Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Redukcia vysokofrekvenčného blikania

Tlačidlo G U C ponuka snímania fotografií

Výber [ Zap. ( jemné doladenie rýchlosti uzávierky ) ] umožňuje nastavenie rýchlosti uzávierky medzi ¹⁄₈₀₀₀ a ¹⁄₃₀ s v menších prírastkoch v režimoch S a M , vďaka čomu je možné nájsť rýchlosti, ktoré obmedzujú blikanie na minimum, zobrazením ukážky na obrazovke snímania.

  • Blikanie môže spôsobiť pruhy na obrázkoch zhotovených pri vysokofrekvenčnom osvetlení LED alebo na záberoch, ktoré obsahujú monitory s vysokofrekvenčnými LED displejmi. Zmenšenie veľkosti prírastkov použitých na výber rýchlosti uzávierky pomáha pri identifikácii rýchlostí, ktoré obmedzujú blikanie na minimum.

  • Po výbere rýchlosti uzávierky vhodnej pre váš objekt povoľte vysokofrekvenčnú redukciu blikania a jemne dolaďte rýchlosť uzávierky pri sledovaní objektu na obrazovke snímania, kým nenájdete hodnotu, ktorá minimalizuje blikanie a pruhy. Efekt možno ľahšie zistiť priblížením objektu pomocou priblíženia displeja.
  • Keď je aktivovaná redukcia vysokofrekvenčného blikania, na displeji rýchlosti uzávierky sa zobrazuje iba menovateľ s číslicou pridanou za desatinnou čiarkou.
  • Zobrazí sa presná rýchlosť uzávierky. Napríklad rýchlosť uzávierky, keď je zvolená ¹⁄₅₀₀ s, je presne 1⁄₅₁₂ s, čo sa na displeji zobrazuje ako „512.0“, menovateľ.

  • Vypnutím redukcie vysokofrekvenčného blikania sa rýchlosť uzávierky vráti na najbližšiu z bežne zobrazovaných hodnôt.

Upozornenia: Redukcia vysokofrekvenčného blikania

  • Efekty blikania v zobrazení snímania sa môžu líšiť od účinkov na fotografiách. Odporúčame vám nasnímať skúšobné zábery na zistenie rýchlosti uzávierky, ktorá minimalizuje blikanie a pruhy.
  • Údržba expozície je zakázaná, kým je účinná redukcia vysokofrekvenčného blikania, aj keď je pre užívateľské nastavenie b7 vybratá [ Shutter speed ] [ Keep exp. keď sa f/zmení ].

Používanie funkcie „ Recall Shooting Functions “ s redukciou vysokofrekvenčného blikania

Výber [ Save current settings ] pre užívateľské nastavenie f2 [ Custom controls (shooting) ] > [ Recall shooting functions ] alebo [ Recall shooting functions (hold) ], keď je aktívna vysokofrekvenčná redukcia blikania, uloží rýchlosť uzávierky aktuálne zvolenú pomocou jemného ladenie. To vám umožňuje napríklad identifikovať a uložiť rýchlosť uzávierky, ktorá minimalizuje pruhovanie na vysokofrekvenčnom LED displeji a potom okamžite vyvolať uloženú hodnotu pomocou zvoleného tlačidla iba vtedy, keď je LED displej v ráme.