За допомогою функції накладання зображень можна об’єднати два наявні знімки у форматі NEF (RAW), щоб створити одне зображення, яке зберігається окремо від оригіналів. Результат, який дає використання даних у форматі RAW з датчика зображення фотокамери, значно кращий, ніж комбіновані знімки, створені в програмах обробки зображень. Новий знімок зберігається з поточними параметрами якості та розміру зображення. Перед створенням накладання налаштуйте якість і розмір зображення (0 Якість зображення, Розмір зображення; доступні всі параметри). Щоб створити копію у форматі NEF (RAW), виберіть якість зображення NEF (RAW).

+

 1. Виберіть Накладання зображень.

  Виділіть пункт меню обробки Накладання зображень і натисніть 2. Буде відображено параметри накладання зображень з виділеним пунктом Зобр. 1; натисніть кнопку J, щоб відобразити перелік знімків у форматі NEF (RAW), створених цією фотокамерою.

 2. Виберіть перше зображення.

  Виділіть за допомогою мультиселектора перший знімок для накладання. Щоб переглянути виділений знімок у повнокадровому режимі, натисніть та утримуйте кнопку X (T). Натисніть кнопку J, щоб вибрати виділений знімок і повернутися до екрана попереднього перегляду.

 3. Виберіть друге зображення.

  Вибране зображення буде показано як Зобр. 1. Виділіть пункт Зобр. 2 та натисніть кнопку J, потім виберіть другий знімок, як описано на кроці 2.

 4. Налаштуйте підсилення.

  Виділіть Зобр. 1 або Зобр. 2 та оптимізуйте експозицію для накладання натисканням кнопки 1 або 3 для вибору коефіцієнта підсилення зі значень від 0,1 до 2,0. Повторіть процедуру для другого зображення. Значення за замовчуванням — 1,0; виберіть значення 0,5, щоб зменшити підсилення вдвічі, або 2,0, щоб його подвоїти. Результат підсилення можна побачити в стовпці Перегл.

 5. Перегляньте накладання.

  Щоб переглянути композицію, натисніть 4 або 2, щоб помістити курсор у стовпець Перегл., потім натисніть 1 або 3, щоб виділити пункт Наклад., і натисніть кнопку J (зауважте, що кольори та яскравість зображення у вікні попереднього перегляду можуть відрізнятися від остаточного зображення). Щоб зберегти результат накладання без попереднього перегляду, виберіть пункт Зберег. Щоб повернутися до кроку 4 і вибрати нові знімки або відрегулювати підсилення, натисніть кнопку W (Z).

 6. Збережіть накладання.

  Натисніть кнопку J під час попереднього перегляду, щоб зберегти накладання. Після створення накладання отримане зображення буде показано на моніторі в повнокадровому режимі.

Накладання зображень

Можна комбінувати лише знімки у форматі NEF (RAW) з однаковою областю зображення та глибиною кольору.

Накладання має ту саму інформацію про знімок (зокрема, дату зйомки, вимірювання, витримку, діафрагму, режим зйомки, корекцію експозиції, фокусну відстань та орієнтацію зображення) та значення балансу білого і Picture Control, що й знімок, вибраний як Зобр. 1. Поточний коментар до зображення буде додано до накладання під час збереження, однак відомості про авторські права не буде скопійовано. Накладання, збережені у форматі NEF (RAW), використовують тип стиснення, вибраний для параметра Стиснення NEF (RAW) в меню Запис. у форматі NEF (RAW), та мають таку саму глибину кольору, що й початкові зображення.