Fotoaparát lze používat s objektivy s bajonetem Nikon Z. Před nasazením nebo sejmutím objektivu se ujistěte, že je hlavní vypínač fotoaparátu nastaven do polohy OFF. Pokud je z fotoaparátu sejmutý objektiv nebo krytka těla, dávejte pozor, aby nedošlo k vniknutí prachu do fotoaparátu, a před fotografováním nezapomeňte sejmout krytku objektivu. Pro ilustrační účely je v tomto návodu obecně používán objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/4 S.

Sejměte krytku těla fotoaparátu

Sejměte zadní krytku objektivu

  Montážní značka (fotoaparát)

  Montážní značka (objektiv)

Vyrovnejte montážní značky

G

Nedotýkejte se obrazového snímače ani kontaktů objektivu.

Otočte objektivem tak daleko ve vyobrazeném směru, až zaklapne do aretované polohy

Objektivy s bajonetem Nikon F

Před použitím objektivů s bajonetem Nikon F nezapomeňte nasadit adaptér bajonetu FTZ (součást dodávky nebo dostupný samostatně, 0 Návod k obsluze adaptéru bajonetu FTZ) before using F mount lenses. Pokus o přímé nasazení objektivů s bajonetem Nikon F na fotoaparát může způsobit poškození objektivu nebo obrazového snímače.

Sejmutí objektivu

Před sejmutím nebo výměnou objektivu zkontrolujte, zda je fotoaparát vypnutý. Chcete-li sejmout objektiv, stiskněte a podržte tlačítko aretace bajonetu (q) a současně otočte objektivem po směru hodinových ručiček (w). Po sejmutí objektivu nasaďte krytky objektivu a krytku těla fotoaparátu.