Jūsu Nikon kamerai ir pieejami dažādi piederumi.

Barošanas avoti
 • Uzlādējams litija jonu akumulators EN-EL15b: papildu akumulatori EN-EL15b ir pieejami pie vietējiem mazumtirgotājiem un Nikon tehniskās apkopes pārstāvjiem. Var izmantot arī akumulatorus EN-EL15c/EN-EL15a/EN-EL15. Tomēr ņemiet vērā, ka, izmantojot akumulatorus EN-EL15a/EN-EL15, ar vienu uzlādi nevarēsiet uzņemt tikpat daudz attēlu (0 Akumulatora darbspēja).
 • Akumulatora lādētājs MH-25a: MH-25a var izmantot akumulatoru EN-EL15b uzlādēšanai. Var izmantot arī akumulatoru lādētājus MH-25.
 • Akumulatoru bloks MB-N10: Nikon bezspoguļa kamerām paredzēts akumulatoru bloks. Pievienojot to kamerai, tas ļauj kā strāvas avotu izmantot divus uzlādējamus litija jonu akumulatorus EN-EL15b.
 • Uzlādes maiņstrāvas adapteris EH-7P: EH-7P var izmantot, lai uzlādētu akumulatorus EN-EL15c/EN-EL15b, kad tie ir ievietoti kamerā (akumulators tiek uzlādēts tikai tad, kad kamera ir izslēgta). To nevar izmantot akumulatoru EN-EL15a/EN-EL15 uzlādēšanai.
 • Barošanas savienotājs EP-5B, maiņstrāvas adapteri EH-5c un EH-5b: šos piederumus var izmantot kameras ilgstošai darbināšanai. EP-5B ir nepieciešams, lai savienotu kameru ar EH-5c/EH-5b; sīkāku informāciju skatiet sadaļā „Barošanas savienotāja un maiņstrāvas adaptera pievienošana” (0 Barošanas savienotāja un maiņstrāvas adaptera pievienošana).
Filtri
 • Objektīva aizsargāšanai var izmantot neitrālas krāsas (NC) filtrus.
 • Lai nepieļautu dubultošanos, izvairieties lietot filtrus, ja objekts tiek kadrēts pret spilgtu gaismu vai ja kadrā ir spilgts gaismas avots.
 • Ja matricas mērīšana nespēj nodrošināt vēlamo rezultātu, ieteicams izmantot centra svērto mērīšanu ar filtriem, kuru ekspozīcijas koeficienti (filtra koeficienti) ir lielāki par 1× (Y44, Y48, Y52, O56, R60, X0, X1, C-PL, ND2S, ND4, ND4S, ND8, ND8S, ND400, A2, A12, B2, B8, B12). Sīkāku informāciju skatiet filtra rokasgrāmatā.
 • Speciālajiem foto efektiem paredzētie filtri var mijiedarboties ar autofokusu vai fokusa indikatoru (I).
Savienojuma adapteri FTZ savienojuma adapteris (0 FTZ savienojuma adapteris)
Tālvadības pults vadi Tālvadības pults vads MC-DC2 (garums 1 m): pievienojot pie kameras papildpiederumu pieslēgvietas, MC-DC2 var izmantot aizvara attālinātai atbrīvošanai.
GPS ierīces GPS ierīce GP-1/GP-1A: pievienojot kameras papildpiederumu pieslēgvietai, esošās ierīces GP-1/GP-1A var izmantot, lai ar kameru uzņemtajiem attēliem ierakstītu pašreizējo ģeogrāfisko platumu, ģeogrāfisko garumu, augstumu virs jūras līmeņa un UTC (universālais koordinētais laiks). Ņemiet vērā, ka ierīču GP-1/GP-1A ražošana ir izbeigta.
USB vadi
 • USB vads UC-E24: USB vads ar C tipa savienotāju, lai izveidotu savienojumu ar kameru, un A tipa savienotāju, lai izveidotu savienojumu ar USB ierīci.
 • USB vads UC-E25: USB vads ar diviem C tipa savienotājiem.
HDMI vadi HDMI vads HC-E1: HDMI vads ar C tipa savienotāju savienošanai ar kameru un A tipa savienotāju savienošanai ar HDMI ierīcēm.
Pieslēgvietas adapteri Adapteris ar sinhronizēšanas kontaktu AS-15: uzstādiet AS-15 kameras pieslēgvietā, lai, izmantojot sinhronizācijas kontaktu, pievienotu studijas stroboskopus vai citu zibspuldžu aprīkojumu.
Piederumu pieslēgvietas vāciņi Piederumu pieslēgvietas vāciņš BS-1: vāciņš aizsargā piederumu pieslēgvietu, kad nav pievienota zibspuldze.
Korpusa vāciņi Korpusa vāciņš BF-N1: ja nav piestiprināts objektīvs, korpusa vāciņš neļauj putekļiem iekļūt kamerā.
Bezvadu raidītāji

