Katrā uzņēmumā nedaudz mainiet ekspozīcijas, zibspuldzes līmeņa, Aktīvās D-Lighting (ADL) vai baltā balansa pašreizējās vērtības. Vairākkadru uzņemšanu var izmantot situācijās, kad ir grūti atlasīt pareizus iestatījumus un nav laika pārbaudīt rezultātus un noregulēt katru uzņēmumu vai eksperimentēt ar dažādiem iestatījumiem, uzņemot vienu objektu. Pieejamas šādas opcijas:

  • Auto bracketing set (Automātiskās vairākkadru uzņemšanas komplekts): izvēlieties iestatījumu vai iestatījumus, kas tiks dublēti, kad ir aktivizēta automātiskā vairākkadru uzņemšana. Izvēlieties opciju AE & flash bracketing (AE un zibspuldzes vairākkadru dublēšana), lai veiktu gan ekspozīcijas, gan zibspuldzes līmeņa vairākkadru uzņemšanu, AE bracketing (AE vairākkadru dublēšana), lai dublētu tikai ekspozīciju, Flash bracketing (Zibspuldzes vairākkadru dublēšana), lai veiktu tikai zibspuldzes līmeņa dublēšanu, WB bracketing (BB vairākkadru dublēšana), lai veiktu baltā balansa vairākkadru uzņemšanu, vai ADL bracketing (ADL vairākkadru dublēšana), lai veiktu vairākkadru uzņemšanu, izmantojot Aktīvo D-Lighting.
  • Number of shots (Uzņēmumu skaits): izvēlieties uzņēmumu skaitu vairākkadru uzņemšanas secībā.
  • Increment (Solis): izvēlieties lielumu, par kādu atlasītais iestatījums tiks mainīts katrā uzņēmumā (izņemot ADL vairākkadru dublēšana).
  • Amount (Apjoms): izvēlieties, kā Aktīvā D-Lighting tiks mainīta katrā uzņēmumā (tikai ADL vairākkadru dublēšana).

Ekspozīcijas un zibspuldzes vairākkadru dublēšana

Mainiet ekspozīciju un/vai zibspuldzes līmeni fotogrāfiju sērijā.

Ekspozīcija mainīta par: 0 EV

Ekspozīcija mainīta par: -1 EV

Ekspozīcija mainīta par: +1 EV

  1. Izvēlieties vairākkadru uzņemšanas veidu.

    Atlasiet opciju Auto bracketing set (Automātiskās vairākkadru uzņemšanas komplekts). Izvēlieties opciju AE & flash bracketing (AE un zibspuldzes vairākkadru dublēšana) lai mainītu gan ekspozīcijas, gan zibspuldzes līmeni, izvēlieties AE bracketing (AE vairākkadru dublēšana), lai mainītu tikai ekspozīciju, vai Flash bracketing (Zibspuldzes vairākkadru dublēšana), lai mainītu tikai zibspuldzes līmeni. Ņemiet vērā, ka zibspuldzes vairākkadru dublēšana ir pieejama tikai i-TTL režīmā un, ja tiek atbalstīta, — automātiskā apertūras atvēruma (qA) zibspuldzes vadības režīmā (0 Nikon radošā apgaismojuma sistēma).

  2. Izvēlieties uzņēmumu skaitu.

    Iezīmējiet Number of shots (Uzņēmumu skaits) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos uzņēmumu skaitu vairākkadru uzņemšanas secībā.

    Ja iestatījums nav 0F, displejā tiks parādīta vairākkadru uzņemšanas ikona.

  3. Izvēlieties vairākkadru uzņemšanas soli.

    Iezīmējiet vienumu Increment (Solis) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos vairākkadru uzņemšanas soli. Pie aktīviem noklusējuma iestatījumiem var izvēlēties palielinājuma soli 0,3 (1/3), 0,7 (2/3), 1, 2 un 3 EV. Tālāk uzskaitītas vairākkadru uzņemšanas programmas ar 0,3 (1/3) EV soli.

    „Number of shots” (Uzņēmumu skaits) Vairākkadru uzņemšanas indikators Uzņēmumu skaits Vairākkadru uzņemšanas secība (EV)
    0F 0 0
    +3F 3 0/+0,3/+0,7
    −3F 3 0/-0,7/-0,3
    +2F 2 0/+0,3
    −2F 2 0/-0,3
    3F 3 0/-0,3/+0,3
    5F 5 0/–0,7/–0,3/+0,3/+0,7
    7F 7 0/–1,0/–0,7/–0,3/+0,3/+0,7/+1,0
    9F 9 0/–1,3/–1,0/–0,7/–0,3/+0,3/+0,7/+1,0/+1,3

    Ņemiet vērā, ka pie ekspozīcijas palielinājuma soļa 2 EV vai vairāk maksimālais uzņēmumu skaits ir 5 uzņēmumi; ja 2. darbībā tiek atlasīta lielāka vērtība, uzņēmumu skaits automātiski tiks iestatīts uz 5 uzņēmumiem.

