Якщо фотокамера не працює належним чином, перегляньте список поширених проблем, перш ніж звертатися за консультацією до продавця або до авторизованого представника сервісного центру Nikon.

Елемент живлення/дисплей


Фотокамеру ввімкнено, але вона не реагує на жодні дії. Зачекайте до закінчення записування. Якщо проблема не зникає, вимкніть фотокамеру. Якщо фотокамера не вимикається, вийміть та вставте ще раз елемент живлення або, якщо використовується адаптер змінного струму, від’єднайте його та знову під’єднайте. Зауважте, що хоча буде втрачено всі дані, які саме записуються, виймання або від’єднання джерела живлення не вплине на дані, які вже записано.


Зображення у видошукачі не у фокусі. Налаштуйте фокус видошукача (0 Регулятор налаштування діоптрій). Якщо проблему не вдається усунути таким способом, виберіть покадрове автофокусування (AF-S; 0 Режим автофокусування), АФ за однією точкою (0 Режим зони АФ) та центральну точку фокусування (0 Вибір точки фокусування), а потім створіть кадр з висококонтрастним об’єктом у центральній точці фокусування та натисніть кнопку спуску затвора наполовину, щоб сфокусуватися. Коли фотокамера сфокусується, за допомогою регулятора налаштування діоптрій наведіть різкість на об’єкт у видошукачі. За потреби фокус видошукача можна налаштувати ще більше, використовуючи для цього додаткові коригуючі лінзи (0 Інші аксесуари).


Видошукач темний. Вставте повністю заряджений елемент живлення (0 Зарядіть елемент живлення, Рівень заряду елемента живлення та кількість кадрів, що залишилися).


Дисплеї вимикаються без попередження. Вибирайте більші значення затримки для користувацького параметра c2 (Таймер режиму очікування) або c4 (Затримка вимкн. монітора; 0 Затримка вимкн. монітора).


Дисплей панелі керування або видошукача тьмяний та не реагує на команди. Час реакції та яскравість цих дисплеїв залежать від температури.


Дисплей видошукача червоніє під час виділення точки фокусування. Це нормальне явище для цього типу видошукача, яке не є ознакою несправності.


Зйомка (всі режими)


Щоб увімкнутися, фотокамері потрібен певний час. Видаліть файли або папки.


Кнопку спуску затвора заблоковано.


Фотокамера повільно реагує на натискання кнопки спуску затвора. Виберіть значення Вимкнути для користувацького параметра d3 (Режим затримки експозиції; 0 Режим затримки експозиції).


Знімок не робиться за натискання кнопки спуску затвора на пульті дистанційного керування.


За кожного натискання кнопки спуску затвора в неперервному режимі роботи затвора робиться тільки один знімок. Неперервна зйомка недоступна, якщо спрацьовує вбудований спалах (0 Вбудований спалах) або задіяно режим HDR (розширений динамічний діапазон; 0 Розширений динамічний діапазон (HDR)).


Знімки не у фокусі.


Звуковий сигнал не лунає.


Фокус не фіксується натисканням кнопки спуску затвора наполовину. Використовуйте кнопку A AE-L/AF-L для фіксації фокуса, коли вибрано режим фокусування AF-C, або під час зйомки об’єктів, що рухаються, у режимі AF-A.


Не вдається вибрати точку фокусування.


Не вдається вибрати режим АФ. Вибрано ручне фокусування (0 Автофокусування, Ручне фокусування).


Не вдається вибрати режим зони АФ. Вибрано ручне фокусування (0 Автофокусування, Ручне фокусування).


Не вдається змінити розмір зображення. Для параметра Якість зображення встановлено значення NEF (RAW) (0 Якість зображення).


Фотокамера повільно зберігає знімки. Вимкніть зменшення шуму під час тривалої експозиції (0 ЗШ під час тривал. експозиції).


Не світиться допоміжний промінь АФ.

 • Допоміжний промінь АФ не вмикається, якщо вибрано режим автофокусування AF-C (0 Режим автофокусування) або вибрано неперервне слідкувальне автофокусування, коли фотокамера працює в режимі AF-A. Виберіть режим AF-S. Якщо для режиму зони АФ вибрано параметр, відмінний від автоматичного вибору зони АФ, виберіть центральну точку фокусування (0 Вибір точки фокусування).
 • Фотокамера працює в режимі live view.
 • Вибрано значення Вимкнути для користувацького параметра a9 (Вбуд. допом. пром. АФ, 0 Вбуд. допом. пром. АФ).
 • Лампа підсвічування вимкнулась автоматично. Лампа може нагрітися через неперервне використання; зачекайте, поки вона охолоне.

На знімках з’являються плями. Очистіть передній та задній елементи об’єктива. Якщо проблема не зникає, виконайте очищення датчика зображення (0 Очищення датчика зображення).


