Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Nahrávanie HLG videa

Video nahrané vo formáte Hybrid Log Gamma (HLG) je možné použiť na HDR vysielanie a podobne. Nahrať HLG video , vyberte [ H.265 10-bit (MOV) ] pre [ Video file type ] v ponuke nahrávania videa a vyberte [ HLG ] tónový režim.

 • o sa zobrazí na displeji snímania.
 • Pre optimálnu reprodukciu farieb pri prezeraní záberov HLG používajte počítače, operačné systémy, aplikácie, monitory a ďalšie zariadenia kompatibilné s HDR.

Upozornenia: HLG Video

 • Výber [ HLG ] pre režim tónov namiesto [ SDR ] alebo [ N-Log ] môže zvýšiť množstvo „šumu“ (náhodne rozmiestnené jasné pixely, závoj alebo čiary) viditeľného na obrazovke snímania.
 • Najnižšia dostupná hodnota pre položku [ ISO citlivosti ] > [ Maximálna citlivosť ] v ponuke nahrávania videa je ISO 800.
 • Najnižšia dostupná hodnota pre položku [ ISO citlivosti ] > [ ISO citlivosť (režim M) ] v ponuke nahrávania videa je ISO 400.
 • Citlivosti ISO Hi 0,3 až Hi 2,0 nie sú dostupné.
 • Nastavenia Picture Control nie je možné upraviť pomocou položky [ Set Picture Control ] v ponuke nahrávania videa. Vzhľad videí HLG môžete ovládať pomocou položky [ HLG quality ] v ponuke nahrávania videa.
 • Položka [ Active D-Lighting ] v ponuke nahrávania videa je nastavená na [ Off ] a nemožno ju zmeniť.
 • Zobrazenie na monitore môže blikať alebo môže byť zrnité.
 • Fotoaparát môže mať problémy so zaostrovaním pomocou automatického zaostrovania, ale to neznamená poruchu.

Výstup HDR (HLG).

Optimálnu reprodukciu farieb vo výstupe HDR (HLG) záberov cez HDMI je možné dosiahnuť len vtedy, ak vaše úložné zariadenie, monitor a ďalšie vybavenie podporujú HDR (HLG). Ak sa z pripojeného zariadenia prijme signál, že podporuje HDR (HLG), kamera odpovie identifikátorom „gamma: HLG“.

Zobrazenia snímania a prehrávania fotoaparátu

Keď je pre tónový režim vybratá možnosť [ HLG ], zobrazovanie pri snímaní a prehrávaní na monitore fotoaparátu a v hľadáčiku môže obsahovať „šum“ vo forme náhodne rozmiestnených svetlých pixelov, hmly alebo čiar alebo môže zlyhať pri presnej reprodukcii svetiel a veľmi nasýtené farby. Pre presnú reprodukciu tónov používajte monitory, počítače, operačné systémy, aplikácie a ďalšie zariadenia kompatibilné s HLG.

Prezeranie a úprava videí HLG

Videá HLG je možné prezerať a upravovať iba pomocou počítačového softvéru, ktorý podporuje formát videa HLG. Softvér NX Studio od spoločnosti Nikon zobrazuje videá HLG v zozname miniatúr, ale nedá sa použiť na ich zobrazenie ani úpravu.

Zobraziť Assist

Možno zistíte, že náhľadu v zobrazení snímania počas nahrávania HLG chýba kontrast. Výber [ ON ] pre užívateľské nastavenie g11 [ View assist ] zjednoduší farby a zvýši kontrast.

 • Na displeji snímania sa zobrazí p .
 • Farby v skutočne nahratej stopáži nie sú ovplyvnené.
 • Kontrast sa zvýši aj pri prezeraní záberov HLG na kamere.