Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Zámok FV

Táto funkcia sa používa na uzamknutie výkonu záblesku pre voliteľné zábleskové jednotky kompatibilné so CLS , čo vám umožní urobiť viacero fotografií alebo zmeniť kompozíciu záberov bez zmeny intenzity záblesku. Váš objekt nemusí byť v strede záberu, čo vám dáva väčšiu voľnosť pri komponovaní záberov.

 • Výkon blesku sa automaticky upraví podľa akýchkoľvek zmien citlivosti ISO a clony.
 1. Priradiť [ FV zámok ] na ovládací prvok pomocou vlastného nastavenia f2 [ Custom controls (shooting) ].

 2. Namontujte zábleskovú jednotku, ktorá podporuje FV lock, na sánku príslušenstva fotoaparátu.

 3. Zapnite blesk a vyberte režim ovládania blesku TTL alebo monitorovací predzáblesk q A alebo A .

  • Ak používate blesk SB-5000 , SB-500 , SB-400 alebo SB-300 namontovaný v sánkach na príslušenstvo fotoaparátu, vyberte [ TTL ] alebo [ Automatický externý blesk ] pre [ Ovládanie blesku ] > [ Režim ovládania blesku ].
  • Informácie o iných zábleskových jednotkách nájdete v dokumentácii dodanej s jednotkou.
 4. Zamerajte sa.

  Umiestnite objekt do stredu rámčeka a stlačením tlačidla spúšte do polovice zaostrite.

 5. Uzamknite úroveň blesku.

  • Po potvrdení, že sa na displeji snímania zobrazuje indikátor pripravenosti blesku ( c ), stlačte ovládač [ FV lock ]; záblesková jednotka vyšle monitorovací predzáblesk na určenie vhodnej úrovne záblesku.
  • Výkon blesku sa uzamkne a na displeji snímania sa zobrazí ikona zámku FV ( r ).

 6. Zmeňte kompozíciu záberu.

 7. Stlačte tlačidlo spúšte až na doraz a snímajte.

  V prípade potreby je možné nasnímať ďalšie snímky bez uvoľnenia zámku FV. Ak chcete nasnímať ďalšie zábery, zopakujte kroky 6 až 7.

 8. Uvoľnite FV zámok.

  Stlačením ovládacieho prvku [ FV lock ] uvoľnite FV lock a potvrďte, že ikona FV lock ( r ) sa už na displeji snímania nezobrazuje.