Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

e1: Rýchlosť synchronizácie blesku

Tlačidlo G U A Ponuka vlastných nastavení

Vyber rýchlosť synchronizácie blesku .

Možnosť Popis
[ 1/250 s (automatické FP) ]

Rýchlosť synchronizácie blesku je nastavená na 1/250 alebo 1/200 s. S kompatibilnými bleskami sa automatická vysokorýchlostná synchronizácia FP automaticky aktivuje pri rýchlostiach uzávierky kratších ako 1/250 alebo 1/200 s .

  • V režimoch P a A sa aktivuje automatická vysokorýchlostná synchronizácia FP , ak je skutočný čas uzávierky kratší ako 1/250 alebo 1/200 s. Ak blesk podporuje automatickú vysokorýchlostnú synchronizáciu FP, fotoaparát môže zvoliť rýchlosť uzávierky až 1/8000 s .
  • V režimoch S a M môže používateľ zvoliť rýchlosť uzávierky až 1/8000 s pri použití bleskov, ktoré podporujú automatickú vysokorýchlostnú synchronizáciu FP.
[ 1/200 s (automatické FP) ]
[ 1/200 s ] Rýchlosť synchronizácie blesku nastavená na zvolenú hodnotu, ktorá môže byť od 1/200 do 1/60 s .
[ 1/160 s ]
[ 1/125 s ]
[ 1/100 s ]
[ 1/80 s ]
[ 1/60 s ]

Upozornenia: Automatická vysokorýchlostná synchronizácia FP

V závislosti od rýchlosti uzávierky sa na snímkach zhotovených pomocou automatickej vysokorýchlostnej synchronizácie FP môžu objaviť horizontálne čiary, keď je vybratá možnosť [ 1/250 s (Auto FP) ] alebo [ 1/200 s (Auto FP) ]. Tento efekt možno zmierniť:

  • výber nižšej rýchlosti uzávierky alebo
  • nastavenie výkonu blesku.

Automatická vysokorýchlostná synchronizácia FP

Automatická vysokorýchlostná synchronizácia FP umožňuje použitie blesku pri rýchlosti uzávierky až 1/8000 s . Keď je vybratá možnosť [ 1/250 s (Auto FP) ] alebo [ 1/200 s (Auto FP) ], fotoaparát automaticky aktivuje automatickú vysokorýchlostnú synchronizáciu FP pri rýchlostiach uzávierky kratších ako je rýchlosť synchronizácie blesku. To umožňuje zvoliť maximálnu clonu pre zníženú hĺbku ostrosti, aj keď je objekt v protisvetle pri jasnom slnečnom svetle.