  4. Kadrējiet, fokusējiet un uzņemiet fotogrāfiju.

    Kamera katrā uzņēmumā mainīs ekspozīciju un/vai zibspuldzes līmeni atbilstoši atlasītajai vairākkadru uzņemšanas programmai; aizvara ātruma un apertūras atvēruma izmainītās vērtības tiek parādītas displejā. Ekspozīcijas izmaiņas tiek pievienotas klāt izmaiņām, kas veiktas ar ekspozīcijas kompensāciju.

    Kamēr ir aktīva vairākkadru uzņemšana, displejā tiek rādītā vairākkadru uzņemšanas ikona, vairākkadru dublēšanas progresa indikators un vairākkadru uzņemšana secībā atlikušo uzņēmumu skaits. Pēc katra uzņēmuma no indikatora nozudīs segments, un atlikušo uzņēmumu skaits tiks samazināts par vienu vienību.

    Uzņēmumu skaits: 3; solis: 0,7

    Displejs pēc pirmā uzņēmuma

Vairākkadru uzņemšanas atcelšana

Lai atceltu vairākkadru uzņemšanu, atlasiet vienumam Number of shots (Uzņēmumu skaits) iestatījumu 0F.

Ekspozīcijas un zibspuldzes vairākkadru dublēšana

Nepārtrauktas atbrīvošanas režīmos uzņemšana tiks apturēta, kad būs uzņemts vairākkadru uzņemšanas programmā norādītais kadru skaits. Uzņemšana tiks turpināta, kad nākamreiz tiks nospiesta aizvara atbrīvošanas poga.

Ja atmiņas karte tiek piepildīta, iekams ir uzņemti visi secības uzņēmumi, fotografēšanu var atjaunot, sākot no sērijas nākamā uzņēmuma, pēc tam, kad ir nomainīta atmiņas karte vai, izdzēšot uzņēmumus, atbrīvota vieta atmiņas kartē. Ja kamera tiek izslēgta, iekams ir uzņemti visi secības uzņēmumi, pēc kameras ieslēgšanas vairākkadru uzņemšana tiks atjaunota no nākamā secības uzņēmuma.

Ekspozīcijas vairākkadru dublēšana

Kamera maina ekspozīciju, mainot aizvara ātrumu un apertūras atvērumu (P režīms), apertūras atvērumu (S režīms) vai aizvara ātrumu (A režīms un M režīms). Ja režīmos P, S un A vienumu secībai ISO sensitivity settings (ISO jutības iestatījumi) > Auto ISO sensitivity control (Automātiska ISO jutības vadība) ir atlasīts iestatījums On (Ieslēgts), kamera automātiski mainīs ISO jutību, lai nodrošinātu optimālu ekspozīciju, ja tiek pārsniegti kameras ekspozīcijas sistēmas ierobežojumi; M režīmā kamera vispirms darbinās automātisko ISO jutības vadību, lai noregulētu ekspozīciju iespējami tuvu optimālajai, un pēc tam dublēs šo ekspozīciju mainot aizvara ātrumu. Pielāgoto iestatījumu e6 (Auto bracketing (mode M) (Automātiskā vairākkadru uzņemšana (M režīms))) var izmantot, lai mainītu veidu, kā kamera veic ekspozīcijas un zibspuldzes vairākkadru dublēšanu M režīmā: mainot zibspuldzes līmeni kopā ar aizvara ātrumu un/vai apertūras atvērumu, vai mainot tikai zibspuldzes līmeni.

Baltā balansa vairākkadru uzņemšana

Kamera katrai fotogrāfijai izveido vairākas kopijas ar atšķirīgu baltā balansu.

  1. Atlasiet BB vairākkadru dublēšana.

    Atlasiet vienumam Auto bracketing set (Automātiskās vairākkadru uzņemšanas komplekts) opciju WB bracketing (BB vairākkadru dublēšana).

  2. Izvēlieties uzņēmumu skaitu.

    Iezīmējiet Number of shots (Uzņēmumu skaits) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos uzņēmumu skaitu vairākkadru uzņemšanas secībā.

    Ja iestatījums nav 0F, displejā tiks parādīta vairākkadru uzņemšanas ikona.

