Дистанційне керування спалахами може здійснюватися за допомогою оптичних сигналів (оптичне AWL) з вбудованого спалаху або додаткового спалаху, установленого на башмак для аксесуарів фотокамери.

Вбудований спалах/SB-500

Використовуйте вбудований спалах або додатковий спалах SB-500 як головний спалах для дистанційного керування спалахами.

 1. C: Підніміть вбудований спалах.

  Натисніть кнопку M (Y), щоб підняти вбудований спалах. Якщо як головний спалах буде використовуватися SB-500, установіть його на башмак для аксесуарів фотокамери.

 2. C: Активуйте оптичне AWL.

  У меню фотозйомки виберіть значення Оптичне AWL для параметра Керування спалахом > Параметри безпр. спалаху.

 3. C: Виберіть Параметри груп. спалаху.

  Виберіть пункт Керування спалахом у меню фотозйомки, потім виділіть пункт Параметри груп. спалаху та натисніть 2.

 4. C: Виберіть режим керування спалахом.

  Виберіть режим керування спалахом та рівень потужності для головного спалаху та спалахів у кожній групі:

  • TTL. Керування спалахом i-TTL.
  • qA. Автоматична діафрагма (доступно лише для сумісних спалахів; зауважте, що вбудований спалах і спалах SB-500 несумісні з режимом автоматичної діафрагми).
  • M. Вибір рівня потужності спалаху вручну.
  • – – (вимкнути): Спалахи не спрацьовують, і рівень потужності спалаху не можна регулювати.

  Виберіть канал для головного спалаху. Якщо до спалахів із дистанційним керуванням входить SB-500, необхідно вибрати канал 3, а в іншому випадку можна вибрати будь-який канал від 1 до 4.

 5. f. Установіть канал.

  Налаштуйте спалахи з дистанційним керуванням на канал, вибраний на кроці 4.

 6. f. Розподіліть спалахи з дистанційним керуванням за групами.

  Виберіть групу (A або B) для кожного спалаху з дистанційним керуванням. Хоча немає жодних обмежень на кількість спалахів із дистанційним керуванням, які можна використовувати, на практиці це число не перевищує трьох на групу. Якщо використовувати більшу кількість, світло від спалахів із дистанційним керуванням буде заважати досягненню якісних результатів.

 7. C/f. Скомпонуйте кадр.

  Скомпонуйте кадр і розташуйте спалахи. Додаткові відомості наведено в документації з комплекту спалахів. Після розміщення спалахів натисніть на кожному з них кнопку «тест», щоб перевірити, чи всі вони нормально працюють.

 8. C/f. Фотографуйте.

  Перед зйомкою кожного кадру перевіряйте, чи світяться індикатори готовності на всіх спалахах.

Інші спалахи

Відомості про використання оптичного AWL з іншими спалахами наведено в посібнику з комплекту спалаху.

Оптичне AWL

Розташуйте віконця датчиків на спалахах із дистанційним керуванням таким чином, щоб вони сприймали світло від головного спалаху (будьте особливо уважні, якщо фотокамеру не встановлено на штатив). Переконайтеся, що пряме або яскраве відбите світло від спалахів із дистанційним керуванням не потрапляє в об’єктив фотокамери (у режимі TTL) або на фотоелементи спалахів із дистанційним керуванням (у режимі qA), оскільки це може негативно вплинути на експозицію. Щоб уникнути відображення спалахів низької потужності, створюваних головним спалахом, на знімках, зроблених з невеликої відстані, вибирайте низькі значення чутливості ISO або малі діафрагми (великі діафрагмові числа). Після розміщення спалахів із дистанційним керуванням зробіть пробний знімок і перегляньте результати на моніторі фотокамери.

Корекція спалаху

Значення корекції спалаху, вибране за допомогою кнопки M (Y) і допоміжного диска керування, додається до значень корекції спалаху, вибраних у меню параметрів безпроводового спалаху. Коли для головного спалаху або спалахів з дистанційним керуванням у режимі TTL або qA вибрано значення корекції спалаху, відмінне від ±0, на панелі керування та у видошукачі відображаються піктограми Y.