Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Yazılım

Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilir. Daha fazla bilgi için ülkeniz veya bölgeniz için Nikon web sitesini ziyaret edin.

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon Yükleme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • Camera Control Pro 2 (satın alınabilir): Fotoğrafları ve videoları kaydetmek ve bunları doğrudan bilgisayarın sabit diskine kaydetmek için kamerayı bir bilgisayardan uzaktan kontrol edin.
 • NX Tether : Fotoğraf makinesi bir bilgisayara bağlıyken bağlı fotoğrafçılık için kullanın. Pozlama, beyaz dengesi ve diğer kamera ayarları, bilgisayar ekranındaki kontroller kullanılarak uzaktan ayarlanabilir.
 • NX Studio * : Nikon dijital kameralarla çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. NX Studio Nikon benzersiz NEF /NRW ( RAW ) formatındaki dosyalara ince ayar yapmak ve bunları JPEG veya TIFF'e ( NEF / RAW işleme) dönüştürmek için kullanılabilir. Yalnızca NEF /NRW ( RAW ) resimleri değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı artırma gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarını da destekler.

  Önceki sürümler fotoğraf makinesinden resim indiremeyebileceğinden veya NEF ( RAW ) resimleri açamayacağından, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiklerinden emin olmalıdır.

 • Wireless Transmitter Utility : Kamera bir ağa bağlanacaksa, Wireless Transmitter Utility gereklidir. Kamerayı bilgisayarla eşleştirin ve resimleri kablosuz veya Ethernet ağı üzerinden indirin.
 • Webcam Utility : Webcam Utility kameranızı USB ile bilgisayara bağlıyken web kamerası olarak kullanmanızı sağlar. Kamera, web konferansı uygulamalarında “ Webcam Utility ” olarak görünecektir. “ Webcam Utility ” öğesinin seçilmesi, kamerayı bir web kamerasına dönüştürür. Uyumlu fotoğraf makineleri, sistem gereksinimleri ve Webcam Utility kullanımı ile kullanım sırasında alınması gereken önlemler hakkında bilgi için Nikon İndirme Merkezi'ndeki Webcam Utility sayfasına bakın.
Akıllı Telefon (Tablet) Uygulamaları

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları, Apple App Store ® ve Google Play ™ üzerinden edinilebilir. Uygulamalarımızla ilgili en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

 • SnapBridge : Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları ve videoları kablosuz bağlantı aracılığıyla akıllı cihazınıza indirin.
 • NX MobileAir (uygulama içi satın alımlar sunar): USB aracılığıyla akıllı cihazınıza bağlı bir kameradan resimleri alın ve kablosuz olarak bir FTP sunucusuna yükleyin.

  Desteklenen özellikler ve işletim sistemleri ülkeye ve bölgeye göre değişir.