Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Fotenie

Základné kroky pri fotografovaní sú popísané nižšie.

Šošovky s výsuvnými tubusmi

Šošovky s výsuvnými tubusmi musia byť pred použitím vysunuté. Otáčajte prstencom zoomu podľa obrázka, kým objektív nezapadne do vysunutej polohy.

 1. Otáčaním vyberte režim fotografie selektor fotografie/videa do C

 2. Pripravte fotoaparát.

  Držte rukoväť v pravej ruke a ľavou objímte telo fotoaparátu alebo objektív a priložte lakte k bokom hrudníka.

  Orientácia na šírku (na šírku).

  Orientácia na výšku (na výšku).

 3. Zarámujte fotografiu.

  Umiestnite hlavný objekt blízko stredu rámu.

 4. Zamerať, stlačte tlačidlo spúšte do polovice (tj zľahka stlačte tlačidlo spúšte a zastavte sa pri jeho stlačení do polovice).

  • Keď fotoaparát zaostrí, zaostrovací bod sa zobrazí zelenou farbou. Ak fotoaparát nedokáže zaostriť, zaostrovací bod bude blikať načerveno.
  • Ak je objekt slabo osvetlený, môže sa rozsvietiť pomocné svetlo AF, ktoré pomáha pri zaostrovaní.
  • Zaostrovať môžete aj stlačením tlačidla AF-ON .

  Pomocné svetlo AF

  Neblokujte pomocné svetlo AF, keď svieti.

 5. Bez toho, aby ste zdvihli prst z tlačidla spúšte, stlačte tlačidlo až na doraz nasnímať obrázok.

Kontrolka prístupu na pamäťovú kartu

Počas zaznamenávania fotografie sa rozsvieti indikátor prístupu na pamäťovú kartu. Nevyberajte pamäťovú kartu ani batériu.

Dotyková spúšť

Fotografiu môžete nasnímať aj dotykom na monitor. Dotknite sa objektu, aby ste zaostrili, a zdvihnutím prsta uvoľnite uzávierku ( 0 Dotyková spúšť ).

Orámovanie fotografií na výšku („Na výšku“)

Fotoaparát je vybavený ovládacími prvkami na použitie v orientácii na výšku („na výšku“) vrátane vertikálnej spúšte, tlačidiel S , Fn , AF-ON a i , hlavného a pomocného príkazového voliča a multifunkčného voliča.

 • Otočte aretáciu tlačidla spúšte pri vertikálnom snímaní do polohy L , aby ste predišli náhodnému použitiu týchto ovládacích prvkov, keď je fotoaparát orientovaný na šírku („široká“).

Používanie priblíženia v režime fotografie

Ak chcete priblížiť zobrazenie v režime fotografie (maximálne približne 16×), stlačte tlačidlo X

 • Na priblíženie a oddialenie použite tlačidlá X a W ( Q ).
 • V pravom dolnom rohu displeja sa zobrazí navigačné okno zobrazujúce aktuálne viditeľnú oblasť.
 • Pomocou multifunkčného voliča prejdite na oblasti rámčeka, ktoré nie sú viditeľné na monitore.