Фотокамера автоматично робить знімки з вибраними інтервалами, щоб створити відеоролик сповільненої зйомки без звуку з параметрами розміру й частоти кадрів, якості відео й області зображення, які наразі вибрано в меню відеозйомки. Сповільнена зйомка доступна в режимах i, j, P, S, A, M, та SCENE.

Записування відеороликів сповільненої зйомки

Перед зйомкою

Перед початком сповільненої відеозйомки зробіть пробний знімок за поточних параметрів і перегляньте результати на моніторі (відеоролики сповільненої зйомки записуються з використанням обтинання відео; використовуйте режим live view для перевірки композиції). Щоб отримати однорідне забарвлення, виберіть параметр балансу білого, відмінний від «Авто» (0 Баланс білого). Коли параметри буде налаштовано задовільним чином, зніміть гумовий наочник і закрийте видошукач кришкою окуляра з комплекту, щоб запобігти проникненню світла крізь видошукач і його впливу на знімки й експозицію.

Рекомендовано використовувати штатив. Установіть фотокамеру на штатив до початку зйомки. Щоб зйомку не було перервано, використовуйте додатковий адаптер змінного струму та з’єднувач живлення або повністю заряджений елемент живлення.

 1. Виберіть Сповільнена відеозйомка.

  Виділіть пункт Сповільнена відеозйомка в меню відеозйомки і натисніть 2, щоб відобразити параметри сповільненої відеозйомки.

 2. Налаштуйте параметри сповільненої відеозйомки.

  Виберіть інтервал, загальну тривалість зйомки та параметр пом’якшення експозиції.

  • Щоб вибрати інтервал між кадрами:

   Виділіть Інтервал і натисніть 2.

   Виберіть інтервал, більший за найдовшу очікувану витримку (у хвилинах і секундах), та натисніть кнопку J.

  • Щоб вибрати загальну тривалість зйомки:

   Виділіть Час зйомки і натисніть 2.

   Виберіть тривалість зйомки (до 7 годин 59 хвилин) і натисніть кнопку J.

  • Щоб задіяти або скасувати пом’якшення експозиції:

   Виділіть Пом’якшення експозиції та натисніть 2.

   Виділіть параметр і натисніть кнопку J.

 3. Почніть зйомку.

  Виділіть пункт Почати та натисніть кнопку J. Зйомка почнеться приблизно за 3 с. Фотокамера робитиме знімки з вибраним інтервалом протягом вибраного часу зйомки. Після завершення відеоролики сповільненої зйомки буде записано на карту пам’яті.

3840 × 2160

Якщо для параметра меню відеозйомки Розмір кадру/част. кадрів вибрано значення з розміром кадру 3840 × 2160, у видошукачі відображатимуться індикатор обтинання DX 1,3× і ділянка обтинання DX 1,3×; прокрутіть перемикач режимів live view у положення 1 і скомпонуйте кадр на моніторі в режимі live view.

Завершення зйомки

Щоб припинити зйомку до того, як буде зроблено всі знімки, виділіть пункт Вимкнути в меню сповільненої відеозйомки та натисніть кнопку J. Можна також натиснути кнопку J у проміжку між кадрами або зразу після записування кадру. Відеоролик буде створено з кадрів, знятих на момент закінчення зйомки. Зауважте, що в разі виймання або від’єднання джерела живлення чи виймання карти пам’яті зйомку буде завершено, а відео не буде записано.

Знімок не зроблено

Фотокамера пропустить поточний кадр, якщо вона не в змозі сфокусуватися за допомогою покадрового автофокусування (AF-S або AF-A з вибраним покадровим автофокусуванням) або в разі вибору значення Фокус для користувацького параметра a1 (Вибір пріоритету AF-C) у режимі AF-C (зауважте, що фотокамера фокусується заново перед кожним знімком). Зйомку буде відновлено з наступним кадром.

Відеоролики сповільненої зйомки

Сповільнена відеозйомка недоступна в режимі live view або під час записування відео, за значень витримки A або %, у режимі спецефектів, а також якщо задіяно автоспуск, брекетинг (0 Набір автобрекетингу), розширений динамічний діапазон (HDR, 0 HDR (розш. динам. діапаз.)), багатократну експозицію (0 Багатократна експозиція) або зйомку з інтервалами (0 Зйомка з інтервалами). Зауважте, що оскільки витримка та час, потрібний для збереження зображення на карту пам’яті можуть змінюватися від знімка до знімка, то інтервал між записуванням знімка та початком зйомки наступного кадру може бути різним. Зйомка не почнеться, якщо відеоролик сповільненої зйомки неможливо записати за поточних параметрів (наприклад, якщо карту пам’яті заповнено, інтервал або тривалість зйомки дорівнює нулю чи інтервал довший за час зйомки).

Зйомка може припинитися в разі використання елементів керування фотокамери, зміни параметрів або під’єднання кабелю HDMI. Відеоролик буде створено з кадрів, знятих на момент закінчення зйомки. Щоб завершити зйомку та зберегти знімок, натисніть кнопку спуску затвора до кінця.

Розрахунок тривалості кінцевого відеоролика

Загальну кількість кадрів кінцевого відеоролика можна розрахувати, поділивши час зйомки на значення інтервалу й округливши результат у сторону збільшення. Після цього можна розрахувати тривалість кінцевого відеоролика, поділивши кількість знімків на значення частоти кадрів, вибране для параметра Розмір кадру/част. кадрів у меню відеозйомки (0 Розмір кадру/част. кадрів). Наприклад, відеоролик із 48 кадрів, записаний з параметрами 1920 × 1080; 24p, матиме тривалість близько двох секунд. Максимальна тривалість відеороликів сповільненої зйомки становить 20 хвилин.

1 Тривалість запису/максимальна тривалість
2 Індикатор карти пам’яті
3 Розмір кадру/частота кадрів

Зйомка зі спалахом

Щоб використовувати спалах під час сповільненої зйомки, виберіть режим P, S, A або M і натисніть кнопку M (Y), щоб підняти спалах перед початком зйомки.

Під час зйомки

Під час зйомки світитиметься індикатор доступу до карти пам’яті, а на панелі керування відображатиметься індикатор перебігу сповільненої зйомки. Залишок часу (у годинах і хвилинах) відображається на місці відображення витримки безпосередньо перед зйомкою кожного кадру. В інших випадках залишок часу можна переглянути, натиснувши кнопку спуску затвора наполовину. Незалежно від значення, вибраного для користувацького параметра c2 (Таймер режиму очікування, 0 c2: Таймер режиму очікування), таймер режиму очікування не буде спрацьовувати під час зйомки.

Індикатор доступу до карти пам’яті

Щоб переглянути поточні параметри сповільненої відеозйомки або завершити її (0 Завершення зйомки), натисніть кнопку G у проміжку між знімками. Поки триває зйомка, у меню сповільненої відеозйомки буде відображено параметр пом’якшення експозиції, інтервал та залишок часу. Ці параметри не можна змінити, поки триває зйомка. Також не можна відтворювати знімки або налаштовувати інші параметри меню.

Перегляд зображення

Кнопку K не можна використовувати для перегляду знімків, поки триває зйомка, але поточний кадр буде відображатися протягом кількох секунд після його зйомки, якщо вибрано значення Увімкнути для параметра меню відтворення Перегляд зображення (0 Перегляд зображення). Поки відображається кадр, не можна виконувати жодні інші операції відтворення.

Див. також

Відомості про звуковий сигнал, що лунає після завершення зйомки, наведено в описі параметра B > Параметри звукових сигналів (0 Параметри звукових сигналів).