Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

Citi saderīgi aksesuāri

Jūsu Nikon kamerai ir pieejami dažādi aksesuāri.

Saderīgi aksesuāri

 • Pieejamība var atšķirties atkarībā no valsts vai reģiona.
 • Jaunāko informāciju skatiet mūsu tīmekļa vietnē vai brošūrās.
Barošanas avoti
 • EN-EL15c uzlādējams litija jonu akumulators : EN-EL15c akumulatorus var izmantot ar Nikon Z 7II/Z 6II digitālajām kamerām.

  • Var izmantot arī akumulatorus EN-EL15b/EN-EL15a/EN-EL15. Tomēr ņemiet vērā, ka ar vienu uzlādi var uzņemt mazāk attēlu nekā ar EN-EL15c ( 0 akumulatora izturība ).
 • MH-25a akumulatora lādētājs : MH-25a var izmantot, lai uzlādētu EN-EL15c akumulatorus.
 • MB-N11 barošanas akumulatoru komplekts/MB-N10 akumulatoru komplekts : akumulatoru komplekti Nikon bezspoguļa kamerām. Kamerai pievienotas abas ļauj kā strāvas avotu izmantot līdz pat diviem EN-EL15c uzlādējamiem litija jonu akumulatoriem.

  • MB-N11 ir aprīkots ar aizvara atbrīvošanas pogu, galveno un apakškomandu ciparripu, kursortaustiņu un pogām Fn un AF-ON, kas paredzētas lietošanai, kad kamera tiek pagriezta, lai uzņemtu attēlus portreta (“augstā”) orientācijā.
  • EN-EL15c vietā var izmantot akumulatorus EN-EL15b/EN-EL15a/EN-EL15. Tomēr attēlu skaits, ko var uzņemt ar vienu uzlādi (ti, akumulatora darbības laiks), samazināsies salīdzinājumā ar EN-EL15c ( 0 akumulatora izturība ).

  • EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri, kas pievienots akumulatora bloka uzlādes savienotājam, var izmantot, lai uzlādētu komplektā ievietotās baterijas. Kad tas ir savienots ar MB-N11, tas var arī nodrošināt kameras barošanu.

  • Informācija par akumulatora pievienošanu un izņemšanu, kā arī instrukcijas par tā lietošanu un kopšanu ir pieejama vai nu rokasgrāmatā, kas piegādāta kopā ar MB-N10, vai, MB-N11 gadījumā, sadaļā “Izvēles MB-N11 barošanas akumulatori” ( 0 Izvēles MB-N11 barošanas akumulatoru bloki ).

 • EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteris : EH-7P var izmantot, lai uzlādētu kamerā ievietotās baterijas.

  • Kamēr kamera ir ieslēgta, akumulators netiks uzlādēts.
  • To nevar izmantot, lai uzlādētu akumulatorus EN-EL15a/EN-EL15.
  • Uzlādes maiņstrāvas adapteri var izmantot, lai darbinātu kameru; lai to izdarītu, iestatīšanas izvēlnē atlasiet [ Iespējot ] vienumam [ USB barošanas piegāde ]. Papildinformāciju skatiet sadaļā “ USB barošanas padeve” ( 0 USB barošanas padeve ).
 • Strāvas savienotājs EP-5B, EH-5d/EH-5c/EH-5b maiņstrāvas adapteris : izmantojiet maiņstrāvas adapterus, lai ilgstoši darbinātu kameru.

