Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

softvér

S fotoaparátom možno použiť nasledujúci softvér Nikon . Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite Nikon pre vašu krajinu alebo región.

Počítačový softvér

Počítačový softvér Nikon je k dispozícii na lokalite Nikon Download Center. Skontrolujte verziu a systémové požiadavky a nezabudnite si stiahnuť najnovšiu verziu.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • Camera Control Pro 2 (k dispozícii na zakúpenie): Ovládajte fotoaparát na diaľku z počítača, aby ste mohli zaznamenávať fotografie a videá a ukladať ich priamo na pevný disk počítača.
 • NX Tether : Používa sa na priviazané fotografovanie, keď je fotoaparát pripojený k počítaču. Expozíciu, vyváženie bielej a ďalšie nastavenia fotoaparátu je možné upraviť na diaľku pomocou ovládacích prvkov na displeji počítača.
 • NX Studio * : Zobrazenie a úprava fotografií a videí nasnímaných digitálnymi fotoaparátmi Nikon . NX Studio možno použiť na jemné doladenie súborov v jedinečnom formáte NEF /NRW ( RAW ) od Nikon a ich konverziu do formátu JPEG alebo TIFF (spracovanie NEF / RAW ). Podporuje nielen obrázky NEF /NRW ( RAW ), ale aj fotografie JPEG a TIFF nasnímané digitálnymi fotoaparátmi Nikon pre také úlohy, ako je úprava kriviek tónov a vylepšenie jasu a kontrastu.

  Existujúci používatelia by si mali byť istí, že si stiahnu najnovšiu verziu, pretože staršie verzie nemusia byť schopné sťahovať obrázky z fotoaparátu alebo otvárať obrázky NEF ( RAW ).

 • Wireless Transmitter Utility : Ak má byť fotoaparát pripojený k sieti, je potrebný Wireless Transmitter Utility . Spárujte fotoaparát s počítačom a sťahujte obrázky cez bezdrôtovú sieť alebo sieť Ethernet.
 • Webcam Utility : Webcam Utility vám umožňuje používať fotoaparát ako webovú kameru, keď je pripojená k počítaču cez USB . Kamera sa v aplikáciách na webové konferencie zobrazí ako „ Webcam Utility “. Výberom položky „ Webcam Utility “ sa fotoaparát skonvertuje na webovú kameru. Informácie o kompatibilných fotoaparátoch, systémových požiadavkách a používaní Webcam Utility , ako aj o preventívnych opatreniach, ktoré je potrebné dodržiavať počas používania, nájdete na stránke Webcam Utility v Nikon Download Center.
Aplikácie pre smartfóny (tablety).

Aplikácie pre smartfóny (tablety) sú dostupné v Apple App Store ® a na Google Play ™. Najnovšie informácie o našich aplikáciách nájdete na webovej lokalite Nikon .

 • SnapBridge : Stiahnite si fotografie a videá z fotoaparátu do svojho inteligentného zariadenia prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.
 • NX MobileAir (ponúka nákupy v aplikácii): Importujte obrázky z fotoaparátu pripojeného k vášmu inteligentnému zariadeniu cez USB a nahrajte ich bezdrôtovo na server FTP.

  Podporované funkcie a operačné systémy sa líšia v závislosti od krajiny a regiónu.