  3. Izvēlieties vairākkadru uzņemšanas soli.

    Iezīmējiet vienumu Increment (Solis) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos vairākkadru uzņemšanas soli. Katrs palielinājums ir līdzvērtīgs aptuveni 5 mairediem. Izvēlieties palielinājumu 1 (5 mairedi), 2 (10 mairedi) vai 3 (15 mairedi). Lielākas B vērtības atbilst palielinātiem zilā toņa apjomiem, lielākas A vērtības atbilst palielinātiem dzintarkrāsas apjomiem. Tālāk ir norādītas vairākkadru uzņemšanas programmas ar palielinājuma soli 1.

    „Number of shots” (Uzņēmumu skaits) Vairākkadru uzņemšanas indikators Uzņēmumu skaits Solis Bracketing order (Vairākkadru uzņemšanas secība)
    0F 0 1 0
    B3F 3 1B 0/B1/B2
    A3F 3 1A 0/A2/A1
    B2F 2 1B 0/B1
    A2F 2 1A 0/A1
    3F 3 1A, 1B 0/A1/B1
    5F 5 0/A2/A1/B1/B2
    7F 7 0/A3/A2/A1/B1/B2/B3
    9F 9 0/A4/A3/A2/A1/B1/B2/B3/B4
  4. Kadrējiet, fokusējiet un uzņemiet fotogrāfiju.

    Katrs uzņēmums tiks apstrādāts, lai izveidotu vairākkadru uzņemšanas programmā norādīto kopiju skaitu, kur katrai kopijai būs atšķirīgs baltā balanss. Baltā balansa izmaiņas tiek pievienotas baltā balansa regulēšanai, ko veic, precīzi ieregulējot baltā balansu.

    Ja uzņēmumu skaits vairākkadru uzņemšanas programmā ir lielāks par atlikušo kadru skaitu, aizvara atbrīvošana tiks atspējota. Uzņemšana var sākties, kad ir ievietota jauna atmiņas karte.

Vairākkadru uzņemšanas atcelšana

Lai atceltu vairākkadru uzņemšanu, atlasiet vienumam Number of shots (Uzņēmumu skaits) iestatījumu 0F.

Baltā balansa vairākkadru uzņemšana

Baltā balansa vairākkadru uzņemšana nav pieejama, ja ir atlasīta attēla kvalitāte NEF (RAW). Opcijas NEF (RAW) vai NEF (RAW) + JPEG atlasīšana atceļ baltā balansa vairākkadru uzņemšanu.

Baltā balansa vairākkadru uzņemšana ietekmē tikai krāsu temperatūru (dzintarkrāsas – zilās krāsas ass baltā balansa precīzas ieregulēšanas displejā). Zaļās – fuksīna krāsas asij pielāgojumi netiek veikti.

Automātiskā taimera režīmā, ikreiz atbrīvojot aizvaru, tiks izveidots vairākkadru uzņemšanas programmā norādītais kopiju skaits neatkarīgi no opcijas, kas atlasīta pielāgotajam iestatījumam c2 (Self-timer (Automātiskais taimeris)) > Number of shots (Uzņēmumu skaits).

Ja kamera tiek izslēgta laikā, kad deg atmiņas kartes piekļuves lampiņa, kamera izslēgsies tikai pēc tam, kad būs ierakstītas visas secības fotogrāfijas.

ADL vairākkadru dublēšana

Kamera ekspozīciju sērijās maina Aktīvās D-Lighting parametrus.

  1. Izvēlieties vienumu ADL bracketing (ADL vairākkadru dublēšana).

    Atlasiet vienumam Auto bracketing set (Automātiskās vairākkadru uzņemšanas komplekts) opciju ADL bracketing (ADL vairākkadru dublēšana).

  2. Izvēlieties uzņēmumu skaitu.

    Iezīmējiet Number of shots (Uzņēmumu skaits) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos uzņēmumu skaitu vairākkadru uzņemšanas secībā. Izvēlieties divus uzņēmumus, lai vienu fotogrāfiju uzņemtu ar izslēgtu Aktīvo D-Lighting, bet otru — ar 3. darbībā atlasīto vērtību. Izvēlieties trīs līdz piecus uzņēmumus, lai uzņemtu fotogrāfiju sērijas, Aktīvai D-Lighting esot iestatītai uz Off (Izslēgts), Low (Zems) un Normal (Normāls) (trīs uzņēmumi), Off (Izslēgts), Low (Zems), Normal (Normāls) un High (Augsts) (četri uzņēmumi) vai Off (Izslēgts), Low (Zems), Normal (Normāls), High (Augsts) un Extra high (Ļoti augsts) (pieci uzņēmumi). Ja esat izvēlējies vairāk nekā divus uzņēmumus, pārejiet uz 4. darbību.

