Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

Rūpes par kameru

Uzglabāšana

Ja kamera netiks lietota ilgāku laiku, izņemiet akumulatoru. Pirms akumulatora izņemšanas pārbaudiet, vai kamera ir izslēgta.

Neglabājiet kameru vietās, kur:

 • ir slikti vēdināmi vai pakļauti mitrumam virs 60%
 • atrodas blakus iekārtām, kas rada spēcīgus elektromagnētiskos laukus, piemēram, televizoriem vai radio
 • tiek pakļauti temperatūrai virs 50 °C (122 °F) vai zem –10 °C (14 °F).

Tīrīšana

Procedūra atšķiras atkarībā no daļas, kurai nepieciešama tīrīšana. Procedūras ir sīkāk aprakstītas zemāk.

 • Neizmantojiet alkoholu, šķīdinātāju vai citas gaistošas ķīmiskas vielas.

Kameras korpuss

Izmantojiet pūtēju, lai noņemtu putekļus un savārstījumu, pēc tam uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli ar destilētā ūdenī viegli samitrinātu drānu un kārtīgi nosusiniet kameru.

Svarīgi : putekļi vai citi svešķermeņi kamerā var izraisīt izstrādājuma darbības traucējumus. Garantija neattiecas uz bojājumiem, kas radušies kamerā esošo svešķermeņu dēļ.

Objektīvs un skatu meklētājs

Šie stikla elementi ir viegli sabojājami: notīriet putekļus un pūkas ar pūtēju. Ja izmantojat aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūšanu, kas var sabojāt stikla elementus. Lai noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus, uz mīkstas drānas uzklājiet nelielu daudzumu objektīva tīrīšanas līdzekļa un rūpīgi notīriet.

Monitors

Notīriet putekļus un savārstījumus ar pūtēju. Noņemot pirkstu nospiedumus un citus traipus, viegli noslaukiet virsmu ar mīkstu drānu vai zamšādu. Neizdariet spiedienu, jo tas var izraisīt bojājumus vai darbības traucējumus.

Attēla sensora tīrīšana

Netīrumi vai putekļi, kas iekļūst kamerā, mainot objektīvus vai noņemot korpusa vāciņu, var pielipt attēla sensora virsmai un ietekmēt jūsu fotogrāfijas. Opcija “tīra attēla sensors” vibrē sensoru, lai noņemtu putekļus.

Attēla sensoru var tīrīt jebkurā laikā no izvēlnēm vai tīrīšanu var veikt automātiski, kad kamera ir izslēgta. Ja attēla sensora tīrīšana neatrisina problēmu, sazinieties ar Nikon pilnvarotu servisa pārstāvi.

Izvēlņu izmantošana

 • Lai iegūtu maksimālu efektu, turiet kameru normālā orientācijā (pamats uz leju).

 • Iestatīšanas izvēlnē atlasiet [ Clean image sensor ], pēc tam iezīmējiet [ Clean now ] un nospiediet J , lai sāktu tīrīšanu.
 • Kamēr notiek tīrīšana, nevar izmantot kameras vadības ierīces. Neizņemiet vai neatvienojiet strāvas avotu.
 • Kad tīrīšana būs pabeigta, tiks parādīta iestatīšanas izvēlne.

Attēla sensora tīrīšana pēc izslēgšanas

Opcija Apraksts
6 [ Tīrīt pēc izslēgšanas ] Izslēgšanas laikā attēla sensors tiek automātiski notīrīts katru reizi, kad tiek izslēgta kamera.
[ Tīrīšana izslēgta ] Automātiskā attēla sensora tīrīšana izslēgta.
 1. Atlasiet [ Automātiskā tīrīšana ] vienumam [ Clean image sensor ].

  Nospiežot 2 , kad ir iezīmēts [ Automātiskā tīrīšana ], tiek parādītas [ Automātiskā tīrīšana ] opcijas.

