Не допускайте падіння виробу. Виріб може вийти з ладу, якщо він зазнає впливу сильних ударів або вібрації.

Бережіть виріб від вологи. Цей виріб не є водонепроникним, він може вийти з ладу після занурення у воду або під дією високої вологості. Іржавіння внутрішніх механізмів може завдати непоправної шкоди.

Уникайте різких перепадів температури. Різкі перепади температури, наприклад під час входу в опалювану будівлю або виходу з неї в холодну погоду, можуть призвести до утворення конденсату всередині пристрою. Щоб запобігти конденсації, покладіть пристрій у чохол для перенесення або поліетиленовий пакет перед очікуваним різким перепадом температури.

Тримайте подалі від сильних магнітних полів: Не використовуйте та не зберігайте цей пристрій поблизу приладів, які створюють сильне електромагнітне випромінювання або магнітні поля. Статичні заряди або магнітні поля, створені приладами, такими як радіопередавачі, можуть завадити роботі монітора фотокамери, пошкодити дані, збережені на карті пам’яті, або вплинути на внутрішні схеми виробу.

Не залишайте об’єктив наведеним на сонце. Не залишайте об’єктив спрямованим на сонце або інше потужне джерело світла протягом тривалого часу. Інтенсивне світло може призвести до погіршення роботи датчика зображення або появи на знімках ефекту розмиття світлих об’єктів.

Лазери й інші джерела яскравого світла. Не спрямовуйте лазери й інші джерела дуже яскравого світла на об’єктив, оскільки це може призвести до пошкодження датчика зображення фотокамери.

Вимикайте виріб перед вийманням чи від’єднанням джерела живлення. Не від’єднуйте виріб від електромережі та не виймайте елемент живлення, коли виріб увімкнено, або під час записування чи видалення зображень. Примусове вимкнення живлення за таких обставин може призвести до втрати даних або пошкодження внутрішньої пам’яті виробу чи його внутрішніх схем. Щоб уникнути випадкового переривання живлення, не переміщуйте виріб з одного місця в інше з під’єднаним адаптером змінного струму.

Очищення. Під час очищення корпусу фотокамери використовуйте грушу для делікатного видалення пилу та пуху, потім обережно протріть поверхню м’якою сухою тканиною. Після використання фотокамери на пляжі або морському узбережжі видаліть пісок або сіль за допомогою тканини, злегка зволоженої в чистій воді, а потім ретельно протріть фотокамеру насухо. За дуже виняткових обставин статична електрика може призвести до зміни яскравості РК-дисплеїв. Це не є ознакою несправності, звичайна яскравість дисплея невдовзі відновиться.

Об’єктив і дзеркало легко пошкодити. Пил і пух потрібно акуратно видаляти за допомогою груші. Щоб запобігти витіканню рідини під час використання аерозольної груші, тримайте її вертикально. Щоб видалити відбитки пальців та інші плями з об’єктива, нанесіть на м’яку тканину невелику кількість рідини для очищення об’єктивів та обережно протріть об’єктив.

Відомості про очищення датчика зображення наведено в розділі «Очищення датчика зображення» (0 Очищення датчика зображення, Очищення вручну).

Контакти об’єктива. Не допускайте забруднення контактів об’єктива.

Не торкайтеся шторки затвора. Шторка затвора дуже тонка, її легко пошкодити. За жодних обставин не тисніть на шторку, не торкайтесь її інструментом для очищення та не піддавайте дії сильного потоку повітря з груші. Такі дії можуть призвести до подряпин, деформування або розриву шторки.

Колір шторки затвора може виглядати неоднорідним, але це не впливає на знімки і не є ознакою несправності.

Зберігання. Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, зберігайте фотокамеру в сухому місці з доброю вентиляцією. Якщо використовувався адаптер змінного струму, вимкніть його з розетки, щоб запобігти пожежі. Якщо пристрій не використовуватиметься протягом тривалого часу, вийміть елемент живлення, щоб уникнути його протікання, і покладіть фотокамеру в поліетиленовий пакет із вологовбирачем. Проте не зберігайте футляр фотокамери в поліетиленовому пакеті, оскільки це може призвести до псування матеріалу. Зауважте, що вологовбирач із часом втрачає свою здатність до поглинання вологи, тому його потрібно регулярно замінювати.

Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, виймайте фотокамеру з місця зберігання принаймні раз на місяць. Увімкніть фотокамеру і спустіть затвор кілька разів, перед тим як покласти її на зберігання.

Зберігайте елемент живлення в прохолодному сухому місці. Установіть кришку роз’єму, перед тим як покласти елемент живлення на зберігання.

Примітки щодо монітора. Монітор виготовлено з надзвичайно високою точністю; щонайменше 99,99% пікселів є ефективними, не більше 0,01% відсутні або дефектні. Тому якщо на цих дисплеях можуть бути пікселі, котрі завжди світяться (білі, червоні, сині або зелені) або ніколи не світяться (чорні), це не свідчить про несправність і не впливає на зображення, записані пристроєм.

За яскравого світла можуть виникнути труднощі з переглядом зображень на моніторі.

