Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Redukcia vibrácií

Tlačidlo G U C ponuka snímania fotografií

Vyberte, či chcete povoliť zníženie vibrácií . Dostupné možnosti sa líšia v závislosti od objektívu.

Možnosť Popis
C [ normálne ] Zvoľte pre vylepšenú redukciu vibrácií pri fotografovaní statických objektov.
D [ šport ] Zvoľte pri fotografovaní športovcov a iných objektov, ktoré sa rýchlo a nepredvídateľne pohybujú.
[ Off ] Redukcia vibrácií je vypnutá.

Upozornenie: Použitie redukcie vibrácií

  • Pri niektorých objektívoch môže byť [ Vibration reduction ] nedostupná.
  • Pred snímaním odporúčame počkať, kým sa obraz na displeji stabilizuje.
  • Keď je pre objektívy, ktoré podporujú redukciu vibrácií, vybratá možnosť [ Normal ], obraz v hľadáčiku sa môže pred uvoľnením uzávierky chvieť, ale je to prirodzený dôsledok toho, ako sa redukcia vibrácií vykonáva, a neznamená to poruchu. [ Šport ] alebo [ Off ] môžete použiť, ak vás pohyb ruší.
  • Na posúvanie záberov sa odporúča možnosť [ Normal ] alebo [ Sport ]. V režimoch [ Normal ] a [ Sport ] sa redukcia vibrácií vzťahuje len na pohyb, ktorý nie je súčasťou panorámy. Ak sa napríklad fotoaparát posúva vodorovne, redukcia vibrácií sa použije iba na vertikálne otrasy.
  • [ Normal ] a [ Sport ] sa tiež odporúčajú, ak je fotoaparát pripevnený na statíve alebo monopode. Upozorňujeme však, že [ Off ] môže byť lepšou voľbou s niektorými statívmi v závislosti od podmienok snímania. Nastavenia sa môžu líšiť od objektívu k objektívu; ďalšie informácie nájdete v dokumentácii k objektívu.
  • Ak je objektív s bajonetom F s prepínačom redukcie vibrácií pripojený prostredníctvom voliteľného adaptéra bajonetu FTZ II / FTZ , položka [ Vibration reduction ] bude sivá a nedostupná. Na redukciu vibrácií použite prepínač objektívu.