Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

TÁTO SLUŽBA MÔŽE OBSAHOVAŤ PREKLADY POSKYTOVANÉ SPOLOČNOSŤOU GOOGLE. SPOLOČNOSŤ GOOGLE SA ZRIEKA VŠETKÝCH ZÁRUK SÚVISIACICH S PREKLADMI, VÝSLOVNÝMI ALEBO MLČKY PREDPOKLADANÝMI, VRÁTANE AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK PRESNOSTI, SPOĽAHLIVOSTI A AKÝCHKOĽVEK PREDPOKLADANÝCH ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPORUŠOVANIA PRÁV.

Referenčné príručky spoločnosti Nikon Corporation (ďalej uvádzané ako „Nikon“) boli preložené kvôli vášmu pohodliu pomocou prekladateľského softvéru poskytovaného prostredníctvom Google Translate. Na poskytnutie presného prekladu sa vyvinulo primerané úsilie, avšak žiadny automatický preklad nie je dokonalý ani nie je určený na náhradu ľudských prekladateľov. Preklady sa poskytujú ako služba pre používateľov referenčných príručiek spoločnosti Nikon, pričom sa poskytujú „tak, ako sú“. Neposkytuje sa žiadna záruka akéhokoľvek druhu, či už výslovná alebo mlčky predpokladaná, čo sa týka presnosti, spoľahlivosti alebo správnosti akýchkoľvek prekladov z angličtiny do ktoréhokoľvek iného jazyka. Určitý obsah (napríklad obrázky, videá, formát Flash Video atď.) sa nemusí presne preložiť kvôli obmedzeniam prekladového softvéru.

Oficiálny text je anglická verzia referenčných príručiek. Žiadne nezrovnalosti či rozdiely vytvorené v rámci prekladu nie sú záväzné a nemajú žiadny právny účinok na účely zhody alebo vynútenia. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa presnosti informácií obsiahnutých v preložených referenčných príručkách, pozrite si verziu príručiek v anglickom jazyku, ktorá je oficiálnou verziou.

Meranie

Tlačidlo G U C ponuka snímania fotografií

Meranie určuje, ako fotoaparát nastaví expozíciu.

Možnosť Popis
L [ Maticové meranie ] Fotoaparát meria širokú oblasť záberu a nastavuje expozíciu podľa distribúcie tónov, farby, kompozície a vzdialenosti, aby sa dosiahli výsledky blízke tým, ktoré sú viditeľné voľným okom.
M [ Meranie so zdôrazneným stredom ]
  • Fotoaparát priraďuje najväčšiu váhu stredu rámu. Tento režim je možné použiť napríklad pri objektoch, ktoré dominujú kompozícii.
  • Meranie so zdôrazneným stredom sa odporúča aj pri použití filtrov s faktorom expozície (faktorom filtra) vyšším ako 1×.
  • Veľkosť oblasti, ktorej je priradená najväčšia hmotnosť, je možné zvoliť pomocou užívateľského nastavenia b5 [ Center-weighted area ].
  • Meranú oblasť je možné zobraziť alebo skryť pomocou užívateľských nastavení d18 [ Custom monitor shooting display ] a d19 [ Custom search display display ].
N [ Bodové meranie ]
  • Kamera meria kruh s priemerom 4 mm/0,16 palca (ekvivalent približne 1,5 % snímky). To zaisťuje, že objekt bude správne exponovaný, aj keď je pozadie oveľa svetlejšie alebo tmavšie.
  • Meraná oblasť je vycentrovaná na aktuálny zaostrovací bod. Ak je pre režim oblasti AF vybratá možnosť [ Auto-area AF ] ( 0 AF-Area Mode ), fotoaparát namiesto toho zmeria stredný zaostrovací bod.
t [ Zvýraznené meranie ] Fotoaparát pripisuje najväčšiu váhu zvýrazneniam. Túto možnosť použite na zníženie straty detailov v svetlých bodoch, napríklad pri fotografovaní bodovo osvetlených účinkujúcich na pódiu.