На знімках помітні ореоли або відблиски. Ореоли або відблиски з’являються на знімках, коли в кадрі є сонце або інші джерела яскравого світла. Ці ефекти можна зменшити, прикріпивши бленду об’єктива або компонуючи знімки таким чином, щоб джерела яскравого світла не потрапляли в кадр. Також можна спробувати зняти фільтри з об’єктива або вибрати інше значення витримки.


На знімках з’являється шум (світлі плями, довільно розташовані світлі пікселі, пелена або лінії).

 • Шум у вигляді світлих плям, довільно розташованих світлих пікселів, пелени та ліній можна зменшити, вибравши нижчу чутливість ISO.
 • Щоб обмежити появу світлих плям або пелени на знімках, зроблених з витримками, довшими за 1 с, використовуйте параметр меню фотозйомки ЗШ під час тривал. експозиції (0 ЗШ під час тривал. експозиції).
 • Поява пелени та світлих плям може свідчити про підвищення внутрішньої температури фотокамери внаслідок високої температури навколишнього середовища, тривалих експозицій тощо: вимкніть фотокамеру та зачекайте, поки вона охолоне, перед тим як продовжити зйомку.
 • За високих значень чутливості ISO на знімках, зроблених з використанням деяких додаткових спалахів, може з’являтися шум у вигляді ліній; у такому випадку виберіть менше значення.
 • За високих значень чутливості ISO, включно з високими значеннями, вибраними за допомогою автоматичного керування чутливості ISO, шум у вигляді довільно розташованих світлих пікселів можна зменшити, вибравши значення Високий, Звичайний або Незначний для параметра ЗШ при високій чутл. ISO в меню фото- або відеозйомки (0 ЗШ при високій чутл. ISO, ЗШ при високій чутл. ISO).
 • За високих значень чутливості ISO шум у вигляді світлих плям, довільно розташованих світлих пікселів, пелени та ліній може бути більш помітним у таких ситуаціях: при тривалих або багатократних експозиціях, на знімках, зроблених за високої температури навколишнього середовища, коли задіяно Активний D-Lighting, вибрано значення Рівномірний для параметра Установити Picture Control (0 Вибір системи Picture Control) або вибрано граничні значення для параметрів Picture Control (0 Параметри Picture Control).
 • У режимі % шум у вигляді довільно розташованих світлих пікселів, пелени або ліній може бути більш помітним на знімках, зроблених за слабкого освітлення.

У режимі відео на екрані спостерігається мерехтіння або сегментація зображення. Виберіть значення параметра меню відеозйомки Зменшення мерехтіння, яке відповідає частоті змінного струму в місцевій мережі живлення (0 Зменшення мерехтіння).


У режимі live view на екрані з’являються світлі ділянки або смужки. У режимі live view на короткий час в кадр потрапила вивіска, що блимає, спалах або інше короткочасне джерело світла.


Звук не записується разом із відео. Вибрано значення Вимкнути мікрофон для параметра Чутливість мікрофона в меню відеозйомки (0 Чутливість мікрофона).


Режим live view раптово завершується або не розпочинається. Режим live view може бути завершено автоматично, щоб уникнути пошкодження внутрішніх схем фотокамери, у таких ситуаціях:

 • Висока температура навколишнього середовища
 • Протягом тривалого часу фотокамера працювала в режимі live view або в режимі відеозйомки
 • Протягом тривалого часу фотокамера працювала в неперервних режимах роботи затвора

Якщо режим live view не запускається за натискання кнопки a, зачекайте, поки внутрішні схеми фотокамери охолонуть, і повторіть спробу. Зауважте, що фотокамера може стати теплою на дотик, але це не є ознакою несправності.


Під час роботи в режимі live view з’являються дефекти зображення. «Шум» (довільно розташовані світлі пікселі, пелена або лінії) та неочікувані кольори можуть з’являтися, якщо збільшити масштаб зображення з об’єктива (0 Попередній перегляд зі збільшенням у режимі live view) під час роботи в режимі live view; на обсяг і розподіл довільно розташованих світлих пікселів, пелени та світлих плям у відеороликах впливають значення розміру і частоти кадрів (0 Розмір кадру, частота кадрів і якість відео). Шум у вигляді довільно розташованих світлих пікселів, пелени або світлих плям також може з’являтися внаслідок підвищення температури внутрішніх схем фотокамери під час роботи в режимі live view; вийдіть з режиму live view, коли не користуєтесь фотокамерою.


Не вдається вибрати пункт меню. Деякі параметри доступні не в усіх режимах.


Зйомка (P, S, A, M)


Кнопку спуску затвора заблоковано.


Повний діапазон значень витримки недоступний. Використовується спалах. Швидкість синхронізації спалаху можна вибрати за допомогою користувацького параметра e1 (Швидк. синхр. спалаху); у разі використання сумісних спалахів виберіть значення 1/320 с (авто FP) або 1/250 с (авто FP) для повного діапазону значень витримки (0 Швидк. синхр. спалаху).


Не вдається виміряти баланс білого. Об’єкт надто темний або надто яскравий (0 Попереднє налаштування вручну).