Filtri
 • Objektīva aizsardzībai var izmantot neitrālas krāsas (NC) filtrus.
 • Ja objekts ir kadrēts pret spilgtu gaismu vai kadrā ir spilgts gaismas avots, filtri var izraisīt dubultošanos. Filtrus var noņemt, ja parādās dublēti attēli.
 • Matricas mērīšana var nesniegt vēlamos rezultātus, izmantojot filtrus ar ekspozīcijas koeficientiem (filtra faktoriem) virs 1× ( Y44 , Y48 , Y52 , O56 , R60 , X0 , X1 , C‑PL, ND2S , ND4 , ND4S , ND8 , ND8S , ND400 , A2 , A12 , B2 , B8 , B12 ); tā vietā mēs iesakām izvēlēties [ Centrā svērtā mērīšana ]. Sīkāku informāciju skatiet filtra rokasgrāmatā.
 • Īpašu efektu fotografēšanai paredzēti filtri var traucēt autofokusu vai fokusa indikatoru ( I ).
Tālvadības vadi

MC-DC2 tālvadības vads (garums 1 m/3 pēdas 4 collas): pievienojot kameras piederumu ligzdai, MC-DC2 var izmantot, lai attālināti atbrīvotu aizvaru.

USB kabeļi
 • UC-E24 USB kabelis : USB kabelis ar C tipa savienotāju savienošanai ar kameru un A tipa savienotāju savienošanai ar USB ierīci.
 • UC-E25 USB kabelis : USB kabelis ar diviem C tipa savienotājiem.
HDMI kabeļi
HC-E1 HDMI kabelis : HDMI kabelis ar C tipa savienotāju savienošanai ar kameru un A tipa savienotāju savienošanai ar HDMI ierīcēm.
Karsto apavu adapteri
AS-15 sinhronizācijas termināļa adapteris : uzstādiet AS-15 uz kameras kurpes, lai savienotu studijas strobo gaismas vai citu zibspuldzes aprīkojumu, izmantojot sinhronizācijas termināli.
Piederumu apavu pārvalki
BS-1 piederumu pieslēgvietas vāciņš : pārsegs, kas aizsargā piederumu pieslēgvietu, ja nav pievienota zibspuldze.
Ķermeņa vāciņi
BF-N1 korpusa vāciņš : korpusa vāciņš novērš putekļu iekļūšanu kamerā, kad nav ievietots objektīvs.
Skatu meklētāja okulāru piederumi

DK‑29 gumijas acu uzgalis : gumijas acu uzgalis, ko var piestiprināt kameras skatu meklētājam. DK‑29 padara attēlu skatu meklētājā vieglāk saskatāmu, novēršot acu nogurumu.

Noņemt

Aizvietot

Zibspuldzes vienības
 • SB-5000 , SB-910 , SB-900 , SB-800 SB-700 , SB-600 , SB-500 , SB-400 , SB-300 un SB-R200 zibspuldzes: šīs ierīces var uzstādīt uz kameras. fotografēšanai ar zibspuldzi. Dažas no tām atbalsta arī bezvadu tālvadības pulti, lai fotografētu ārpus kameras ar zibspuldzi ar vairākām zibspuldzēm.

 • Bezvadu zibspuldzes zibspuldzes komandieris SU-800 : bezvadu vadības ierīce lietošanai ar SB-5000 , SB-910 , SB-900 , SB-800 , SB-700 , SB-600 , SB-500 un SB-R200 zibspuldzēm. Zibspuldzes tālvadības pulti var iedalīt līdz trīs grupās. Pats SU-800 nav aprīkots ar zibspuldzi.
Montāžas adapteri

FTZ II / FTZ stiprinājuma adapteris : adapteris, kas ļauj NIKKOR F stiprinājuma objektīvus izmantot ar digitālajām kamerām, kas atbalsta maināmus Z stiprinājuma objektīvus.

 • Informāciju par stiprinājuma adapteru pievienošanu, noņemšanu, apkopi un lietošanu skatiet izstrādājuma dokumentācijā.

  Ja pēc adaptera pievienošanas tas tiek prasīts, atjauniniet uz jaunāko stiprinājuma adaptera programmaparatūras versiju. Informācija par programmaparatūras atjaunināšanu ir pieejama jūsu valsts vai reģiona Nikon tīmekļa vietnē.