    Ja iestatījums nav 0F, displejā tiks parādīta vairākkadru uzņemšanas ikona.

  3. Izvēlieties Aktīvās D-Lighting vērtību.

    Iezīmējiet vienumu Amount (Apjoms) un nospiediet 4 vai 2, lai izvēlētos opciju. Atlasītais iestatījums tiek piemērots, ja vienumam Number of shots (Uzņēmumu skaits) ir atlasīts iestatījums 2F.

    Apjoms Bracketing order (Vairākkadru uzņemšanas secība)
    OFF L Off (Izslēgts)/Low (Zems)
    OFF N Off (Izslēgts)/ Normal (Normāla)
    OFF H Off (Izslēgts)/High (Augsts)
    OFF H+ Off (Izslēgts)/Extra high (Ļoti augsts)
    OFF AUTO Off (Izslēgts)/Auto (Automātiski)
  4. Kadrējiet, fokusējiet un uzņemiet fotogrāfiju.

    Kamera mainīs Aktīvo D-Lighting pēc katra uzņēmuma atbilstoši atlasītajai vairākkadru uzņemšanas programmai.

    Kamēr ir aktīva vairākkadru uzņemšana, displejā tiek rādīta ADL vairākkadru dublēšana ikona un vairākkadru uzņemšanas secībā atlikušo uzņēmumu skaits. Pēc katra uzņēmuma atlikušo uzņēmumu skaits tiks samazināts par vienu vienību.

Vairākkadru uzņemšanas atcelšana

Lai atceltu vairākkadru uzņemšanu, atlasiet vienumam Number of shots (Uzņēmumu skaits) iestatījumu 0F.

ADL vairākkadru dublēšana

Nepārtrauktas atbrīvošanas režīmos uzņemšana tiks apturēta, kad būs uzņemts vairākkadru uzņemšanas programmā norādītais kadru skaits. Uzņemšana tiks turpināta, kad nākamreiz tiks nospiesta aizvara atbrīvošanas poga.

Ja atmiņas karte tiek piepildīta, iekams ir uzņemti visi secības uzņēmumi, fotografēšanu var atjaunot, sākot no sērijas nākamā uzņēmuma, pēc tam, kad ir nomainīta atmiņas karte vai, izdzēšot uzņēmumus, atbrīvota vieta atmiņas kartē. Ja kamera tiek izslēgta, iekams ir uzņemti visi secības uzņēmumi, pēc kameras ieslēgšanas vairākkadru uzņemšana tiks atjaunota no nākamā secības uzņēmuma.

C Fotogrāfiju uzņemšanas izvēlne: uzņemšanas opcijas

Reset photo shooting menu (Atiestatīt fotogrāfiju uzņemšanas izvēlni) Storage folder (Glabātavas mape) File naming (Failu nosaukumi) Choose image area (Izvēlēties attēla apgabalu) Image quality (Attēla kvalitāte) Image size (Attēla izmērs) NEF (RAW) recording (NEF (RAW) ierakstīšana) ISO sensitivity settings (ISO jutības iestatījumi) White balance (Baltā balanss) Set Picture Control (Iestatīt Picture Control) Manage Picture Control (Pārvaldīt Picture Control) Color space (Krāstelpa) Active D-Lighting (Aktīvā D-Lighting) Long exposure NR (Ilgas ekspozīcijas trokšņu samazināšana) High ISO NR (Augsta ISO trokšņu samazināšana) Vignette control (Vinjetes vadība) Diffraction compensation (Difrakcijas kompensācija) Auto distortion control (Automātiskā kropļojumu kontrole) Flicker reduction shooting (Uzņemšana, samazinot mirgoņu) Metering (Mērīšana) Flash control (Zibspuldzes vadība) Flash mode (Zibspuldzes režīms) Flash compensation (Zibspuldzes kompensācija) Focus mode (Fokusa režīms) AF-area mode (AF apgabala režīms) Vibration reduction (Vibrāciju samazināšana) Auto bracketing (Automātiskā vairākkadru uzņemšana) Multiple exposure (Daudzkārtēja ekspozīcija) HDR (high dynamic range) (HDR (augsts dinamiskais diapazons)) Interval timer shooting (Uzņemšana ar intervāla taimeri) Time-lapse movie (Uzņemšanas ar laika intervāliem video) Focus shift shooting (Uzņemšana ar fokusa nobīdi) Silent photography (Fotogrāfiju uzņemšana bez skaņas)