Не вдається вибрати зображення як зразок для попереднього налаштування балансу білого вручну. Зображення не було створено фотокамерою D7500 (0 Копіювання балансу білого зі знімка).


Недоступний брекетинг балансу білого.


Ефекти від застосування системи Picture Control різні для кожного з зображень. Значення Авто вибрано для параметра Установити Picture Control, вибрано систему Picture Control, похідну від Авто, або вибрано параметр A (авто) для налаштування збільшення різкості, чіткості, контрастності або насиченості. Щоб забезпечити однорідні результати для серії знімків, виберіть інше значення (0 Параметри Picture Control).


Не вдається змінити метод вимірювання. Задіяно фіксацію автоекспозиції (0 Фіксація автоекспозиції).


Не вдається скористатися корекцією експозиції. Фотокамера працює в режимі M. Виберіть інший режим.


При тривалих експозиціях спостерігається шум (червонуваті ділянки та інші дефекти зображення). Активуйте зменшення шуму при тривалих експозиціях (0 ЗШ під час тривал. експозиції).


Відтворення


Не відтворюється зображення у форматі NEF (RAW). Знімок було зроблено з параметром якості зображення NEF + JPEG (0 Якість зображення).


Не вдається переглянути знімки, записані іншими фотокамерами. Знімки, записані за допомогою інших моделей фотокамер, можуть не відображатися належним чином.


Деякі знімки не відображаються під час відтворення. Виберіть значення Усі для параметра Папка відтворення (0 Папка відтворення).


На екрані відображається повідомлення про те, що папка не містить зображень. Виберіть значення Усі для параметра Папка відтворення (0 Папка відтворення).


Знімки у вертикальній (портретній) орієнтації відображаються в горизонтальній (ландшафтній) орієнтації.

 • Знімки було зроблено зі значенням Вимкнути, вибраним для параметра Авт. повертання зображен. (0 Авт. повертання зображен.).
 • Виберіть значення Увімкнути для параметра Повернути вертикально (0 Повернути вертикально).
 • Знімок відображено під час перегляду зображення (0 Перегляд зображення).
 • Під час зйомки фотокамеру було спрямовано вгору або вниз.

Не вдається видалити знімок.


Не вдається обробити знімок. Подальше редагування знімка за допомогою цієї фотокамери неможливе.


Не вдається вибрати знімок для друку. Це знімок у форматі NEF (RAW). Передайте знімки на комп’ютер і надрукуйте їх за допомогою програмного забезпечення NX Studio (0 Підключення). Знімки у форматі NEF (RAW) можна зберегти у форматі JPEG за допомогою функції Обробка NEF (RAW) (0 Обробка NEF (RAW)).


Знімок не відображається на відеопристрої високої чіткості. Перевірте, чи під’єднано кабель HDMI (продається окремо).


Не вдається передати знімки на комп’ютер. ОС несумісна з фотокамерою або програмним забезпеченням для передавання даних. Використовуйте пристрій зчитування карт пам’яті для копіювання знімків на комп’ютер.


Функція видалення пилу із зображення в програмі NX Studio не дає бажаного ефекту. Очищення датчика зображення призвело до переміщення пилу на датчику зображення. Еталонні дані для видалення пилу із зображення, записані до проведення очищення датчика зображення, не можна використовувати для знімків, зроблених після завершення очищення датчика зображення. Еталонні дані для видалення пилу із зображення, записані після проведення очищення датчика зображення, не можна використовувати для знімків, зроблених до проведення очищення датчика зображення.


Зображення у форматі NEF (RAW) відображаються на комп’ютері не так, як на фотокамері. Програмне забезпечення сторонніх виробників не відображає ефекти від застосування Picture Control, функції «Активний D-Lighting» або керування віньєтуванням. Використовуйте NX Studio (0 Підключення).


Bluetooth та Wi-Fi (безпроводові мережі)


На інтелектуальних пристроях не відображається SSID фотокамери (назва мережі).

 • Перевірте, чи вибрано значення Не активувати для параметра Режим польоту в меню налаштування фотокамери (0 Режим польоту).
 • Перевірте, чи вибрано значення Активувати для параметра Bluetooth > Підключення до мережі в меню налаштування фотокамери.
 • Спробуйте вимкнути функцію Wi-Fi на інтелектуальному пристрої, а потім знову ввімкнути її.

Не вдається встановити підключення до безпроводових принтерів та інших безпроводових пристроїв. Ця фотокамера може встановлювати підключення лише до пристроїв, на яких установлено програму SnapBridge.


Різне


Неправильна дата зйомки. Годинник фотокамери менш точний, ніж більшість ручних і побутових годинників. Регулярно звіряйте годинник із більш точними пристроями та за потреби налаштуйте.


Не вдається вибрати пункт меню. Деякі пункти недоступні за певних комбінацій параметрів, або якщо не вставлено карту пам’яті. Зауважте, що параметр Відомості про елемент живл. недоступний, коли фотокамера працює від додаткового з’єднувача живлення й адаптера змінного струму.