Mikrofoni
 • ME-1 stereomikrofons : pievienojiet ME-1 kameras mikrofona ligzdai, lai ierakstītu stereo skaņu. Izmantojot ārējo mikrofonu, tiek samazināta iespēja uztvert aprīkojuma troksni, piemēram, skaņas, kas rodas filmas ierakstīšanas laikā, kad fokuss tiek sasniegts, izmantojot autofokusu.
 • ME-W1 bezvadu mikrofons : bezvadu Bluetooth mikrofons. Izmantojiet ME-W1 ierakstīšanai ārpus kameras.
Bezvadu raidītāji

WT-7 bezvadu raidītājs : izmantojiet WT-7, lai augšupielādētu attēlus bezvadu tīklā vai vadītu kameru no datora, kurā darbojas Camera Control Pro 2 (pieejams atsevišķi). Varat arī uzņemt un pārlūkot attēlus attālināti no datora vai viedierīces.

Nepieciešams bezvadu tīkls un dažas pamata zināšanas par tīklu. Noteikti atjauniniet bezvadu raidītāja programmatūru uz jaunāko versiju.

Bezvadu tālvadības pultis
 • WR-R11b, WR-R10 un WR-T10 bezvadu tālvadības pultis

  • Kad WR-R11b/ WR-R10 bezvadu tālvadības pults ir pievienota papildierīces terminālim, kameru var vadīt bezvadu režīmā, izmantojot bezvadu tālvadības pulti WR-T10.
  • Bezvadu tālvadības pultis WR-R11b/ WR-R10 var izmantot arī radiovadāmu zibspuldzes ierīču vadīšanai.
  • Sinhronizētai izlaišanai, kas ietver vairāk nekā vienu kameru, sagatavojiet vairākas kameras ar pievienotām pārī savienotām WR-R11b/ WR-R10 ierīcēm.

  Pievienojot WR-R11b/ WR-R10 , pārliecinieties, vai piederumu termināļa vāciņš un USB un HDMI savienotāji ir pilnībā atvērti.

 • WR-1 bezvadu tālvadības pults : WR-1 vienības tiek izmantotas ar bezvadu tālvadības pultīm WR-R11b/ WR-R10 vai WR-T10 vai ar citām WR-1 tālvadības pultīm, un WR-1 vienības darbojas kā raidītāji vai uztvērēji. Kad WR-R11b/ WR-R10 vai WR-1, kas konfigurēts kā uztvērējs, ir pievienots kameras piederumu ligzdai, otru WR-1, kas konfigurēts kā raidītājs, var izmantot, lai fotografētu un attālināti pielāgotu kameras iestatījumus.

  Izmantojot bezvadu tālvadības pulti ar WR-R10 , pārliecinieties, vai WR-R10 un WR-1 programmaparatūra ir atjaunināta uz jaunākajām versijām ( WR-R10 programmaparatūras versija 3.0 vai jaunāka un WR-1 programmaparatūras versija 1.0.1 vai vēlāk). Lai iegūtu informāciju par programmaparatūras atjauninājumiem, skatiet sava reģiona Nikon vietni. Sazinieties ar Nikon pilnvarotu servisa pārstāvi, atjauninot WR-R10 programmaparatūru no versijām, kas vecākas par versiju 2.0, uz 3.0 vai jaunāku versiju.

HDMI / USB kabeļa klips

Lai novērstu nejaušu atvienošanu, pievienojiet komplektācijā iekļauto klipsi USB kabeļiem vai papildu HDMI kabeļiem, kā parādīts attēlā (ņemiet vērā, ka klips var neatbilst visiem trešo pušu HDMI kabeļiem).

 • Attēlos parādīts USB kabelis. Novietojiet HDMI kabeļus caur otru kanālu.
 • Izmantojot kabeļa klipsi, turiet monitoru uzglabāšanas pozīcijā.

  Pirms kabeļa pievienošanas ievietojiet HDMI / USB kabeļa skavas projekciju atbilstošajā kameras iedobē.

  USB kabelis

  HDMI kabelis un USB kabelis tiek izmantoti vienlaikus

Piederumu apavu pārsega pievienošana un noņemšana

Vāks ieslīd kurpē, kā parādīts attēlā. Lai noņemtu vāciņu, stingri turiet kameru, nospiediet vāciņu uz leju ar īkšķi un bīdiet to norādītajā virzienā.

