Покращена система творчого освітлення Nikon (CLS) оптимізує обмін даними між фотокамерою та сумісними спалахами, що дає змогу отримати якісніші зображення під час зйомки зі спалахом.

Спалахи, сумісні з CLS

Спалахи, сумісні з CLS
(PDF; 56,0 КБ)

Блок безпроводового дистанційного керування спалахами Speedlight SU-800. Якщо встановити пристрій SU-800 на фотокамері, сумісній з CLS, його можна використовувати як блок дистанційного керування спалахами SB-5000, SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-500 або SB-R200 (до трьох груп). Сам блок SU-800 не обладнано спалахом.

Вибір режим спалаху для додаткових спалахів

Режим спалаху для додаткових спалахів можна вибрати так само, як і для вбудованого спалаху, а саме утримуючи натиснутою кнопку M (Y) та прокручуючи головний диск керування.

Моделююче освітлення

Спалахи, сумісні з CLS, роблять моделюючий спалах, коли натиснуто елемент керування, якому призначено функцію Моделюючий спалах за допомогою користувацького параметра f1 (Признач. корист. ел. керув.). Цю функцію можна використовувати разом із покращеним безпроводовим керуванням, щоб попередньо переглянути загальний ефект від освітлення кількома спалахами.

Інші спалахи

Інші спалахи
(PDF, 46,3 КБ)

Використання фіксації потужності спалаху для зйомки з додатковими спалахами

Фіксація потужності спалаху доступна для додаткових спалахів (0 Спалахи, сумісні з CLS) у режимі керування спалахом i-TTL, а також (у разі підтримки) режимах qA з попереднім тестуючим спалахом і A з попереднім тестуючим спалахом (додаткові відомості наведено в документації з комплекту спалаху). Зауважте, що в разі використання покращеного безпроводового керування для дистанційного керуванням спалахами буде потрібно встановити режим керування спалахом TTL, qA або A для головного спалаху або принаймні для однієї групи спалахів із дистанційним керуванням.

Вимірювання

Області вимірювання для фіксації потужності спалаху в разі використання додаткового спалаху зазначено нижче.

Спалах Режим спалаху Область вимірювання
Автономний спалах i-TTL Коло діаметром 4 мм в центрі кадру
qA Область вимірювання експозиції експонометром спалаху
Використання з іншими спалахами (покращене безпроводове керування) i-TTL Увесь кадр
qA Область вимірювання експозиції експонометром спалаху
A

Примітки щодо додаткових спалахів

Детальні відомості наведено в посібнику з експлуатації спалаху. Якщо спалах підтримує CLS, зверніться до розділу про цифрові дзеркальні фотокамери з одним об’єктивом, сумісні з CLS. Фотокамеру D7500 не включено до категорії «цифрова дзеркальна фотокамера з одним об’єктивом» у посібниках з експлуатації спалахів SB-80DX, SB-28DX і SB-50DX.

Якщо додатковий спалах прилаштовано в режимах зйомки, відмінних від j, % та u, то він спрацьовуватиме під час зйомки кожного кадру навіть у тих режимах, для якихований спалах не можна використовувати.

Керування спалахом i-TTL можна використовувати за значень чутливості ISO в діапазоні від 100 до 12800. За значень, що перевищують 12800, бажаних результатів, можливо, не вдасться досягти на певних відстанях або за деяких налаштувань діафрагми. Якщо індикатор готовності спалаху (M) блимає близько трьох секунд після того, як зроблено знімок у режимі i-TTL або в автоматичному режимі без TTL, це свідчить про те, що спалах спрацював на повній потужності, а знімок може бути недоекспоновано (тільки для спалахів, сумісних із CLS; відомості про індикатори експозиції та заряду спалаху на інших пристроях наведено в посібнику з комплекту спалаху).

У режимах керування спалахом i-TTL та автоматичної діафрагми (qA) значення корекції спалаху, вибране за допомогою додаткового спалаху або параметра меню фотозйомки Керування спалахом додається до значення корекції спалаху, вибраного за допомогою кнопки M (Y) і диска керування.

Коли для зйомки зі спалахом, установленим не на фотокамері, використовується кабель синхронізації серії SC 17, 28 або 29, то в режимі i-TTL, можливо, не вдасться досягти належної експозиції. Рекомендовано вибирати стандартний заповнюючий спалах i-TTL. Зробіть пробний знімок та перегляньте результати на моніторі.

У режимі i-TTL використовуйте екран спалаху або розсіювальний плафон, що постачається зі спалахом. Не користуйтесь іншими екранами, такими як розсіюючі, оскільки це може призвести до неправильної експозиції.

Спалахи SB-5000, SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-500 і SB-400 забезпечують зменшення ефекту червоних очей, а спалахи SB-5000, SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 і блок SU-800 забезпечують допоміжний промінь АФ з урахуванням зазначених нижче обмежень.

  • SB-5000. Допоміжне підсвічування АФ доступне під час використання об’єктивів AF 24–135 мм з точками фокусування, показаними на рисунку.

    Фокусна відстань 24–30 мм
    31–48 мм
    49–135 мм
  • SB-910 і SB-900. Допоміжне підсвічування АФ доступне під час використання об’єктивів AF 17–135 мм з точками фокусування, показаними на рисунку.

  • SB-800, SB-600 і SU-800. Допоміжне підсвічування АФ доступне під час використання об’єктивів AF 24–105 мм з точками фокусування, показаними на рисунку.

    Фокусна відстань 24–31 мм
    32–105 мм
  • SB-700. Допоміжне підсвічування АФ доступне під час використання об’єктивів AF 24–135 мм з точками фокусування, показаними на рисунку.

Залежно від об’єктива, що використовується, та сюжету зйомки може відображатися індикатор фокусування (I), коли об’єкт не у фокусі, або фотокамера може бути не в змозі сфокусуватися і спуск затвора буде заблоковано.

У режимі P максимальну діафрагму (мінімальне діафрагмове число) обмежено залежно від чутливості ISO, як показано нижче.

Максимальна діафрагма при еквівалентному значенні ISO:
100 200 400 800 1600 3200 6400 12800
4 5 5.6 7.1 8 10 11 13

Якщо максимальна діафрагма об’єктива менша за наведене вище значення, максимальним значенням діафрагми буде максимальна діафрагма об’єктива.

Шум у вигляді ліній може з’являтися на знімках, зроблених зі спалахом, коли потужний елемент живлення SD-9 або SD-8A прилаштовано безпосередньо до фотокамери. Зменште чутливість ISO або збільште відстань між фотокамерою та елементом живлення.

Адаптер контакту синхронізації AS-15

Коли адаптер контакту синхронізації AS-15 (продається окремо) встановлено на башмак аксесуарів фотокамери, аксесуари спалахів можна під’єднати через роз’єм синхронізації.

Спалахи сторонніх виробників

Фотокамеру не можна використовувати зі спалахами, які прикладають напругу понад 250 В до контактів X фотокамери або закорочують контакти на башмаку для аксесуарів фотокамери. Використання таких спалахів не лише завадить нормальній роботі фотокамери, а й призведе до пошкодження схем синхронізації фотокамери та/або спалаху.