Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

USB napájanie

Tlačidlo G U B ponuka nastavenia

Vyberte, či je možné na napájanie fotoaparátu použiť dodaný nabíjací sieťový adaptér alebo počítače pripojené cez USB ( USB napájanie ). USB napájanie umožňuje používanie fotoaparátu a zároveň obmedzuje vybíjanie batérie.

Možnosť Popis
[ ON ] Keď je kamera zapnutá, čerpá energiu z pripojených zariadení. Pripojené zariadenia budú napájať aj vtedy, keď je fotoaparát vypnutý, ak prebieha prenos Bluetooth alebo svieti indikátor prístupu na pamäťovú kartu.
[ VYPNUTÉ ] Kamera nikdy nečerpá energiu z pripojených zariadení.
  • Fotoaparát bude napájaný iba vtedy, keď je vložená batéria.
  • Keď je fotoaparát napájaný z externého zdroja, na displeji snímania a na ovládacom paneli sa zobrazí ikona napájania USB .

Napájanie počítača USB

  • Pred použitím počítača na napájanie fotoaparátu skontrolujte, či je počítač vybavený konektorom USB typu C. Na pripojenie fotoaparátu k počítaču použite kábel USB UC-E25 (dostupný samostatne).
  • V závislosti od modelu a špecifikácií produktu niektoré počítače nedodávajú prúd na napájanie fotoaparátu.

„Dodávka energie“ verzus „nabíjanie“

Dodávka energie na prevádzku fotoaparátu sa označuje ako „dodávka energie“, zatiaľ čo výraz „nabíjanie“ sa používa, keď sa napájanie dodáva len na nabíjanie batérie fotoaparátu. Podmienky, za ktorých sa napájanie fotoaparátu alebo nabíjanie batérie používa napájanie z externých zariadení, sú uvedené nižšie.

Možnosť vybratá pre [ USB power delivery ] Vypínač Používa sa externý zdroj energie
[ ON ] Zapnuté (časovač pohotovostného režimu aktívny) 1 Dodávka energie
Zapnuté (časovač pohotovostného režimu vypnutý) Nabíjanie 2
Vypnuté Nabíjanie 2
[ VYPNUTÉ ] Zapnuté (časovač pohotovostného režimu aktívny) 1
Zapnuté (časovač pohotovostného režimu vypnutý) Nabíjanie 2
Vypnuté Nabíjanie 2

Zahŕňa prípady, keď je vypínač v polohe „OFF“, ale prebieha prenos Bluetooth alebo svieti indikátor prístupu na pamäťovú kartu.

Batérie EN-EL18d , EN-EL18c a EN-EL18b vložené do fotoaparátu sa budú nabíjať, keď je fotoaparát pripojený k dodávanému nabíjaciemu sieťovému adaptéru alebo cez USB k počítaču. Upozorňujeme však, že batérie s „4“ ( l ) zobrazeným pre [ Informácie o batérii ] > [ Vek batérie ] v ponuke nastavenia nemožno nabíjať.