Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

Rūpes par kameru un akumulatoru: Brīdinājumi

Kameras kopšana

Nenometiet
Nemetiet kameru vai objektīvu un nepakļaujiet to triecieniem. Izstrādājums var darboties nepareizi, ja tas tiek pakļauts spēcīgiem triecieniem vai vibrācijai.
Saglabājiet sausu
Turiet kameru sausu. Iekšējā mehānisma rūsēšana, ko izraisa ūdens kameras iekšpusē, var ne tikai būt dārgi salabot, bet arī radīt neatgriezeniskus bojājumus.
Izvairieties no pēkšņām temperatūras izmaiņām
Pārnesot kameru no siltas uz aukstu vidi vai otrādi, kameras iekšpusē un ārpusē var rasties kaitīgs kondensāts. Pirms pārvietošanas pāri temperatūras robežai ievietojiet kameru noslēgtā maisiņā vai plastmasas futrālī. Fotoaparātu var izņemt no somas vai maciņa, kad tai ir bijis laiks pielāgoties jaunajai temperatūrai.
Sargāt no spēcīgiem magnētiskiem laukiem
Statiskie lādiņi vai magnētiskie lauki, ko rada aprīkojums, piemēram, radio raidītāji, var traucēt monitora darbību, sabojāt atmiņas kartē saglabātos datus vai ietekmēt izstrādājuma iekšējo shēmu.
Neatstājiet objektīvu vērstu pret sauli
Neatstājiet objektīvu ilgu laiku vērstu pret sauli vai citu spēcīgu gaismas avotu. Intensīva gaisma var sabojāt attēla sensoru vai izraisīt izbalēšanu vai “iedegšanu”. Fotoattēlos, kas uzņemtas ar kameru, var būt baltas izplūšanas efekts.
Lāzeri un citi spilgtas gaismas avoti
Nevirziet lāzerus vai citus īpaši spilgtus gaismas avotus pret objektīvu, jo tas var sabojāt kameras attēla sensoru.
Tīrīšana
Tīrot kameras korpusu, izmantojiet pūtēju, lai uzmanīgi notīrītu putekļus un savārstījumu, pēc tam uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli, izmantojot saldūdenī viegli samitrinātu drānu, un pēc tam kārtīgi nosusiniet kameru. Retos gadījumos statiskās elektrības dēļ LCD displeji var iedegties vai kļūt tumši; tas neliecina par nepareizu darbību. Displejs drīz atgriezīsies normālā stāvoklī.
Objektīva un skatu meklētāja tīrīšana
Šie stikla elementi ir viegli sabojājami: notīriet putekļus un pūkas ar pūtēju. Ja izmantojat aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūšanu, kas var sabojāt stikla elementus. Lai no objektīva noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus, uz mīkstas drānas uzklājiet nelielu daudzumu objektīva tīrīšanas līdzekļa un rūpīgi noslaukiet objektīvu.
Nepieskarieties attēla sensoram

Nekādā gadījumā nedrīkst izdarīt spiedienu uz attēla sensoru, bakstīt to ar tīrīšanas instrumentiem vai pakļaut to spēcīgai gaisa plūsmai no pūtēja. Šīs darbības var saskrāpēt vai citādi sabojāt sensoru.

Attēla sensora tīrīšana
Informāciju par attēla sensora tīrīšanu skatiet sadaļās “Attēla sensora tīrīšana” ( 0 Attēla sensora tīrīšana ) un “Manuālā tīrīšana” ( 0 Manuālā tīrīšana ).
Objektīva kontakti
Turiet objektīva kontaktus tīrus. Izvairieties pieskarties tiem ar pirkstiem.
Uzglabāt labi vēdināmā vietā
Lai novērstu pelējuma veidošanos, glabājiet kameru sausā, labi vēdināmā vietā. Neglabājiet kameru kopā ar ligroīna vai kampara kožu bumbiņām, blakus aprīkojumam, kas rada spēcīgu elektromagnētisko viļņu, vai vietās, kur tā tiks pakļauta ļoti augstai temperatūrai, piemēram, sildītāja tuvumā vai slēgtā transportlīdzeklī karstā dienā. Šo piesardzības pasākumu neievērošana var izraisīt produkta darbības traucējumus.
Ilgtermiņa uzglabāšana
Lai novērstu bojājumus, ko izraisa, piemēram, akumulatora šķidruma noplūde, izņemiet akumulatoru, ja izstrādājums netiks lietots ilgāku laiku. Glabājiet kameru plastmasas maisiņā, kurā ir desikants. Tomēr neuzglabājiet ādas kameras korpusu plastmasas maisiņā, jo tas var izraisīt materiāla bojāšanos. Glabājiet akumulatoru vēsā, sausā vietā. Ņemiet vērā, ka desikants pakāpeniski zaudē spēju absorbēt mitrumu, un tas regulāri jāmaina. Lai novērstu pelējuma veidošanos, izņemiet kameru no uzglabāšanas vietas vismaz reizi mēnesī, ievietojiet akumulatoru un dažas reizes atlaidiet aizvaru.
Pirms strāvas avota noņemšanas vai atvienošanas izslēdziet izstrādājumu
Strāvas avota noņemšana vai atvienošana, kamēr kamera ir ieslēgta, var sabojāt izstrādājumu. Īpaši jāuzmanās, lai attēlu ierakstīšanas vai dzēšanas laikā neatvienotu vai neatvienotu strāvas avotu.
Monitors/skatu meklētājs
 • Monitori (ieskaitot skatu meklētāju) ir konstruēti ar īpaši augstu precizitāti; vismaz 99,99% pikseļu ir efektīvi, un ne vairāk kā 0,01% pikseļu trūkst vai ir bojāti. Tādējādi, lai gan šajos displejos var būt pikseļi, kas vienmēr ir izgaismoti (balti, sarkani, zili vai zaļi) vai vienmēr ir izslēgti (melni), tas nav darbības traucējums. Ar ierīci ierakstītie attēli netiek ietekmēti. Lūdzam jūsu sapratni.
 • Spilgtā apgaismojumā attēlus monitorā var būt grūti saskatīt.
 • Nespiediet uz monitoru. Monitors var darboties nepareizi vai tikt bojāts. Putekļus vai savārstījumus uz monitora var noņemt ar pūtēju. Traipus var noņemt, viegli noslaukot monitoru ar mīkstu drānu vai zamšādu. Ja monitors saplīst, jāuzmanās, lai izvairītos no ievainojumiem, ko rada stikla plīsums. Uzmanieties, lai šķidrie kristāli no monitora nepieskartos ādai un neiekļūtu acīs vai mutē.
 • Ja, kadrējot kadrus skatu meklētājā, rodas kāds no šiem simptomiem, pārtrauciet lietošanu, līdz stāvoklis uzlabojas:

