Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

Baltā balanss

Baltā balanss nodrošina, ka baltie objekti izskatās balti neatkarīgi no gaismas avota krāsas. Noklusējuma iestatījums (automātiskais baltā balanss vai j ) ir ieteicams lielākajai daļai gaismas avotu; ja vēlamos rezultātus nevar sasniegt ar automātisko baltā balansu, izvēlieties citu opciju, kā aprakstīts tālāk.

Baltā balansa pielāgošana

  • Pēc noklusējuma iestatījumiem baltā balansu var atlasīt arī, turot nospiestu pogu Fn1 un pagriežot galveno komandu ciparripu ( 0 Fn1 un Fn2 pogas ).

  • Ja ir atlasīts 4 [ Auto ] vai I [ Fluorescent ], varat izvēlēties apakšopciju, turot nospiestu pogu Fn1 un griežot apakškomandu skalu.

Opcija Krāsu temperatūra * Apraksts
4 [ Auto ] Baltā balanss tiek automātiski pielāgots, lai iegūtu optimālus rezultātus ar lielāko daļu gaismas avotu. Ja tiek izmantota papildu zibspuldze, baltā balanss tiks noregulēts atbilstoši apstākļiem, kas ir spēkā zibspuldzes darbības laikā.
i [ Saglabāt baltu (samazināt siltās krāsas) ] Apm. 3500–8000 K Novērsiet kvēlspuldzes radītās siltās krāsas.
j [ Saglabājiet kopējo atmosfēru ] Apm. 3500–8000 K Daļēji saglabājiet silto krāsu toni, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
k [ Saglabājiet siltas apgaismojuma krāsas ] Apm. 3500–8000 K Saglabājiet silto krāsu toni, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
D [ Dabiskā apgaismojuma automātiskais ] Apm. 4500–8000 K Lietojot dabiskā apgaismojumā 4 [ Auto ] vietā, šī opcija rada krāsas, kas ir tuvākas tām, kuras var redzēt ar neapbruņotu aci.
H [ Tiešie saules stari ] Apm. 5200 K Izmantojiet objektiem, kurus apgaismo tieša saules gaisma.
G [ mākoņains ] Apm. 6000 K Izmantojiet dienasgaismā zem mākoņainām debesīm.
M [ ēnojums ] Apm. 8000 K Izmantojiet dienasgaismā, kad objekti ir ēnā.
J [ kvēlspuldze ] Apm. 3000 K Izmantojiet kvēlspuldzes apgaismojumā.
I [ Fluorescējoša ] Izmantojiet dienasgaismas apgaismojumā; izvēlieties spuldzes veidu atbilstoši gaismas avotam.
[ Nātrija tvaika lampas ] Apm. 2700 K
[ Silti balta fluorescējoša ] Apm. 3000 K
[ Balta fluorescējoša ] Apm. 3700 K
[ Vēsi balta fluorescējoša ] Apm. 4200 K
[ Dienas balta fluorescējoša ] Apm. 5000 K
[ Dienasgaismas dienasgaismas spuldze ] Apm. 6500 K
[ Augsta temp. dzīvsudraba tvaiki ] Apm. 7200 K
5 [ Zibspuldze ] Apm. 5400 K Izmantojiet fotografēšanai ar zibspuldzi.
K [ Izvēlieties krāsas temperatūru ] Apm. 2500–10 000 K
  • Izvēlieties krāsu temperatūru tieši.
  • Lai izvēlētos krāsu temperatūru, turiet nospiestu pogu Fn1 un grieziet apakškomandu skalu.
L [ Iepriekš iestatīta rokasgrāmata ]
  • Izmēriet objekta vai gaismas avota baltā balansu vai kopējiet baltā balansu no esošas fotogrāfijas.
  • Lai izvēlētos iepriekš iestatītu baltā balansu, turiet nospiestu pogu Fn1 un grieziet apakškomandu ciparripu.
  • Lai pārietu uz tiešās mērīšanas režīmu, nospiediet un turiet pogu Fn1 ( 0 Iepriekš iestatīts manuāli ).

Vērtības, kad precīzā regulēšana ir iestatīta uz 0.

D [ dabiskā apgaismojuma automātiskais režīms ]

D [ Natural light auto ] mākslīgajā apgaismojumā var nesniegt vēlamos rezultātus. Izvēlieties 4 [ Auto ] vai opciju, kas atbilst gaismas avotam.

Baltā balansa precīza regulēšana

Citos iestatījumos, nevis K [ Izvēlieties krāsu temperatūru ], baltā balansu var precīzi noregulēt. Izmantojiet [ Baltā balansa ] vienumus izvēlnē i un fotoattēlu un video uzņemšanas izvēlnēs ( 0 Baltā balansa precīza regulēšana , Baltā balansa izvēlne: Precīza regulēšana ).

Studijas zibspuldzes apgaismojums

4 Funkcija [ Auto ] var nesniegt vēlamos rezultātus ar lielām studijas zibspuldzēm. Izmantojiet iepriekš iestatīto manuālo baltā balansu vai iestatiet baltā balansu uz 5 [ Zibspuldze ] un izmantojiet precīzo regulēšanu, lai pielāgotu baltā balansu.

4 [ Auto ]

  • Fotoattēlu informācijā attēliem, kas uzņemti, izmantojot 4 [ Auto ], ir norādīta krāsu temperatūra, ko kamera izvēlējusies attēla uzņemšanas laikā. Varat to izmantot kā atsauci, izvēloties K vērtību [ Izvēlēties krāsu temperatūru ].
  • Lai atskaņošanas laikā skatītu uzņemšanas datus, atskaņošanas izvēlnē atlasiet [ Atskaņošanas displeja opcijas ] > [ Papildu informācija par fotoattēlu ] un atzīmējiet atzīmi ( M ) blakus vienumam [ Fotografēšanas dati ].

Krāsu temperatūra

Gaismas avota uztvertā krāsa atšķiras atkarībā no skatītāja; daži var būt sarkani, bet citi izskatās zili. Krāsu temperatūra ir objektīvs gaismas avota krāsas mērs, kas izteikts kelvinos (K). Jo zemāka krāsu temperatūra, jo sarkanāks ir cast ( q ); jo augstāka temperatūra, jo zilāks ir metiens ( w ).

Krāsu temperatūras izvēle

Parasti izvēlieties zemākas vērtības, ja attēliem ir sarkans tonis, vai lai tīši padarītu attēlus zilākus, augstākas vērtības, ja attēli ir zilā nokrāsā, vai lai tīši padarītu attēlus sarkanākus.