayarları kaydet ] öğesinin seçilmesi, ince ayar ile o anda seçilen deklanşör hızını kaydeder. ayarlama. Bu, örneğin, yüksek frekanslı bir LED ekranda şeritlenmeyi en aza indiren deklanşör hızını belirlemenize ve kaydetmenize ve ardından yalnızca LED ekran çerçevedeyken seçilen düğmeyi kullanarak kayıtlı değeri anında geri çağırmanıza olanak tanır.