Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Podpora funkcie Power Zoom

Fotoaparát teraz podporuje motorické priblíženie na použitie s objektívmi s motorovým priblížením (PZ). Okrem použitia prstenca na priblíženie objektívu máte teraz možnosť priblížiť a oddialiť objektívy s motorickým priblížením pripevnené k fotoaparátu pomocou ovládacích prvkov fotoaparátu („motorové priblíženie“).

Nové vlastné nastavenie: f12 " Priraďte tlačidlá Power Zoom

Vyberte, či sa tlačidlá X a W ( Q ) dajú použiť na motorické priblíženie počas fotografovania, keď je nasadený objektív s motorickým priblížením.

Možnosť Popis
[ Použite tlačidlá x / w ] Voľba [ ON ] umožňuje použitie tlačidiel X a W ( Q ) na motorické priblíženie.
[ Rýchlosť výkonového zoomu ] Pomocou tlačidiel vyberte rýchlosť, akou možno objektívy s motorickým zoomom približovať a odďaľovať.

Nové vlastné nastavenie: g9 „Priraďte tlačidlá Power Zoom Buttons“

Vyberte, či sa tlačidlá X a W ( Q ) dajú použiť na motorické priblíženie počas nahrávania videa, keď je nasadený objektív s motorickým priblížením.

Možnosť Popis
[ Použite tlačidlá x / w ] Voľba [ ON ] umožňuje použitie tlačidiel X a W ( Q ) na motorické priblíženie.
[ Rýchlosť výkonového zoomu ]

Pomocou tlačidiel vyberte rýchlosť, akou možno objektívy s motorickým zoomom priblížiť a oddialiť; ak chcete, môžete si vybrať jednu rýchlosť pre použitie počas nahrávania a inú pre pred a po nahrávaní.

  • Všimnite si, že zvuky vydávané objektívom môžu byť počuteľné v záberoch zaznamenaných počas priblíženia. Efekt možno zmierniť výberom nižšej rýchlosti priblíženia.

Priradenie funkcie Power Zoom k ovládacím prvkom fotoaparátu

Úlohu motorického priblíženia možno priradiť ovládacím prvkom fotoaparátu pomocou možností novo pridaných do používateľských nastavení f2 [ Custom controls (shooting) ] a g2 [ Custom controls ]. Túto rolu možno priradiť tlačidlám Fn1 a Fn2 ( 0 Nové možnosti pre vlastné nastavenia f2 „Custom Controls (Shooting)“ a g2 „Custom Controls“ ).

Nová položka ponuky nastavenia: “ Uložiť polohu priblíženia (objektívy PZ)

Ak je vybratá možnosť [ ON ] a je nasadený objektív s motorickým zoomom (PZ), fotoaparát po vypnutí uloží aktuálnu polohu priblíženia a obnoví ju pri ďalšom zapnutí. Upozorňujeme, že sa tým predĺžia časy spustenia fotoaparátu.

Displej ohniskovej vzdialenosti

Ohnisková vzdialenosť objektívu sa zobrazuje na obrazovke snímania, keď je nasadený objektív s motorickým zoomom.