Ця функція використовується для фіксації потужності спалаху, що дає змогу змінювати композицію знімків без зміни рівня спалаху та забезпечує відповідність потужності спалаху освітленню об’єкта, навіть якщо він розташований поза центром кадру. Потужність спалаху налаштовується автоматично для будь-яких змін чутливості ISO або діафрагми.

Для використання фіксації потужності спалаху виконайте описані нижче дії.

 1. Призначте функцію фіксації потужності спалаху одному з елементів керування фотокамери.

  Призначте функцію Фіксація потуж. спалаху одному з елементів керування за допомогою користувацького параметра f1 (Признач. корист. ел. керув., 0 Признач. корист. ел. керув.).

 2. Виберіть керування спалахом TTL.

  Виберіть значення TTL для параметра Керування спалахом > Реж. керув. вбуд. спалахом у меню фотозйомки.

 3. Підніміть спалах.

  У режимах P, S, A, M та 0 спалах можна підняти, натиснувши кнопку M (Y). У режимах i, k, p, n, o, s, w, f, d, e та ' спалах автоматично піднімається за потреби.

  Кнопка M (Y)

 4. Сфокусуйтеся.

  Помістіть об’єкт у центр кадру та натисніть кнопку спуску затвора наполовину, щоб виконати фокусування.

 5. Зафіксуйте рівень спалаху.

  Упевніться, що відображено індикатор готовності спалаху (M), а потім натисніть елемент керування, вибраний на кроці 1. Буде виконано попередні тестуючі спалахи, щоб визначити необхідний рівень спалаху. Потужність спалаху буде зафіксовано на цьому рівні, а на екрані з’явиться піктограма фіксації потужності спалаху (e).

 6. Змініть композицію кадру.

 7. Зробіть знімок.

  Натисніть кнопку спуску затвора до кінця, щоб зробити знімок. За бажанням можна зробити інші знімки без скасування фіксації потужності спалаху.

 8. Скасуйте фіксацію потужності спалаху.

  Щоб скасувати фіксацію потужності спалаху, натисніть елемент керування, вибраний на кроці 1. Упевніться, що піктограма фіксації потужності спалаху (e) більше не відображається.

Вимірювання

Коли вбудований спалах використовується без зовнішнього спалаху, зону вимірювання для фіксації потужності спалаху обмежено колом діаметром 4 мм у центрі кадру. Коли вбудований спалах використовується як головний спалах для дистанційного керування додатковими спалахами, фотокамера вимірює експозицію по всьому кадру.