Bezvadu raidītājs WT-7: izmantojiet WT-7, lai augšupielādētu attēlus, izmantojot bezvadu tīklu, lai kontrolētu kameru, izmantojot datoru, kurā instalēta lietojumprogramma Camera Control Pro 2 (pieejama atsevišķi) vai arī lai attāli uzņemtu un pārlūkotu attēlus, izmantojot datoru vai viedierīci.

Piezīme: lai lietotu bezvadu raidītāju, ir nepieciešams bezvadu tīkls un noteiktas pamatzināšanas par tīkliem. Noteikti atjauniniet bezvadu raidītāja programmatūru līdz jaunākajai versijai.

Bezvadu tālvadības ierīces
 • Bezvadu tālvadības ierīce WR-R10/bezvadu tālvadības ierīce WR-T10: ja bezvadu tālvadības ierīce WR-R10 ir pievienota papildpiederumu pieslēgvietai, kameru var vadīt bezvadu režīmā, izmantojot bezvadu tālvadības ierīci WR-T10 (pievienojot WR-R10, pārliecinieties, ka papildpiederumu pieslēgvietas vāciņš un USB un HDMI savienotāji ir pilnībā atvērti). WR-R10 var arī izmantot, lai vadītu radiovadāmas zibspuldzes. Sinhronizētajai aizvara atbrīvošanai, ja ir vairāk nekā viena kamera, sagatavojiet vairākas kameras ar uzstādītām sapārotām ierīcēm WR-R10.
 • Bezvadu tālvadības ierīce WR-1: ierīces WR-1 izmanto kopā ar bezvadu tālvadības ierīci WR-R10 vai WR-T10 vai arī ar citām tālvadības ierīcēm WR-1, izmantojot WR-1 ierīces kā raidītājus vai uztvērējus. Kā raidītāju WR-1 var izmantot, lai vadītu kameru un uzņemtu attēlus, izmantojot signālus, kas tiek nosūtīti uz kameras papildpiederumu pieslēgvietai pievienotu uztvērēju (WR-R10 vai otrs WR-1), savukārt kā uztvērējs tas uztver komandas no WR-T10 vai no atsevišķa WR-1 raidītāja.

Piezīme: nodrošiniet, lai ierīču WR-R10 un WR-1 aparātprogrammatūra būtu atjaunināta līdz jaunākajai versijai (WR-R10 aparātprogrammatūras versija 3.0 vai jaunāka un WR-1 aparātprogrammatūras versija 1.0.1 vai jaunāka). Informāciju par aparātprogrammatūras atjaunināšanu skatiet jūsu reģiona Nikon tīmekļa vietnē. Lai atjauninātu WR-R10 aparātprogrammatūras versijas, kas ir vecākas par versiju 2.0, līdz versijai 3.0 vai jaunākām versijām, konsultējieties ar Nikon pilnvarotu tehniskās apkopes pārstāvi.

Skatu meklētāja actiņas piederumi

Actiņas gumijas ietvars DK-29: ietvars DK-29 ļauj vieglāk redzēt attēlu skatu meklētājā un novērš acs noguršanu.