Izvēles MB-N11 barošanas akumulatoru komplekti

MB-N11 daļas: nosaukumi un funkcijas

Tālāk ir norādīts katras MB-N11 daļas nosaukums un funkcija.

1 Kontakta vāciņš Aizsargā MB-N11 barošanas/signāla kontaktus.
2 Signāla kontakti
3 Strāvas kontakti
4 Kursortaustiņš vertikālai fotografēšanai Veic lomu, kas atlasīta, izmantojot pielāgoto iestatījumu f9 [ Assign MB-N11 buttons ].
5 AF-ON poga vertikālai fotografēšanai Veic lomu, kas atlasīta, izmantojot pielāgoto iestatījumu f9 vai g7 [ Assign MB-N11 buttons ].
6 Galvenā komandu skala vertikālai fotografēšanai Veic to pašu lomu kā kameras atbilstības vadīkla.
7 Turētāja kameras aizbīdnis Skatiet sadaļu “Bateriju ievietošana MB-N11” ( 0 Bateriju ievietošana MB-N11 ) un “Ja atdalās turētāja kameras vāks” ( 0 Ja atdalās turētāja kameras vāks ).
8 Turētāja-kameras vāks

9 Uzlādes savienotāja vāciņš Izmanto, pievienojot papildu EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri.
10 Uzlādes savienotājs
11 LED lampa (× 2) Iedegas akumulatoru uzlādes laikā.
12 Montāžas skrūve Izmanto, pievienojot MB-N11 kamerai.
13 Stiprinājuma ritenis
14 Baterijas turētāja kamera Kur ir ievietots akumulatora turētājs.
15 Akumulatora turētāja aizbīdnis Pēc ievietošanas nofiksē akumulatora turētāju vietā.
16 Strāvas savienotāja vāks Izmantošanai ar papildu EP-5B strāvas savienotājiem.
17 Statīva ligzda

18 Akumulatora nodalījuma vāka turētājs Notur kameras akumulatora nodalījuma vāciņu, kamēr tas ir noņemts no kameras.
19 Apakškomandu skala vertikālai fotografēšanai Veic to pašu lomu kā kameras atbilstības vadīkla.
20 Vadības bloķēšana

Bloķē MB-N11 vadības ierīces, lai novērstu nejaušu darbību.

 • Vadības slēdzene nav strāvas slēdzis. Izmantojiet kameras strāvas slēdzi, lai ieslēgtu vai izslēgtu kameru.
21 Aizvara atbrīvošanas poga vertikālai fotografēšanai Veic to pašu lomu kā kameras atbilstības vadīkla.
22 Fn poga vertikālai fotografēšanai Veic lomu, kas atlasīta, izmantojot pielāgoto iestatījumu f9 vai g7 [ Assign MB-N11 buttons ].

23 Akumulatora kamera A Ietilpst viens EN-EL15c uzlādējams litija jonu akumulators.
24 Akumulatora jaudas spailes (× 2) Skatiet sadaļu “Bateriju ievietošana MB-N11” ( 0 Bateriju ievietošana MB-N11 ).
25 Akumulatora kamera B Ietilpst viens EN-EL15c uzlādējams litija jonu akumulators.
26 Akumulatora turētāja barošanas spailes Skatiet sadaļu “Bateriju ievietošana MB-N11” ( 0 Bateriju ievietošana MB-N11 ).
27 Akumulatora aizbīdnis Pēc ievietošanas nofiksē akumulatoru A kamerā vietā.
28 Baterijas turētājs Skatiet sadaļu “Bateriju ievietošana MB-N11” ( 0 Bateriju ievietošana MB-N11 ).

MB-N11 pievienošana

Pirms MB-N11 pievienošanas izslēdziet kameru. Lai novērstu nejaušu darbību pievienošanas laikā, atstājiet MB-N11 vadības slēdzeni L (bloķēts) pozīcijā, līdz process ir pabeigts.

