Ручне фокусування можна використовувати з об’єктивами, які не підтримують автофокусування (об’єктиви NIKKOR, які не належать до серії AF), або якщо автофокусування не дає бажаних результатів (0 Отримання якісних знімків у режимі автофокусування).

Об’єктиви AF. Установіть перемикач режиму фокусування об’єктива (за наявності) та перемикач режимів фокусування фотокамери в положення M.

Перемикач режимів фокусування

Об’єктиви AF

Не використовуйте об’єктиви AF, коли перемикач режиму фокусування об’єктива встановлено в положення M, а перемикач режимів фокусування фотокамери — у положення AF. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження фотокамери або об’єктива. Це не стосується об’єктивів AF-S, які можна використовувати у режимі M, не встановлюючи перемикач режимів фокусування фотокамери в положення M.

Об’єктиви з ручним фокусуванням. Сфокусуйтеся вручну.

Щоб виконати фокусування вручну, прокручуйте кільце фокусування об’єктива, поки об’єкт не опиниться у фокусі. Фотографувати можна в будь-який момент, навіть коли зображення не у фокусі.

Електронний далекомір (фотозйомка з використанням видошукача)

Індикатор фокусування видошукача можна використовувати, щоб перевірити, чи перебуває об’єкт у вибраній точці фокусування у фокусі (можна вибрати будь-яку з 51 точки фокусування). Після розташування об’єкта у вибраній точці фокусування натисніть кнопку спуску затвора наполовину та прокручуйте кільце фокусування об’єктива, поки не буде відображено індикатор фокусування (I). Зауважте, що під час зйомки об’єктів, зазначених у розділі «Отримання якісних знімків у режимі автофокусування» (0 Отримання якісних знімків у режимі автофокусування), індикатор фокусування інколи може відображатися, коли об’єкт не у фокусі; перед зйомкою перевірте результат фокусування у видошукачі. Відомості щодо використання електронного далекоміра з додатковими телеконверторами AF-S/AF-I наведено в розділі «Телеконвертори AF-S/AF-I» (0 Телеконвертори AF-S/AF-I).

Об’єктиви AF-P

Якщо об’єктив AF-P (0 Сумісні об’єктиви із вбудованим процесором) використовувати в режимі ручного фокусування, у видошукачі блиматиме індикатор фокусування (або в режимі live view блиматиме точка фокусування на моніторі), попереджаючи про те, що подальше прокручування кільця фокусування в даному напрямку не призведе до наведення різкості на об’єкт.

Положення фокальної площини

Відстань між об’єктом і фотокамерою вимірюється від мітки фокальної площини (E) на корпусі фотокамери. Відстань між фланцем кріплення об’єктива та фокальною площиною становить 46,5 мм.

46,5 мм

Мітка фокальної площини

Live view

Натисніть кнопку X (T), щоб збільшити зображення для точного фокусування в режимі live view (0 Попередній перегляд зі збільшенням у режимі live view).

Кнопка X (T)