 2. Iezīmējiet opciju.

  Nospiediet J , lai atlasītu iezīmēto opciju.

Attēla sensora tīrīšana

 • Kameras vadības ierīču izmantošana pārtrauc jebkuru attēla sensora tīrīšanu, kas sākta, reaģējot uz strāvas slēdža darbību.
 • Ja attēla sensora tīrīšana tiek veikta vairākas reizes pēc kārtas, attēla sensora tīrīšana var tikt īslaicīgi atspējota, lai aizsargātu kameras iekšējo shēmu. Pēc īsas gaidīšanas tīrīšanu var veikt vēlreiz.

Manuālā tīrīšana

Ja svešķermeņus nevar noņemt no attēla sensora, izmantojot attēla sensora tīrīšanu, sensoru var tīrīt manuāli, kā aprakstīts tālāk. Tomēr ņemiet vērā, ka sensors ir ļoti delikāts un viegli sabojājams; mēs iesakām manuālo tīrīšanu veikt tikai Nikon pilnvarots servisa pārstāvis.

 1. Izslēdziet kameru un noņemiet objektīvu.

 2. Turot kameru tā, lai gaisma varētu iekļūt kamerā, pārbaudiet, vai attēla sensorā nav putekļu vai pūku.

  Ja nav svešķermeņu, pārejiet uz 4. darbību.

 3. Ar pūtēju notīriet no sensora putekļus un pūkas.

  • Neizmantojiet pūtēju suku. Sari var sabojāt sensoru.
  • Netīrumus, kurus nevar noņemt ar pūtēju, var noņemt tikai Nikon pilnvarots servisa personāls. Nekādā gadījumā nedrīkst pieskarties vai noslaucīt sensoru.

 4. Nomainiet objektīvu vai komplektācijā iekļauto korpusa vāciņu.

Svešvielas uz attēla sensora

Svešķeri, kas iekļūst kamerā, kad tiek noņemti vai nomainīti objektīvi vai korpusa vāciņi (vai retos gadījumos smērviela vai smalkas daļiņas no pašas kameras), var pielipt attēla sensoram, kur tas var parādīties fotogrāfijās, kas uzņemtas noteiktos apstākļos. Lai novērstu svešķermeņu iekļūšanu, uzliekot korpusa vāciņu vai mainot objektīvus, izvairieties no putekļainas vides un noteikti noņemiet visus putekļus un citus svešķermeņus, kas varētu būt pielipuši kameras stiprinājumam, objektīva stiprinājumam vai korpusa vāciņam. Lai aizsargātu kameru, kad nav ievietots objektīvs, noteikti uzmainiet komplektācijā iekļauto korpusa vāciņu. Ja pamanāt svešķermeņus, ko nevar noņemt, izmantojot attēla sensora tīrīšanas opciju ( 0 Izvēlņu izmantošana ), notīriet attēla sensoru, kā aprakstīts sadaļā “Manuālā tīrīšana” ( 0 Manuālā tīrīšana ), vai arī notīriet sensoru pilnvarotam Nikon servisa personālam. Fotogrāfijas, kuras skārusi svešķermeņu klātbūtne uz sensora, var retušēt, izmantojot dažās attēlveidošanas lietojumprogrammās pieejamās tīra attēla opcijas.

Kameras un piederumu apkope

Kamera ir precīza ierīce, un tai nepieciešama regulāra apkope; Nikon iesaka kameru pārbaudīt reizi divos gados un veikt tās apkopi reizi trīs līdz piecos gados (ņemiet vērā, ka par šiem pakalpojumiem tiek piemērota maksa).

 • Bieža pārbaude un apkope ir īpaši ieteicama, ja kamera tiek izmantota profesionāli.
 • Pārbaudot vai apkopjot kameru, ir jāiekļauj visi ar kameru regulāri izmantotie piederumi, piemēram, objektīvi vai papildu zibspuldzes.