Використання вбудованого спалаху
Вбудований спалах можна використовувати не тільки в разі недостатнього природного освітлення, але й для заповнення тіней та підсвічування об’єктів, освітлених ззаду, а також щоб надати відблиску очам людини на портреті.
Див. також
Відомості про використання додаткових спалахів наведено в розділі «Додаткові спалахи» (0 Додаткові спалахи).
Режими автоматичного відкривання спалаху
У режимах i, k, p, n, o, s, w, f, d, e та ' вбудований спалах автоматично відкривається і спрацьовує за потреби.
-
Виберіть режим спалаху.
Утримуючи натиснутою кнопку M (Y), прокручуйте головний диск керування, поки не буде відображено потрібний режим спалаху.
Live view
У режимі live view вибраний параметр відображається на моніторі.
-
Фотографуйте.
Спалах відкриється за потреби при натисканні кнопки спуску затвора наполовину та буде спрацьовувати під час зйомки. Якщо спалах не відкривається автоматично, не намагайтеся підняти його рукою. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження спалаху.
Режими спалаху
Доступні зазначені нижче режими спалаху.
Режими ручного відкривання спалаху
У режимах P, S, A, M та 0 спалах необхідно підняти вручну. Спалах не буде спрацьовувати, якщо його не підняти.
-
Підніміть спалах.
Натисніть кнопку M (Y), щоб підняти спалах. Зауважте, що якщо спалах вимкнено або прикріплено додатковий зовнішній спалах, вбудований спалах не буде відкриватися; перейдіть до кроку 2.
-
Виберіть режим спалаху (тільки в режимах P, S, A та M).
Утримуючи натиснутою кнопку M (Y), прокручуйте головний диск керування, поки не буде відображено потрібний режим спалаху.
-
Фотографуйте.
Якщо вибрано параметр, відмінний від j, спалах буде спрацьовувати під час зйомки кожного кадру.
Режими спалаху
Доступні зазначені нижче режими спалаху.
Опускання вбудованого спалаху
Коли спалах не використовується, опустіть його для збереження енергії. Легко натисніть на спалах та опустіть до фіксації із клацанням.
Вбудований спалах
Щоб уникнути появи тіней, знімайте бленди об’єктивів. Мінімальний діапазон дії спалаху становить близько 0,6 м, його не можна використовувати в діапазоні макрозйомки об’єктивів зі змінною фокусною відстанню з функцією макрозйомки. Використовуйте об’єктиви з фокусною відстанню від 16 до 300 мм; можливе зменшення периферійного освітлення, якщо спалах використовується з об’єктивами з фокусною відстанню до 16 мм. Керування спалахом i-TTL доступне за значень чутливості ISO від 100 до 12800; за значень вище 12800 за певних значень діафрагми бажаних результатів може не вдатися досягти.
Якщо спалах спрацьовує в неперервних режимах роботи затвора (0 Вибір режиму роботи затвора), за кожного натискання кнопки спуску затвора буде робитися лише один знімок.
Спуск затвора може бути заблоковано на короткий час, щоб захистити спалах після кількох послідовних спрацьовувань. Спалах можна використовувати знову після короткої перерви.
Витримки, доступні за використання вбудованого спалаху
За використання вбудованого спалаху доступні наведені нижче значення витримки.
Режим | Витримка |
---|---|
i, p, n, s, w, 0, f, d, e, ', P *, A * | 1/250–1/60 с |
k | 1/250–1/30 с |
o | 1/250–1 с |
S * | 1/250–30 с |
M * | 1/250–30 с, A, % |
Короткі витримки від 1/8000 с доступні за використання додаткових спалахів, що підтримують автоматичну високошвидкісну синхронізацію FP, коли вибрано значення 1/320 с (авто FP) або 1/250 с (авто FP) для користувацького параметра e1 (Швидк. синхр. спалаху, 0 Швидк. синхр. спалаху). У разі вибору значення 1/320 с (авто FP) короткі витримки від 1/320 с доступні за використання вбудованого спалаху.