Зменшення ефектів сегментації зображення та (на знімках, зроблених у неперервних режимах роботи затвора) нерівномірності експозиції або забарвлення, спричинених мерехтінням таких джерел світла, як люмінесцентні або ртутні лампи, під час зйомки з використанням видошукача.

Зменшення мерехтіння в меню фотозйомки

Зробіть пробний знімок і перегляньте результати, перш ніж продовжувати зйомку. Функція зменшення мерехтіння може виявити мерехтіння з частотою 100 і 120 Гц (пов’язане відповідно з частотою змінного струму в електромережі 50 і 60 Гц). Можливо, що мерехтіння не буде виявлено або бажаних результатів не вдасться досягти під час зйомки з використанням темного фону, джерел яскравого світла або декоративних світлових екранів та інших нестандартних засобів освітлення. Залежно від джерела світла можлива невелика затримка перед спуском затвора. Під час серійної зйомки частота кадрів може зменшитися або стати нерівномірною. Крім того, можливо, досягти бажаних результатів не вдасться, якщо частота струму в електромережі змінюється під час зйомки.

Виявлення мерехтіння може не дати бажаного результату в разі використання витримок, довших ніж 1/100 с (включно з витримками від руки та за часом), вибору режиму роботи затвора Mup або активації режиму затримки експозиції. Зменшення мерехтіння доступне під час зйомки зі спалахом, але його не можна використовувати з безпроводовими спалахами з дистанційним керуванням.