Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Možnosti oblasti obrazu videa

Oblasť snímky pre videá je možné vybrať pomocou [ Oblasť obrázka ] > [ Choose image area ] v ponuke nahrávania videa. Orezanie použité na natáčanie videa sa líši podľa vybratej možnosti. Bez ohľadu na vybratú možnosť je pomer strán 16:9.

 • Vyberte [ FX ], ak chcete snímať videá v takzvanom „formáte videa založenom na FX “, [ DX ], ak chcete snímať vo „formáte videa založenom na DX “.
 • Oblasť snímky pre videá zaznamenané s [ N-RAW 12-bit (NEV) ] alebo [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ] vybratá pre [ Video file type ] v ponuke nahrávania videa je určená možnosťou vybratou pre [ Veľkosť snímok/počet snímok za sekundu ]. Možnosť vybratá pre [ Image area ] > [ Choose image area ] v ponuke nahrávania videa neplatí.
 • Výber [ DX ] pre [ Choose image area ] alebo montáž DX objektívu na fotoaparát s [ 3840×2160; 120p ], [ 3840 × 2160; 100p ], [ 1920×1080; 120p ] alebo [ 1920×1080; 100p ] zvolený pre [ Frame size/frame rate ] zvyšuje zdanlivú ohniskovú vzdialenosť približne 2,3× v porovnaní s formátom FX .
 • Aktuálne vybratá možnosť je zobrazená ikonou na displeji. Ak vyberiete možnosť [ ON ] pre položku [ Image area ] > [ DX crop alert ] v ponuke nahrávania videa, pri výbere DX alebo 2,3-násobného orezania bude na obrazovke snímania blikať ikona oblasti snímky.

 • Veľkosti rôznych plodín sú uvedené nižšie.

  Formátovať Veľkosť
  Video formát založený na FX Približne. 35,9 × 20,2 mm
  Formát videa založený na DX Približne. 23,5 × 13,2 mm
  2,3× Približne. 16,7 × 9,4 mm
 • Formát videa založený na DX sa vyberie automaticky, keď je pripojený objektív DX .
 • Keď je ako veľkosť snímky vybratá možnosť 7680 × 4320, oblasť snímky sa pevne nastaví na [ FX ]. Po pripojení objektívu DX sa veľkosť rámu zmení na 3840 × 2160.
 • Výberom [ ON ] pre [ Electronic VR ] v ponuke záznamu videa sa zmenší veľkosť orezania.