 1. Noņemiet kontakta vāciņu no akumulatora bloka.

  Glabājiet kontakta vāciņu drošā vietā.

 2. Noņemiet akumulatora nodalījuma vāciņu no kameras apakšas un ievietojiet to akumulatora nodalījuma vāka turētājā uz MB-N11.

  Ja kamerā ir ievietots akumulators, izņemiet to.

 3. Pievienojiet MB-N11 kamerai.

  Pagrieziet stiprinājuma riteni F LOCK bultiņas norādītajā virzienā, lai nostiprinātu akumulatoru savā vietā.

MB-N11 noņemšana

Lai noņemtu MB-N11, izslēdziet kameru, pēc tam atskrūvējiet stiprinājuma riteni, pagriežot to virzienā, kas ir pretējs bultiņas norādītajam. Pēc MB-N11 noņemšanas noņemiet akumulatora nodalījuma vāciņu no akumulatora nodalījuma vāka turētāja un uzlieciet to atpakaļ uz kameru.

 • Kad akumulators netiek lietots, noteikti nomainiet kontakta vāciņu uz MB-N11.

Bateriju ievietošana MB-N11

MB-N11 var izmantot līdz pat diviem EN-EL15c atkārtoti uzlādējamiem litija jonu akumulatoriem. Pirms bateriju ievietošanas izslēdziet kameru. Lai novērstu nejaušu darbību bateriju maiņas laikā, jums arī jāatstāj MB-N11 vadības slēdzene L (bloķēta) pozīcijā, līdz nomaiņa ir pabeigta.

 1. Turot turētāja kameras fiksatoru nospiestu, pabīdiet turētāja kameras vāku norādītajā virzienā un pēc tam pagrieziet vāku vaļā.

 2. Nospiediet akumulatora turētāja fiksatoru norādītajā virzienā un noņemiet akumulatora turētāju.

 3. Ievietojiet baterijas bateriju turētājā.

  Ievietojiet baterijas, kā parādīts attēlā. Akumulatora fiksators ar klikšķi nofiksējas vietā, kad akumulators kamerā A ir pilnībā ievietots.

 4. Vispirms ievietojiet akumulatora turētāja spailes.

  Izmantojot akumulatora turētāja apakšdaļu, lai nospiestu akumulatora turētāja fiksatoru, vispirms iebīdiet akumulatora turētāju kameras spailēs. Kad turētājs ir pilnībā ievietots, aizbīdnis ar klikšķi noklikšķinās atpakaļ vietā.

 5. Aizveriet turētāja kameras vāku un nofiksējiet to, nospiežot un bīdot norādītajā virzienā.

Bateriju izņemšana

Noņemiet turētāju un pēc tam izņemiet baterijas, kā parādīts attēlā.

Akumulatora nomaiņa kamerā A

 • Akumulatoru kamerā A var nomainīt, nenoņemot akumulatora turētāju. Iebīdiet akumulatoru nodalījumā, apstājoties, kad fiksators ar klikšķi nofiksējas vietā.

 • Akumulatoru var izņemt, nospiežot fiksatoru, kā parādīts attēlā, un izbīdot akumulatoru no turētāja.

Bateriju maiņa fotografēšanas laikā

Kad ir ievietotas divas baterijas, varat nomainīt A nodalījumā esošo akumulatoru, neizslēdzot kameru. Tas var noderēt, ja kameru izmantojat nepārtraukti ilgstoši. Uzmanieties, lai, veicot bateriju nomaiņu, nenospiediet akumulatora turētāja fiksatoru un nenoņemiet akumulatora turētāju.

Akumulatora pasūtījums

 • Ja izmantojat tikai vienu akumulatoru, to var ievietot jebkurā kamerā.
 • Kad ir ievietotas divas baterijas, vispirms tiks izmantota A kamerā esošā baterija. Kamera pārslēgsies uz akumulatoru kamerā B, kad akumulators kamerā A būs izlādējies.

