Активний D-Lighting

Активний D-Lighting зберігає деталізацію у виділеннях і тінях, створюючи знімки з природною контрастністю. Використовуйте для висококонтрастних сюжетів, наприклад під час зйомки яскраво освітленого пейзажу крізь двері або вікно, або для кадрів із затіненими об’єктами в сонячний день. Ця функція найефективніша, якщо використовується з матричним вимірюванням (0 Вимірювання).

Активний D-Lighting вимкнено

Активний D-Lighting: Y Авто

«Активний D-Lighting» порівняно з «D-Lighting»

Параметри меню фото- та відеозйомки Активний D-Lighting відповідають за налаштування експозиції перед зйомкою для оптимізації динамічного діапазону, тоді як параметр D-Lighting у меню обробки (0 D-Lighting) слугує для освітлення тіней на зображеннях після зйомки.

Для використання функції «Активний D-Lighting» виконайте описані нижче дії.

  1. Виберіть Активний D-Lighting.

    Виділіть у меню фотозйомки пункт Активний D-Lighting і натисніть 2.

  2. Виберіть параметр.

    Виділіть потрібний параметр і натисніть кнопку J. Якщо вибрано значення Y Авто, фотокамера автоматично налаштує «Активний D-Lighting» відповідно до умов зйомки (проте в режимі M значення Y Авто є еквівалентним значенню Q Звичайний).

Активний D-Lighting

На знімках, зроблених з використанням функції Активний D-Lighting, може з’являтися шум (довільно розташовані світлі пікселі, пелена або лінії). На деяких об’єктах можуть з’являтися нерівні тіні. Функція Активний D-Lighting не застосовується при високих значеннях чутливості ISO (від Висока 0,3 до Висока 5).

Активний D-Lighting і відео

Якщо в меню відеозйомки для параметра Активний D-Lighting вибрано значення Настройки як для знімків, а в меню фотозйомки вибрано Авто, то відеоролики будуть записуватися з параметром, еквівалентним значенню Звичайний. Активний D-Lighting не застосовується в разі розміру кадру 3840 × 2160.

Див. також

Відомості про варіювання ступеня застосування функції Активний D-Lighting для серії знімків наведено в розділі «Брекетинг» (0 Брекетинг Активного D-Lighting).

Розширений динамічний діапазон (HDR)

Функція розширеного динамічного діапазону (High Dynamic Range — HDR), застосована до висококонтрастних об’єктів, зберігає деталізацію у виділеннях і тінях шляхом об’єднання двох знімків, зроблених із різними значеннями експозиції. Функція HDR найефективніша в разі застосування з матричним вимірюванням (0 Вимірювання; з точковим або центрально-зваженим вимірюванням і об’єктивом без вбудованого процесора інтенсивність Авто еквівалентна значенню Звичайна). Її не можна використовувати для збереження зображень у форматі NEF (RAW). Освітлення спалахом, брекетинг (0 Брекетинг), багатократну експозицію (0 Багатократна експозиція) та сповільнену зйомку (0 Сповільнена відеозйомка) не можна використовувати, поки задіяно режим HDR. Також недоступні значення витримки A та %.

Перший знімок (темніший)

+

Другий знімок (світліший)

Комбіноване зображення HDR

  1. Виберіть HDR (розш. динам. діапаз.).

    Виділіть пункт меню фотозйомки HDR (розш. динам. діапаз.) і натисніть 2.

  2. Виберіть режим.

    Виділіть пункт Режим HDR і натисніть 2.

    Виділіть один із вказаних нижче варіантів і натисніть кнопку J.

    • Щоб зробити серію знімків HDR, виберіть 6 Увімкнути (серія). Зйомка в режимі HDR буде тривати, поки не буде вибрано значення Вимкнути для параметра Режим HDR.
    • Щоб зробити один знімок HDR, виберіть Увімкнути (один знімок). Звичайну зйомку буде автоматично відновлено після створення одного знімка HDR.
    • Щоб вийти без створення додаткових знімків HDR, виберіть значення Вимкнути.

    Якщо вибрати значення Увімкнути (серія) або Увімкнути (один знімок), у видошукачі буде відображено піктограму l.

  3. Виберіть Інтенсивність HDR.

    Щоб вибрати різницю експозицій між двома кадрами (інтенсивність HDR), виділіть пункт Інтенсивність HDR і натисніть 2.

    Виділіть потрібний параметр і натисніть кнопку J. Якщо вибрати значення Авто, фотокамера автоматично регулюватиме інтенсивність HDR відповідно до сюжету.

  4. Скомпонуйте кадр, сфокусуйтеся і зробіть знімок.

    Коли кнопку спуску затвора натиснуто до кінця, фотокамера знімає два кадри. Поки триває об’єднання зображень, на панелі керування блимає індикатор l j, а у видошукачі — індикатор l l. Поки збереження не буде завершено, зйомка неможлива. Незалежно від вибраного наразі режиму роботи затвора, за кожного натискання кнопки спуску затвора буде зроблено лише один знімок.

    Якщо вибрано значення Увімкнути (серія), режим HDR буде вимкнено, тільки якщо вибрати значення Вимкнути для параметра Режим HDR; якщо вибрано значення Увімкнути (один знімок), режим HDR буде автоматично вимкнено після того, як буде зроблено один знімок. Піктограма l зникне з екрана, коли зйомку в режимі HDR буде завершено.

Компонування знімків HDR

Краї зображення буде обрізано. Можливо, досягти бажаних результатів не вдасться, якщо фотокамера чи об’єкт рухаються під час зйомки. Рекомендовано використовувати штатив. Залежно від сюжету ефект може бути непомітним, навколо світлих об’єктів можуть з’явитися тіні, а навколо темних — світлі ореоли. На деяких об’єктах можуть з’являтися нерівні тіні.

Кнопка BKT

Якщо вибрано значення HDR (розш. динам. діапаз.) для користувацького параметра f1 (Признач. корист. ел. керув.) > Кнопка BKT +y (0 Признач. корист. ел. керув.), режим HDR можна вибрати натисканням кнопки BKT і прокручуванням головного диска керування, а його інтенсивність — натисканням кнопки BKT і прокручуванням допоміжного диска керування. Режим та інтенсивність показано на панелі керування. Піктограми відображають режим таким чином: 5 для Вимкнути, B для Увімкнути (один знімок), і 6 для Увімкнути (серія), а інтенсивність — таким чином: & для Авто, 7 для Надвисока, 8 для Висока, 9 для Звичайна і ! для Незначна.

Зйомка з інтервалами

Якщо вибрано значення Увімкнути (серія) для параметра Режим HDR до початку зйомки з інтервалами, фотокамера продовжить зйомку зображень HDR з вибраним інтервалом (якщо вибрано значення Увімкнути (один знімок), зйомка з інтервалами завершиться після того, як буде зроблено один знімок).