Зберігання даних

Якщо фотокамерою не будуть користуватися протягом тривалого часу, вийміть елемент живлення та покладіть на зберігання в прохолодне сухе місце, закривши контакти кришкою роз’єму. Щоб запобігти утворенню грибка або цвілі, зберігайте фотокамеру в сухому місці з доброю вентиляцією. Не зберігайте фотокамеру разом із нафталіном або камфорними кульками від молі, а також у місцях, які:

 • погано вентилюються або мають вологість понад 60%
 • знаходяться поряд із приладами, що створюють сильні електромагнітні поля, наприклад телевізорами або радіоприймачами
 • зазнають дії температури вище 50 °C або нижче –10 °C

Очищення

Не використовуйте спирт, розчинник або інші леткі хімічні засоби.

Очищення датчика зображення

Якщо вам здається, що пил або бруд на датчику зображення проявляються на знімках, можна очистити його за допомогою параметра меню налаштування Чистити датчик зображення. Можна очистити датчик у будь-який час за допомогою параметра Чистити зараз, або чищення може автоматично виконуватися під час увімкнення або вимкнення фотокамери.

«Чистити зараз»

Тримаючи фотокамеру основою донизу, виберіть пункт меню налаштування Чистити датчик зображення, потім виділіть пункт Чистити зараз та натисніть кнопку J. Фотокамера перевірить датчик зображення та почне очищення. Поки триває очищення, на панелі керування блимає піктограма P, при цьому не можна виконувати інші дії. Не виймайте та не від’єднуйте джерело живлення, поки триває очищення та відображається меню налаштування.

«Чист. при запуску/вимкн.»

Виберіть один із таких варіантів:

 1. Виберіть Чист. при запуску/вимкн.

  Відобразіть меню Чистити датчик зображення, як описано в розділі «Чистити зараз» (0 «Чистити зараз»). Виділіть пункт Чист. при запуску/вимкн. і натисніть 2.

 2. Виберіть параметр.

  Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

Очищення датчика зображення

Використання елементів керування фотокамери під час увімкнення фотокамери перериває очищення датчика зображення. Очищення датчика зображення не може виконуватися при ввімкненні фотокамери, якщо заряджається спалах.

Якщо не вдається повністю видалити пил за допомогою параметрів меню Чистити датчик зображення, виконайте очищення датчика зображення вручну (0 Очищення вручну) або зверніться до авторизованого представника сервісного центру Nikon.

Якщо очищення датчика зображення виконується кілька разів поспіль, то функція очищення датчика зображення може бути тимчасово вимкнена для захисту внутрішніх схем фотокамери. Очищення можна виконати знову після короткої перерви.

Очищення вручну

Якщо за допомогою параметра меню налаштування Чистити датчик зображення (0 Очищення датчика зображення) не вдалося видалити сторонні речовини з датчика зображення, його можна очистити вручну, як описано нижче. Проте пам’ятайте, що датчик дуже тендітний і його легко пошкодити. Компанія Nikon рекомендує, щоб очищення датчика виконував тільки авторизований фахівець сервісного центру Nikon.

 1. Зарядіть елемент живлення або приєднайте адаптер змінного струму.

  Для огляду або очищення датчика зображення потрібне надійне джерело живлення. Вимкніть фотокамеру і вставте повністю заряджений елемент живлення або під’єднайте додатковий адаптер змінного струму та з’єднувач живлення. Пункт Підняти дзерк. для чищення доступний у меню налаштування, тільки якщо фотокамеру не підключено до інтелектуального пристрою через Bluetooth і рівень заряду елемента живлення більший ніж J.

 2. Зніміть об’єктив.

  Вимкніть фотокамеру та зніміть об’єктив.

 3. Виберіть Підняти дзерк. для чищення.

  Увімкніть фотокамеру, виділіть пункт Підняти дзерк. для чищення в меню налаштування і натисніть 2.