Akumulatoru uzlāde, izmantojot uzlādes maiņstrāvas adapteri

Papildu EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapterus var izmantot, lai uzlādētu MB-N11 ievietotās baterijas.

 1. Pievienojiet EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri MB-N11 uzlādes savienotājam.

  • Izslēdziet kameru. Kamēr kamera ir ieslēgta, akumulatori netiks uzlādēti.
  • Akumulatorus var uzlādēt MB-N11 pat tad, ja iepakojums ir izņemts no kameras. Pirms turpināt, noteikti pievienojiet kontakta vāciņu MB-N11.
 2. Pievienojiet uzlādes maiņstrāvas adapteri mājsaimniecības strāvas kontaktligzdai.

  • Baterijas uzlādējas, kamēr kamera ir izslēgta.
  • Uzlādes laikā iedegsies tā akumulatora LED lampiņa, kas pašlaik tiek uzlādēts. LED lampiņa nodziest, kad uzlāde ir pabeigta.

  • Laiks, kas nepieciešams, lai uzlādētu divus pilnībā izlādētus akumulatorus, ir aptuveni 5 stundas un 30 minūtes.
  • Ja ir ievietotas divas baterijas, vispirms tiks uzlādēts B kamerā esošais akumulators.
  • EH-7P forma atšķiras atkarībā no pārdošanas valsts vai reģiona.
 3. Kad uzlāde ir pabeigta, atvienojiet uzlādes maiņstrāvas adapteri un atvienojiet to no MB-N11.

Akumulatoru uzlāde

 • EH-7P neuzlādēs akumulatorus, ja tas ir pievienots kameras USB portam, kamēr ir pievienots MB-N11. Savienojiet EH-7P ar MB-N11 uzlādes savienotāju.
 • EH-7P var izmantot tikai EN-EL15c un EN-EL15b akumulatoru uzlādēšanai. Akumulatorus EN-EL15a un EN-EL15 nevar uzlādēt, izmantojot EH-7P. Tā vietā izmantojiet MH-25a akumulatora lādētāju.
 • Ja akumulatoru nevar uzlādēt, izmantojot uzlādes maiņstrāvas adapteri, piemēram, tāpēc, ka akumulators nav saderīgs vai akumulatora bloka temperatūra ir paaugstināta, LED lampiņa ātri mirgos 30 sekundes un pēc tam izslēgsies.

Lādēšanas maiņstrāvas adaptera izmantošana kā barošanas avots

Izvēles EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri var darbināt kameru, kamēr tā ir pievienota MB-N11 uzlādes savienotājam.

Enerģijas padeve

 • Uzlādes maiņstrāvas adapteris piegādās kamerai strāvu tikai tad, ja akumulators ir ievietots vienā vai abās kamerās A un B. EH-7P piegādās strāvu, kad EN-EL15c, EN-EL15b, EN-EL15a vai EN-EL15 ir ievietotas baterijas.
 • Akumulatoru komplektā esošās baterijas netiks uzlādētas, kamēr kamera tiek darbināta no ārēja strāvas avota. Papildinformāciju skatiet sadaļā "Strāvas padeve pret lādēšanu" ( 0 "Barošanas padeve" pret uzlādi ).
 1. Pievienojiet EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri MB-N11 uzlādes savienotājam.

  Pirms turpināt, izslēdziet kameru.

 2. Pievienojiet uzlādes maiņstrāvas adapteri mājsaimniecības strāvas kontaktligzdai.

  EH-7P forma atšķiras atkarībā no pārdošanas valsts vai reģiona.

 3. Lai sāktu kameras strāvas padevi, ieslēdziet kameru un iestatīšanas izvēlnē atlasiet [ Enable ] (Iespējot) vienumam [ USB power supply ].