  • slikta dūša, acu sāpes, acu nogurums,
  • reibonis, galvassāpes, stīvums kaklā vai plecos,
  • vājums vai roku-acu koordinācijas zudums, vai
  • jūras slimība.
 • Sērijveida fotografēšanas laikā displejs var ātri mirgot un ieslēgties. Mirgojošā displeja skatīšanās var izraisīt sliktu pašsajūtu. Pārtrauciet lietošanu, līdz jūsu stāvoklis uzlabojas.
Spilgtas gaismas un aizmugurgaismoti objekti
Retos gadījumos attēlos, kuros ir spilgta gaisma vai aizmugurgaismoti objekti, var parādīties troksnis līniju veidā.

Akumulatora kopšana

Piesardzības pasākumi lietošanai
 • Nepareizi rīkojoties, akumulatori var plīst vai iztecēt, izraisot izstrādājuma koroziju. Strādājot ar akumulatoriem, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus:

  • Pirms akumulatora nomaiņas izslēdziet izstrādājumu.
  • Baterijas var būt karstas pēc ilgstošas lietošanas.
  • Turiet akumulatora spailes tīras.
  • Izmantojiet tikai akumulatorus, kas apstiprināti lietošanai šajā iekārtā.
  • Neizveidojiet īssavienojumu un neizjauciet baterijas, kā arī nepakļaujiet tās liesmas vai pārmērīga karstuma iedarbībai.
  • Ja akumulators nav ievietots kamerā vai lādētājā, nomainiet spaiļu vāciņu.
 • Ja akumulators ir karsts, piemēram, tūlīt pēc lietošanas, pirms uzlādes pagaidiet, līdz tas atdziest. Mēģinot uzlādēt akumulatoru, kamēr tā iekšējā temperatūra ir paaugstināta, tā darbība pasliktināsies, un akumulators var neuzlādēties vai uzlādēties tikai daļēji.
 • Ja akumulators kādu laiku netiks lietots, ievietojiet to kamerā un izlādējiet to pirms izņemšanas no kameras uzglabāšanai. Akumulators jāuzglabā vēsā, sausā vietā ar apkārtējās vides temperatūru no 15 °C līdz 25 °C (59 °F līdz 77 °F). Izvairieties no karstām vai ļoti aukstām vietām.
 • Baterijas jāuzlādē sešu mēnešu laikā pēc lietošanas. Ja ilgstoši neizmantojat akumulatoru, uzlādējiet akumulatoru un izmantojiet kameru, lai to izlādētu reizi sešos mēnešos, pirms nododiet to atpakaļ vēsā vietā uzglabāšanai.
 • Izņemiet akumulatoru no kameras vai lādētāja, kad to neizmantojat. Kamera un lādētājs patērē minimālu uzlādes līmeni pat tad, kad tie ir izslēgti, un tas var izlādēt akumulatoru tiktāl, ka tas vairs nedarbosies.
 • Neizmantojiet akumulatoru apkārtējā temperatūrā, kas zemāka par 0 °C (32 °F) vai augstāka par 40 °C (104 °F). Šī piesardzības pasākuma neievērošana var sabojāt akumulatoru vai pasliktināt tā darbību. Uzlādējiet akumulatoru telpās 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F) temperatūrā. Akumulators netiks uzlādēts, ja tā temperatūra ir zemāka par 0 °C (32 °F) vai virs 60 °C (140 °F).
 • Jauda var samazināties un uzlādes laiks palielināties, ja akumulatora temperatūra ir no 0 °C (32 °F) līdz 15 °C (59 °F) un no 45 °C (113 °F) līdz 60 °C (140 °F).
 • Akumulatoru kapacitāte parasti samazinās zemā apkārtējā temperatūrā. Pat svaigas baterijas, kas uzlādētas temperatūrā, kas zemāka par aptuveni 5 °C (41 °F), iestatīšanas izvēlnē [ Informācija par akumulatoru ] var īslaicīgi palielināties no “0” līdz “1”, taču displejs atgriezīsies normālā režīmā, tiklīdz akumulators būs uzlādēts. ir uzlādēts aptuveni 20 °C (68 °F) vai augstākā temperatūrā.
