Додатковий пульт дистанційного керування ML-L3 (0 Інші аксесуари) можна використовувати для зменшення тремтіння фотокамери або для зйомки автопортретів.

 1. Виберіть Режим дистан. керув. (ML-L3).

  Виділіть у меню фотозйомки параметр Режим дистан. керув. (ML-L3) і натисніть 2.

 2. Виберіть режим дистанційного керування.

  Виділіть один із зазначених нижче параметрів і натисніть кнопку J.

 3. Скомпонуйте кадр.

  Установіть фотокамеру на штатив або покладіть її на стійку рівну поверхню.

 4. Зробіть знімок.

  З відстані не більше 5 м спрямуйте передавач пульта дистанційного керування ML-L3 на інфрачервоний приймач фотокамери та натисніть кнопку спуску затвора на пульті ML-L3. У режимі дистанційного спуску із затримкою індикатор автоспуску світитиметься протягом приблизно двох секунд перед спуском затвора. У режимі швидкого дистанційного спуску індикатор автоспуску блимне після спуску затвора. У режимі дистанційного піднімання дзеркала одноразове натискання кнопки спуску затвора на пульті ML-L3 піднімає дзеркало; спуск затвора відбудеться й індикатор автоспуску почне блимати через 30 с або після натискання кнопки спуску затвора вдруге.

Режим роботи затвора

Зйомка з додатковим пультом дистанційного керування ML-L3 виконується в режимі покадрової зйомки незалежно від параметра, вибраного за допомогою диска вибору режиму роботи затвора.

Перед використанням додаткових пультів дистанційного керування ML-L3

Перед першим використанням пульта дистанційного керування зніміть прозору пластикову пластину ізолятора елемента живлення.

Використання вбудованого спалаху

Перед зйомкою зі спалахом у режимах ручного відкривання спалаху (0 Режими ручного відкривання спалаху) натисніть кнопку M (Y), щоб підняти спалах, та зачекайте, поки не з’явиться індикатор готовності спалаху (M) (0 Вбудований спалах). Зйомку буде перервано, якщо підняти спалах, поки задіяно режим дистанційного керування. Якщо потрібен спалах, фотокамера буде реагувати на натискання кнопки спуску затвора на пульті ML-L3, тільки після того як спалах буде заряджено. У режимах автоматичного відкривання спалаху (0 Режими автоматичного відкривання спалаху) заряджання спалаху почнеться після вибору режиму дистанційного керування. Коли спалах буде заряджено, він автоматично відкриється та буде спрацьовувати за потреби.

У режимах спалаху, що підтримують зменшення ефекту червоних очей, лампа зменшення ефекту червоних очей засвітиться приблизно за одну секунду перед спуском затвора. У режимі дистанційного спуску із затримкою індикатор автоспуску світитиметься протягом двох секунд, після чого засвітиться лампа зменшення ефекту червоних очей за одну секунду до спуску затвора.

Фокусування в режимі дистанційного керування

У разі вибору неперервного слідкувального автофокусування фотокамера не буде неперервно налаштовувати фокусування; проте зауважте, що незалежно від вибраного режиму автофокусування можна сфокусуватися, натиснувши наполовину кнопку спуску затвора фотокамери перед зйомкою. Якщо вибрано автоматичне слідкувальне чи покадрове автофокусування або використовується live view в режимі дистанційного спуску із затримкою або швидкого дистанційного спуску, фотокамера автоматично коригує фокусування перед зйомкою. Якщо фотокамера не може виконати фокусування під час зйомки з використанням видошукача, вона повернеться до режиму очікування без спуску затвора.

Режим дистанційного піднімання дзеркала

При піднятому дзеркалі неможливо скомпонувати кадр у видошукачі, також не виконуватимуться автофокусування та вимірювання.

Вихід з режиму дистанційного керування

Режим дистанційного керування скасовується автоматично, якщо не зроблено жодного знімка протягом часу, вибраного для користувацького параметра c5 (Час очікув. дист. керув. (ML-L3), 0 Час очікув. дист. керув. (ML-L3)), вибрано значення Вимкнути для параметра Режим дистан. керув. (ML-L3), виконано скидання двома кнопками (0 Скидання двома кнопками: відновлення параметрів за замовчуванням) або скидання параметрів зйомки за допомогою пункту Скинути меню фотозйомки (0 Скинути меню фотозйомки).

Призначення кнопки спуску затвора

Якщо вибрано значення Відеозйомка для користувацького параметра g1 (Признач. корист. ел. керув.) > Кнопка спуску затвора, пульт ML-L3 не можна використовувати, коли перемикач режимів live view встановлено в положення 1.

Закривайте видошукач

Щоб запобігти проникненню світла крізь видошукач та його відображенню на знімках або впливу на експозицію, зніміть гумовий наочник і закрийте видошукач кришкою окуляра з комплекту (0 Закривайте видошукач).

Див. також

Відомості про:

 • вибір проміжку часу, протягом якого фотокамера залишатиметься в режимі очікування сигналу з пульта дистанційного керування, наведено в описі користувацького параметра A > c5 (Час очікув. дист. керув. (ML-L3); 0 Час очікув. дист. керув. (ML-L3));
 • звуковий сигнал, який лунає під час використання пульта дистанційного керування, наведено в описі параметра B > Параметри звукових сигналів (0 Параметри звукових сигналів).