 4. Lai pārtrauktu strāvas padevi kamerai, atvienojiet uzlādes maiņstrāvas adapteri un atvienojiet to no MB-N11.

Izmantojot papildu maiņstrāvas adapteri un strāvas savienotāju

Papildu EH-5d maiņstrāvas adapteris un EP-5B strāvas savienotājs nodrošina vienmērīgu strāvas padevi, ja kamera ir jāatstāj ieslēgta ilgāku laiku. Izmantojot adapteri ar MB-N11, ievietojiet EP-5B kamerā A, pirms pievienojat to EH-5d.

 • EH-5d vietā var izmantot EH-5c vai EH-5b.
 • EP-5B var ievietot tikai A kamerā.
 • Pēc EP-5B pievienošanas atveriet MB-N11 strāvas savienotāja vāku, novietojiet strāvas savienotāja kabeli tā, lai tas izietu caur strāvas savienotāja slotu, un aizveriet turētāja kameras vāku.
 • Nav nepieciešams ievietot akumulatoru kamerā B. Baterijas, kas ievietotas kamerā B, netiek izmantotas, kamēr kamera tiek darbināta no maiņstrāvas adaptera un strāvas savienotāja.
 • Ja EP-5B tiek ievietots, kamēr akumulators ir ievietots kamerā B, akumulators netiks uzlādēts un EP-5B nepiegādās kamerai strāvu, kad ir pievienots uzlādes maiņstrāvas adapteris.

MB-N11 akumulatoru līmeņa pārbaude

Ja ir pievienots MB-N11, kameras darbības laikā uzņemšanas displejā un vadības panelī tiek parādīts akumulatora uzlādes līmenis, kas pašlaik nodrošina kamerai strāvu ( 0 Battery Level ).

 • Kamera, kurā atrodas pašlaik izmantotais akumulators, ir norādīta ar ikonu blakus akumulatora uzlādes līmenim uzņemšanas displejā.

 • Papildinformāciju, tostarp akumulatora vecumu un precīzu akumulatora uzlādes līmeni, var skatīt, izmantojot iestatīšanas izvēlnes vienumu [ Battery info ].

Piesardzības pasākumi lietošanai

Lietojot MB-N11, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus.

 • Pieskaroties strāvas/signāla kontaktiem ar metāla priekšmetiem, var rasties īssavienojums; pirms akumulatora bloka uzglabāšanas vai transportēšanas nomainiet kontakta vāciņu.
 • Kameras atmiņas kartes piekļuves indikators var iedegties, kad MB-N11 ir pievienots kamerai vai noņemts no tās.
 • Izmantojot kameru ar pievienotu gan MB-N11, gan papildu FTZ stiprinājuma adapteri, pievienojiet statīvus vai nu objektīva, vai MB-N11 statīva stiprinājumam, nevis FTZ statīva stiprinājumam.

  Objektīvs

  MB-N11

  FTZ

 • MB-N11 nav aprīkots ar strāvas slēdzi. Izmantojiet kameras barošanas slēdzi, lai ieslēgtu un izslēgtu kameru.

Kameras brīdinājuma ziņojumi

Ja kamera parāda kādu no šiem ziņojumiem, veiciet tālāk aprakstītās darbības.

 • Ja kamera parāda ziņojumu [ Aizvars atspējots. Uzlādējiet akumulatoru. ], ievietojiet rezerves akumulatoru. Pirms turpināt, izslēdziet kameru, ja attiecīgais akumulators ir ievietots B nodalījumā vai ja turētājā ir tikai viens akumulators un tas ir ievietots A kamerā.
 • Ja kamera parāda ziņojumu [ Error. Lai atiestatītu, nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu. ], nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu. Ja problēma joprojām pastāv vai atkārtojas bieži, sazinieties ar Nikon pilnvarotu servisa pārstāvi.

Ja turētājs-kameras vāks atdalās

Lai aizsargātu turētāja kameras vāku no bojājumiem, tas var atdalīties, ja tiek pielikts spēks, kamēr tas ir atvērts. Turētāja kameras vāku var atkārtoti piestiprināt, kā parādīts attēlā.

 • Pirms turētāja kameras vāka atkārtotas piestiprināšanas pabīdiet vāku tā, lai būtu redzama eņģe.

