Baltā balanss nodrošina to, ka baltie objekti neatkarīgi no gaismas avota krāsas tiek parādīti baltā krāsā. Ar lielāko daļu gaismas avotu ieteicams izmantot noklusējuma iestatījumu (j). Ja vēlamos rezultātus nevar sasniegt, izmantojot automātisko baltā balansu, izvēlieties citu opciju, kā aprakstīts tālāk.

Baltā balansu var atlasīt, izmantojot opciju White balance (Baltā balanss), kas pieejama i izvēlnē, kā arī fotogrāfiju uzņemšanas un video uzņemšanas izvēlnēs (0 White balance (Baltā balanss), White balance (Baltā balanss), White balance (Baltā balanss)).

Uzņemot ar noklusējuma iestatījumiem, baltā balansu var atlasīt, arī turot nospiestu Fn1 pogu un grozot galveno grozāmo komandu pārslēgu (0 Funkciju pogas (Fn1 un Fn2)).

Ja ir atlasīta opcija 4 (Auto (Automātiski)), I (Fluorescent (Fluorescējošs)), K (Choose color temperature (Izvēlēties krāsu temperatūru)) vai L (Preset manual (Manuāls iepriekšējs iestatījums)), apakšopciju var izvēlēties, turot nospiestu Fn1 pogu un grozot grozāmo apakškomandu pārslēgu.

Opcija K * Apraksts
4 Auto (Automātiski) Baltā balanss tie regulēts automātiski, lai ar lielāko daļu gaismas avotu iegūtu optimālus rezultātus. Ja tiek izmantota papildu zibspuldze, baltā balanss tiks noregulēts atbilstoši zibspuldzes radītajam apgaismojumam.
  Keep white (reduce warm colors) (Saglabāt balto (samazināt siltās krāsas)) 3500–8000 Novērš silto krāsu nokrāsas, ko rada kvēlspuldžu apgaismojums.
Keep overall atmosphere (Saglabāt vispārējo atmosfēru) Daļēji saglabā silto krāsu nokrāsas, ko rada kvēlspuldžu apgaismojums.
Keep warm lighting colors (Saglabāt siltās apgaismojuma krāsas) Saglabā silto krāsu nokrāsas, ko rada kvēlspuldžu apgaismojums.
D Natural light auto (Automātiskā dabiskā gaisma) 4500–8000 Izmantojot dabīgā apgaismojumā, šī opcija rada krāsas, kas ir tuvas tām, kas redzamas ar neapbruņotu aci.
H Direct sunlight (Tieša saules gaisma) 5200 Izmanto, lai uzņemtu objektus, ko apspīd tieša saules gaisma.
G Cloudy (Mākoņains) 6000 Izmanto uzņemšanai dienas gaismā, ja debesis ir apmākušās.
M Shade (Ēna) 8000 Izmanto dienas gaismā, fotografējot ēnā esošus objektus.
J Incandescent (Kvēlspuldze) 3000 Izmanto uzņemšanai kvēlspuldžu apgaismojumā.
I Fluorescent (Fluorescējošs) Izmanto fluorescējošā apgaismojumā; spuldzes tipu izvēlieties atbilstoši gaismas avotam.
  Sodium-vapor lamps (Nātrija tvaiku spuldzes) 2700
Warm-white fluorescent (Silti balts fluorescējošs) 3000
White fluorescent (Balts fluorescējošs) 3700
Cool-white fluorescent (Vēsi balts fluorescējošs) 4200
Day white fluorescent (Dienasgaismas balts fluorescējošs) 5000
Daylight fluorescent (Dienasgaismas fluorescējošs) 6500
High temp. mercury-vapor (Augstas temperatūras dzīvsudraba tvaiku) 7200
5 Flash (Zibspuldze) 5400 Izmantojiet ar studijas stroboskopisko apgaismojumu un citām lielām zibspuldzēm.
K Choose color temperature (Izvēlēties krāsu temperatūru) 2500-10000 Vērtību sarakstā izvēlieties krāsu temperatūru, turot nospiestu Fn1 pogu un grozot grozāmo apakškomandu pārslēgu.
L Preset manual (Manuāls iepriekšējs iestatījums) Izmēriet objekta vai gaismas avota baltā balansu (turiet nospiestu Fn1 pogu, lai pārietu tiešo mērījumu režīmā, 0 Manuāls iepriekšējs iestatījums), kopējiet baltā balansa vērtības no esošas fotogrāfijas vai izvēlieties esošo vērtību, turot nospiestu Fn1 pogu un grozot grozāmo apakškomandu pārslēgu.

Krāsu temperatūra. Visas vērtības ir aptuvenas un neatspoguļo precīzo ieregulēšanu (ja piemērojama).

D („Natural light auto” (Automātiskā dabiskā gaisma))

Opcija D (Natural light auto (Automātiskā dabiskā gaisma)) var nedot vēlamo rezultātu mākslīgā apgaismojumā. Izvēlieties opciju 4 (Auto (Automātiski)) vai gaismas avotam atbilstošu opciju.

Studijas zibspuldžu apgaismojums

Strādājot ar lielajām studiju zibspuldzēm, opcija 4 (Auto (Automātiski)) var nedot vēlamos rezultātus. Lai pielāgotu baltā balansu, izmantojiet iepriekš iestatītu baltā balansu vai iestatiet baltā balansam iestatījumu 5 (Flash (Zibspuldze)) un izmantojiet precīzas ieregulēšanas funkciju.

Baltā balansa precīza ieregulēšana

Ja iestatījums nav Choose color temperature (Izvēlēties krāsu temperatūru), baltā balansu var precīzi ieregulēt, izmantojot vienumu White balance (Baltā balanss), kas pieejams i izvēlnē, kā arī fotogrāfiju uzņemšanas un video uzņemšanas izvēlnēs (0 Baltā balansa precīza ieregulēšana).

4 („Auto” (Automātiski))

Fotoattēlu informācijā attēliem, kas uzņemti, izmantojot automātisko baltā balansu, tiek norādīta krāsu temperatūra, ko kamera ir atlasījusi, uzņemot attēlu. Varat to izmantot kā atsauci, izvēloties vērtību vienumam Choose color temperature (Izvēlēties krāsu temperatūru). Lai uzņemšanas datus skatītu atskaņošanas laikā, atskaņošanas izvēlnē atlasiet vienumu Playback display options (Atskaņošanas displeja opcijas) un atlasiet opciju Shooting data (Uzņemšanas dati).

Krāsu temperatūra

Uztvertā gaismas avota krāsa atšķiras atkarībā no skatītāja uztveres un citiem apstākļiem. Krāsu temperatūra ir objektīvs gaismas avota krāsas mērījums, ko definē ar atsauci uz temperatūru, līdz kurai objekts būtu jāsakarsē, lai tas izstarotu tāda paša viļņu garuma gaismu. Gaismas avoti, kuru krāsu temperatūra ir aptuveni 5000 – 5500 K, šķiet balti, bet gaismas avoti ar zemāku krāsu temperatūru, piemēram, kvēlspuldzes, izskatās nedaudz dzeltenīgi vai iesarkani. Gaismas avoti ar augstāku krāsu temperatūru šķiet ietonēti zilā krāsā.

Siltākas (sarkanīgākas) krāsas

Vēsākas (zilganākas) krāsas

Parasti izvēlieties mazākas vērtības, ja attēli ir sarkanīgos toņos vai lai speciāli padarītu krāsas vēsākas; izvēlieties lielākas vērtības, ja attēli ir zilganos toņos vai lai speciāli padarītu krāsas siltākas.