Не тисніть на монітор, оскільки це може призвести до його пошкодження або несправності. Пил або пух на моніторі можна видалити грушею. Плями можна видалити, злегка протерши монітор м’якою тканиною або замшею. Якщо монітор розбився, будьте обережні, щоб уникнути травмування уламками скла та запобігти потраплянню рідких кристалів монітора на шкіру, очі та в рот.

Елемент живлення та зарядний пристрій. У випадку неналежного поводження елементи живлення можуть протекти або вибухнути. Під час використання елементів живлення й зарядних пристроїв дотримуйтеся таких застережень:

  • Використовуйте лише ті елементи живлення, які рекомендовано для використання з цим обладнанням.
  • Не піддавайте елемент живлення дії високих температур та вогню.
  • Не допускайте забруднення контактів елемента живлення.
  • Вимикайте виріб перед заміною елемента живлення.
  • Вийміть елемент живлення з фотокамери або зарядного пристрою, коли ними не користуються, і встановіть кришку роз’єму. Ці пристрої споживають малу кількість заряду, навіть коли вони вимкнені, це може призвести до повного розряджання елемента живлення та його виходу з ладу. Якщо елемент живлення не використовуватиметься деякий час, вставте його до фотокамери та розрядіть, перед тим як вийняти з фотокамери та покласти на зберігання. Елемент живлення потрібно зберігати в прохолодному місці за температури від 15 °C до 25 °C (уникайте зберігання в гарячих та дуже холодних місцях). Повторюйте цей процес хоча б раз на півроку.
  • Повторне ввімкнення та вимкнення фотокамери з повністю розрядженим елементом живлення зменшує термін його служби. Перед використанням необхідно зарядити елемент живлення, який було повністю розряджено.
  • Під час використання елемента живлення його внутрішня температура може підвищитися. Спроба заряджати елемент живлення з підвищеною внутрішньою температурою може погіршити його характеристики, він може не зарядитись або зарядиться лише частково. Заряджати елемент живлення можна після того, як він охолоне.
  • Заряджайте елемент живлення в приміщенні за температури 5–35 °C. Не використовуйте елемент живлення за температури навколишнього середовища нижче 0 °C або вище 40 °C. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження елемента живлення або погіршення його характеристик. Ємність елемента живлення може зменшитися, а тривалість заряджання — збільшитися за температури елемента живлення від 0 °C до 15 °C та від 45 °C до 60 °C. Елемент живлення не буде заряджатися за температури нижче 0 °C або вище 60 °C.
  • Якщо індикатор CHARGE (ЗАРЯДЖАННЯ) блимає швидко (приблизно вісім раз на секунду) під час заряджання, переконайтеся, чи не виходить температура за межі допустимого діапазону, а потім від’єднайте зарядний пристрій від мережі, вийміть і знову вставте елемент живлення. Якщо проблема не зникає, негайно припиніть заряджання та віднесіть зарядний пристрій та елемент живлення до роздрібного продавця або до авторизованого представника сервісного центру Nikon.
  • Не рухайте зарядний пристрій і не торкайтеся елемента живлення під час заряджання. Недотримання цього застереження в рідкісних випадках може призводити до того, що зарядний пристрій показуватиме, що елемент живлення повністю заряджено, тоді як його заряджено лише частково. Щоб відновити заряджання, вийміть елемент живлення та вставте його ще раз.
  • Ємність елемента живлення може тимчасово зменшитись, якщо його заряджати за низьких температур або використовувати за температур, нижчих за температуру заряджання. Якщо заряджати елемент живлення за температури нижче 5 °C, то індикатор терміну служби елемента живлення на екрані Відомості про елемент живл. (0 Відомості про елемент живл.) може показувати тимчасове зменшення терміну служби.
  • Подальше заряджання повністю зарядженого елемента живлення може погіршити його робочі характеристики.
  • Помітне зменшення часу, протягом якого елемент живлення зберігає свій заряд, коли використовується за кімнатної температури, вказує на необхідність його заміни. Придбайте новий елемент живлення.
  • Силовий кабель та перехідник до електричної розетки, які входять до комплекту, призначено для використання тільки з зарядним пристроєм MH-25a. Використовуйте зарядний пристрій тільки для заряджання сумісних із ним елементів живлення. Від’єднуйте зарядний пристрій від мережі, коли не користуєтесь ним.
  • Не закорочуйте контакти зарядного пристрою. Недотримання цього застереження може призвести до перегрівання та пошкодження зарядного пристрою.
  • Зарядіть елемент живлення перед використанням. Для важливої зйомки приготуйте повністю заряджений запасний елемент живлення. У деяких регіонах можуть виникнути труднощі з терміновим придбанням запасних елементів живлення. Зауважте, що в холодну погоду ємність елемента живлення має тенденцію до зменшення. Перед зйомкою надворі в холодну погоду перевірте, чи елемент живлення повністю заряджений. Тримайте запасний елемент живлення в теплому місці та виконайте заміну за потреби. Після нагрівання холодний елемент живлення може відновити частину свого заряду.
  • Використані елементи живлення є цінною вторинною сировиною. Утилізуйте їх відповідно до вимог місцевого законодавства.