Specifikācijas

Enerģijas avots

Līdz diviem EN-EL15c atkārtoti uzlādējamiem litija jonu akumulatoriem *

Var izmantot arī akumulatorus EN-EL15b/EN-EL15a/EN-EL15, taču ņemiet vērā, ka ar vienu uzlādi var uzņemt attēlu skaits vai filmējamā materiāla garums (akumulatora izturība) ir mazāks nekā ar EN-EL15c.

Uzlādes laiks

Apm. 5 stundas un 30 minūtes

 • Laiks, kas nepieciešams, lai uzlādētu divus EN-EL15c akumulatorus, izmantojot EH-7P uzlādes maiņstrāvas adapteri. Pieņem, ka apkārtējā temperatūra ir 25 °C (77 °F) un baterijas ir izlādējušās.
 • Akumulatorus EN-EL15a un EN-EL15 nevar uzlādēt, izmantojot EH-7P. Izmantojiet saderīgu akumulatora lādētāju.
Uzlādes savienotājs

USB tips USB. Var izmantot tikai EH‑7P uzlādes maiņstrāvas adaptera pievienošanai, nevis attēlu augšupielādei vai citiem mērķiem.

Darbības temperatūra 0 °C–40 °C (+32 °F–104 °F)
Izmēri (P × A × G) Apm. 138,5 × 113,5 × 76 mm/5,5 × 4,5 × 3 collas, izņemot izvirzījumus
Svars
 • Apm. 455 g/1 mārciņa 0,1 unce (ar diviem EN-EL15c akumulatoriem)
 • Apm. 295 g/10,5 unces (bez baterijām)

Nikon patur tiesības jebkurā laikā un bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt šajā rokasgrāmatā aprakstītā izstrādājuma izskatu, specifikācijas un veiktspēju.

Zema apkārtējās vides temperatūra

Kamera var nedarboties zemā temperatūrā (aptuveni 10 °C/50 °F vai zemāk), ja to darbina daļēji uzlādēti akumulatori. Aukstā laikā pirms lietošanas uzlādējiet vienu bateriju komplektu, bet otru glabājiet siltā vietā, kas ir gatava nepieciešamības gadījumā nomainīt. Pēc sasilšanas auksti akumulatori var atgūt daļu no uzlādes.

Akumulatora izturība ar akumulatoru komplektu

Pievienojot papildu akumulatoru komplektu ar diviem pilnībā uzlādētiem EN-EL15c akumulatoriem, kadru skaits un filmējamā materiāla garums palielinās (akumulatora izturība) par aptuveni 1,9 reizēm, nekā var uzņemt tikai ar kameru.

Strāvas savienotāja un maiņstrāvas adaptera pievienošana

Pirms papildu strāvas savienotāja un maiņstrāvas adaptera pievienošanas izslēdziet kameru.

 1. Atveriet akumulatora nodalījuma ( q ) un strāvas savienotāja ( w ) vākus.

 2. Ievietojiet EP-5B strāvas savienotāju.

  • Noteikti ievietojiet savienotāju pareizā virzienā.
  • Izmantojot savienotāju, lai oranžo akumulatora fiksatoru turētu nospiestu vienā pusē, iebīdiet savienotāju akumulatora nodalījumā, līdz fiksators nofiksē savienotāju vietā.
 3. Aizveriet akumulatora nodalījuma vāku.

  Novietojiet strāvas savienotāja kabeli tā, lai tas izietu caur strāvas savienotāja slotu, un aizveriet akumulatora nodalījuma vāku.

 4. Pievienojiet EH-5d/EH-5c/EH-5b maiņstrāvas adapteri EP-5B strāvas savienotājam.

  • Pievienojiet maiņstrāvas adaptera strāvas kabeli maiņstrāvas adaptera maiņstrāvas kontaktligzdai ( e ).
  • Ievietojiet līdzstrāvas spraudni DC IN savienotājā ( r ).
  • P ikona tiek parādīta, ja kameru darbina maiņstrāvas adapteris un strāvas savienotājs.