Корекція експозиції використовується для вибору значення експозиції, відмінного від значення, запропонованого фотокамерою, що дає змогу робити знімки світлішими або темнішими. Ця функція найефективніша в разі її використання з центрально-зваженим або точковим вимірюванням (0 Вимірювання). Вибирайте значення від –5 EV (недостатня експозиція) до +5 EV (надмірна експозиція) з кроком 1/3 EV. Взагалі, додатні значення роблять об’єкт світлішим, а від’ємні — темнішим.

-1 EV

Без корекції експозиції

+1 EV

Щоб вибрати значення корекції експозиції, натисніть кнопку E та прокручуйте головний диск керування, поки не буде відображено потрібне значення.

Кнопка E

Головний диск керування

±0 EV
(натиснуто кнопку E)

–0,3 (–1/3) EV

+2,0 EV

За значень, відмінних від ±0,0, у центрі індикаторів експозиції блиматиме цифра 0 (за винятком режиму M), а на панелі керування й у видошукачі буде відображено піктограму E після відпускання кнопки E. Поточне значення корекції експозиції можна перевірити на індикаторі експозиції, натиснувши кнопку E.

Звичайну експозицію можна відновити, налаштувавши корекцію експозиції на ±0. За винятком режимів SCENE та EFFECTS, корекцію експозиції не буде скинуто, якщо вимкнути фотокамеру (у режимах SCENE та EFFECTS корекцію експозиції буде скинуто, якщо вибрати інший режим або вимкнути фотокамеру).

Режим M

У режимі M корекція експозиції впливає тільки на індикатор експозиції; витримка та діафрагма не зазнають змін.

Зйомка зі спалахом

Якщо використовується спалах, корекція експозиції впливає як на експозицію, так і на рівень спалаху, змінюючи яскравість як основного об’єкта, так і фону. За допомогою користувацького параметра e3 (Корекц.експоз. для спалах., 0 Корекц.експоз. для спалах.) можна обмежити вплив корекції експозиції лише фоном.

Див. також

Відомості про:

  • вибір кроку корекції експозиції наведено в описі користувацького параметра A > b2 (Кроки ЗЕ для регул.експоз., 0 Кроки ЗЕ для регул.експоз.);
  • налаштування корекції експозиції без натискання кнопки E наведено в описі користувацького параметра A > b3 (Зручна корекція експозиції, 0 Зручна корекція експозиції);
  • автоматичне варіювання експозиції, рівня спалаху, балансу білого або ступеня застосування функції «Активний D-Lighting» наведено в розділі «Брекетинг» (0 Брекетинг).