 4. Натисніть кнопку J.

  На моніторі буде відображено повідомлення, а на панелі керування й у видошукачі з’явиться рядок рисок. Щоб повернутися до звичайної роботи без перевірки датчика зображення, вимкніть фотокамеру.

 5. Підніміть дзеркало.

  Натисніть кнопку спуску затвора до кінця. Дзеркало підніметься, і шторка затвора відкриється, даючи змогу побачити датчик зображення. Відображення у видошукачі вимкнеться, а на панелі керування блиматиме рядок рисок.

 6. Огляньте датчик зображення.

  Тримаючи фотокамеру таким чином, щоб світло потрапляло на датчик зображення, перевірте його на наявність пилу або пуху. У разі відсутності сторонніх предметів перейдіть до кроку 8.

 7. Очистіть датчик зображення.

  Видаліть пил і пух з поверхні датчика за допомогою груші. Не використовуйте грушу зі щіткою, оскільки щетина може пошкодити датчик. Бруд, який не вдається видалити за допомогою груші, має видаляти лише авторизований фахівець сервісного центру Nikon. У жодному разі не можна чіпати або витирати датчик.

 8. Вимкніть фотокамеру.

  Дзеркало повернеться в нижнє положення, і шторка затвора закриється. Установіть на місце об’єктив або захисну кришку.

Використовуйте надійне джерело живлення

Шторка затвора дуже тендітна, і її легко пошкодити. Якщо фотокамеру буде вимкнено, коли дзеркало піднято, шторка автоматично закриється. Щоб запобігти пошкодженню шторки, дотримуйтеся таких застережень:

 • Не вимикайте фотокамеру та не від’єднуйте джерело живлення, коли дзеркало піднято.
 • Якщо заряд елемента живлення стане низьким, коли дзеркало піднято, пролунає звуковий сигнал, і почне блимати індикатор автоспуску, попереджаючи про те, що приблизно за дві хвилини шторка затвора закриється, а дзеркало опуститься. Негайно припиніть очищення або огляд.

Сторонні речовини на датчику зображення

Сторонні речовини, які потрапили всередину фотокамери під час зняття або заміни об’єктивів чи захисних кришок (або, у виняткових обставинах, мастило чи дрібні частинки із самої фотокамери), можуть пристати до датчика зображення та проявитися на знімках, зроблених за певних умов. Щоб захистити фотокамеру за відсутності об’єктива, обов’язково встановлюйте захисну кришку, що входить до комплекту фотокамери, видаливши перед цим увесь пил та інші сторонні речовини, які могли пристати до кришки, а також до байонетів фотокамери й об’єктива. Не прикріплюйте захисну кришку та не міняйте об’єктиви в запиленому середовищі.

У разі потрапляння сторонніх речовин на датчик зображення, використовуйте параметр очищення датчика зображення, як описано в розділі «Очищення датчика зображення» (0 «Чистити зараз»). Якщо проблема не зникає, очистіть датчик вручну (0 Очищення вручну) або доручіть його очищення авторизованому фахівцю сервісного центру Nikon. Знімки, на якість яких вплинула наявність сторонніх речовин на датчику, можна обробити за допомогою засобів очищення зображення, наявних у деяких програмах обробки зображень.

Сервісне обслуговування фотокамери й аксесуарів

Фотокамера — це високоточний пристрій, який вимагає проведення регулярного технічного обслуговування. Компанія Nikon рекомендує, щоб огляд фотокамери проводив продавець або авторизований представник сервісного центру Nikon раз на один-два роки, а обслуговування необхідно проводити кожні три-п’ять років (зауважте, що ці послуги платні). У випадку професійного використання фотокамери наполегливо рекомендується частіше проводити огляд і технічне обслуговування. На огляд або технічне обслуговування фотокамери також слід надати аксесуари, що регулярно використовуються у комплекті з нею, наприклад об’єктиви чи додаткові спалахи.