 • Akumulatora ietilpība samazinās zemā temperatūrā. Jaudas izmaiņas atkarībā no temperatūras tiek atspoguļotas kameras akumulatora uzlādes līmeņa displejā. Tā rezultātā akumulatora displejā var būt redzams jaudas kritums, temperatūrai pazeminoties, pat ja akumulators ir pilnībā uzlādēts.
 • Pēc lietošanas baterijas var būt karstas. Izņemot baterijas no kameras, ievērojiet piesardzību.
Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatorus
Pirms lietošanas uzlādējiet akumulatoru. Komplektācijā iekļautais akumulators piegādes laikā nav pilnībā uzlādēts.
Gatavi rezerves akumulatori
Pirms fotografēšanas sagatavojiet rezerves akumulatoru un turiet to pilnībā uzlādētu. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas var būt grūti iegādāties rezerves akumulatorus īsā laikā.
Sagatavojiet pilnībā uzlādētus rezerves akumulatorus aukstajām dienām
Daļēji uzlādēti akumulatori aukstās dienās var nedarboties. Aukstā laikā pirms lietošanas uzlādējiet vienu akumulatoru, bet otru glabājiet siltā vietā, lai vajadzības gadījumā to varētu nomainīt. Pēc sasilšanas auksts akumulators var atgūt daļu no uzlādes.
Akumulatora līmenis
 • Atkārtota kameras ieslēgšana vai izslēgšana, kad akumulators ir pilnībā izlādējies, saīsinās akumulatora darbības laiku. Pilnībā izlādējušās baterijas pirms lietošanas jāuzlādē.
 • Ievērojams laika kritums pilnībā uzlādētam akumulatoram, kas saglabā savu uzlādi, ja to lieto istabas temperatūrā, norāda, ka tas ir jānomaina. Iegādājieties jaunu uzlādējamu akumulatoru.
Nemēģiniet uzlādēt pilnībā uzlādētus akumulatorus
Akumulatora uzlādes turpināšana pēc pilnīgas uzlādes var pasliktināt akumulatora veiktspēju.
Izlietoto bateriju pārstrāde
Pārstrādājiet atkārtoti uzlādējamās baterijas saskaņā ar vietējiem noteikumiem, pirms tam noteikti izolējiet spailes ar lenti.

Lādētāja izmantošana

 • Uzlādes laikā nepārvietojiet lādētāju un nepieskarieties akumulatoram; Ja šis piesardzības pasākums netiek ievērots, ļoti retos gadījumos lādētājs var parādīt, ka uzlāde ir pabeigta, kad akumulators ir tikai daļēji uzlādēts. Izņemiet un ievietojiet akumulatoru no jauna, lai atkal sāktu uzlādi.
 • Neizveidojiet lādētāja spailes īssavienojumu. Šī piesardzības pasākuma neievērošana var izraisīt lādētāja pārkaršanu un bojājumus.
 • Atvienojiet lādētāju, kad tas netiek lietots.
 • Izmantojiet MH-25a tikai ar saderīgiem akumulatoriem.
 • Neizmantojiet lādētājus ar bojājumiem, kuru dēļ iekšpuse ir atklāta vai kas lietošanas laikā rada neparastas skaņas.
 • Simboli uz šī izstrādājuma apzīmē sekojošo:

  m AC, p DC, q II klases iekārtas (izstrādājuma konstrukcija ir dubultizolēta)

Lādēšanas maiņstrāvas adaptera izmantošana

 • Uzlādes laikā nepārvietojiet kameru un nepieskarieties akumulatoram. Šī piesardzības pasākuma neievērošana ļoti retos gadījumos var izraisīt to, ka kamera parāda, ka uzlāde ir pabeigta, kad akumulators ir tikai daļēji uzlādēts. Atvienojiet un atkārtoti pievienojiet adapteri, lai atkal sāktu uzlādi.
 • Neveidojiet īssavienojumu adaptera spailes. Šī piesardzības pasākuma neievērošana var izraisīt lādētāja pārkaršanu un bojājumus.
 • Atvienojiet adapteri, kad tas netiek lietots.
 • Neizmantojiet adapterus ar bojājumiem, kuru dēļ iekšpuse paliek atklāta vai kas lietošanas laikā rada neparastas skaņas.
 • Simboli uz šī izstrādājuma apzīmē sekojošo:

  m AC, p DC, q II klases iekārtas (izstrādājuma konstrukcija ir dubultizolēta)