Mikrofoni
 • Stereomikrofons ME-1: pievienojiet mikrofonu ME-1 kameras mikrofona spraudņa kontaktam, lai ierakstītu stereo skaņu un samazinātu iespēju ierakstīt aprīkojuma radītos trokšņus (piemēram, objektīva radītos trokšņus autofokusēšanas laikā).
 • Bezvadu mikrofons ME-W1: izmantojiet šo bezvadu Bluetooth mikrofonu, lai ierakstītu skaņu, nepievienojot mikrofonu kamerai.
Programmatūra

Camera Control Pro 2: vadiet kameru attālināti no datora un saglabājiet fotogrāfijas tieši datora cietajā diskā. Ja programmu Camera Control Pro 2 izmanto, lai fotogrāfijas tvertu tieši datorā, vadības panelī tiks parādīts datora savienojuma indikators (PC).

Piezīme: izmantojiet Nikon programmatūras jaunākās versijas; jaunāko informāciju par atbalstītajām operētājsistēmām skatiet jūsu reģionam paredzētajā Nikon tīmekļa vietnē. Pie noklusējuma iestatījumiem, piesakoties savā datora kontā, kad dators ir pievienots internetam, Nikon Message Center 2 periodiski pārbaudīs Nikon programmatūras un aparātprogrammatūras atjauninājumu esamību. Atrodot atjauninājumu, automātiski tiek parādīts paziņojums.

Pieejamība var mainīties atkarībā no valsts vai reģiona. Jaunāko informāciju skatiet mūsu tīmekļa vietnē vai brošūrās.

Piederumu pieslēgvietas vāciņa piestiprināšana un noņemšana

Piederumu pieslēgvietas vāciņu BS-1 iebīda piederumu pieslēgvietā, kā parādīts attēlā. Lai noņemtu vāciņu, stingri turiet kameru, spiediet vāciņu uz leju ar īkšķi un stumiet to norādītajā virzienā.

HDMI/USB vada aizspiednis

Lai nepieļautu nejaušu atvienošanos, piestipriniet komplektā iekļauto aizspiedni HDMI vadam vai komplektā iekļautajam USB vadam, kā parādīts attēlā (ilustrācijā parādīts USB vads; ņemiet vērā, ka aizspiednis var nebūt piemērots trešo pušu HDMI vadiem). Lai lietotu vadu aizspiedni, novietojiet ekrānu uzglabāšanas stāvoklī.

HDMI vadu iestiprina šeit

HDMI vadu iestiprina šeit

HDMI vadu iestiprina šeit

Ievietojiet cilpu atbilstošā kameras slotā un piestipriniet vada aizspiedni

USB vads

HDMI vads un USB vads tiek izmantoti vienlaikus

Barošanas savienotāja un maiņstrāvas adaptera pievienošana

Iekams pievienot papildu barošanas savienotāju un maiņstrāvas adapteri, izslēdziet kameru.

 1. Sagatavojiet kameru.

  Atveriet akumulatora nodalījuma (q) un barošanas savienotāja (w) vākus.

 2. Ievietojiet barošanas savienotāju EP-5B.

  Pārliecinieties, ka esat ievietojis savienotāju pareizā virzienā, kā parādīts attēlā, izmantojot savienotāju, lai piespiestu oranžo akumulatora sprūdu uz vienu pusi. Kad savienotājs ir ievietots pilnībā, sprūds nofiksē savienotāju vietā.

 3. Aizveriet akumulatora nodalījuma vāku.

  Pozicionējiet barošanas savienotāja vadu tā, lai tas izietu caur barošanas savienotāja slotu, un aizveriet akumulatora nodalījuma vāku.

 4. Pievienojiet maiņstrāvas adapteri EH-5c/EH-5b.

  Pievienojiet maiņstrāvas adaptera barošanas vadu maiņstrāvas adaptera maiņstrāvas kontaktligzdai (e), bet barošanas vadu pievienojiet līdzstrāvas kontaktligzdai (r). Ja kamera tiek darbināta, izmantojot maiņstrāvas adapteri un barošanas savienotāju, tiek parādīta P ikona.