У режимах P, S, A та M вибір системи Picture Control користувачем визначає спосіб обробки знімків (в інших режимах фотокамера вибирає систему Picture Control автоматично).

Вибір системи Picture Control

Виберіть систему Picture Control відповідно до об’єкта або типу сюжету.

 1. Виберіть Установити Picture Control.

  Виділіть у меню фотозйомки параметр Установити Picture Control і натисніть 2.

 2. Виберіть систему Picture Control.

  Виділіть систему Picture Control та натисніть кнопку J.

Користувацькі системи Picture Control

Користувацькі системи Picture Control створюються внесенням змін до наявних систем Picture Control за допомогою параметра Керування Picture Control у меню фото- або відеозйомки (0 Керування Picture Control, Керування Picture Control). Користувацькі системи Picture Control можна зберегти на карту пам’яті для подальшого використання на інших фотокамерах тієї самої моделі та в сумісному програмному забезпеченні.

Індикатор Picture Control

Поточну систему Picture Control показано на екрані.

Інформаційний екран

Дисплей у режимі зйомки

Змінення систем Picture Control

Наявні попередньо налаштовані або користувацькі системи Picture Control (0 Користувацькі системи Picture Control) можна змінити відповідно до сюжету або творчих задумів користувача. Вибирайте збалансоване поєднання параметрів за допомогою параметра Швидке налаштув. або налаштуйте окремі параметри вручну.

 1. Виберіть систему Picture Control.

  Виділіть потрібну систему Picture Control у списку Picture Control (0 Вибір системи Picture Control) і натисніть 2.

 2. Налаштуйте параметри.

  Натискайте 1 або 3, щоб виділити потрібний параметр, і натискайте 4 або 2, щоб вибрати значення з кроком 1, або прокрутіть допоміжний диск керування, щоб вибрати значення з кроком 0,25 (0 Параметри Picture Control; доступні параметри залежать від вибраної системи Picture Control). Повторюйте цей крок, поки всі параметри не буде налаштовано, або виділіть параметр Швидке налаштув. і виберіть попередньо задану комбінацію параметрів, натискаючи 4 або 2. Параметри за замовчуванням можна відновити натисканням кнопки O (Q).

 3. Натисніть кнопку J.

Внесення змін до початкових систем Picture Control

Системи Picture Control, які було змінено порівняно з параметрами за замовчуванням, позначено зірочкою («E»).

Параметри Picture Control

Швидке налаштув.

Зменшення або збільшення ефекту вибраної системи Picture Control (зауважте, що ця дія скидає всі налаштування, зроблені вручну). Недоступно для користувацьких систем Picture Control (0 Користувацькі системи Picture Control).

Налаштування вручну

Система Picture Control «n Авто»

Якщо для параметра Установити Picture Control вибрано n Авто, параметри можна регулювати в діапазоні від A-2 до A+2. Прокручування допоміжного диска керування не дає жодних результатів.

«A» (Авто)

Результати автоматичного регулювання збільшення різкості, чіткості, контрастності та насиченості залежать від експозиції та положення об’єкта в кадрі. Використовуйте об’єктив типу G, E або D для отримання найкращих результатів.

Перехід від ручного налаштування до автоматичного і навпаки

Натискайте кнопку X (T), щоб переходити від ручного налаштування параметрів збільшення різкості, чіткості, контрастності та насиченості до автоматичного (A) і навпаки.

Попередні параметри

Індикатор j під відображенням значення в меню параметрів Picture Control вказує на попереднє значення для цього параметра. Використовуйте це значення для довідки під час налаштування параметрів.

Ефекти фільтра (тільки для монохромних)

Параметри цього меню імітують ефект колірних фільтрів на монохромних знімках. Доступні такі ефекти фільтра:

Параметр Опис
Y Жовтий Покращує контрастність. Можна використовувати для зменшення яскравості неба на знімках пейзажів. Жовтогарячий фільтр забезпечує більшу контрастність, ніж жовтий, а червоний — більшу, ніж жовтогарячий.
O Жовтогарячий
R Червоний
G Зелений Пом’якшує тони шкіри. Можна використовувати для портретів.

Тонування (тільки для монохромних)

Якщо натиснути кнопку 3, коли вибрано параметр Тонування, буде відображено параметри насиченості. Натискайте 4 або 2, щоб відрегулювати насиченість. Регулювання насиченості недоступне, коли вибрано значення B&W (чорно-білий).