Виконайте точне налаштування фокусування щонайбільше для 20 типів об’єктивів. Використовуйте лише за необхідності; точне налаштування АФ не рекомендовано в більшості випадків, воно може заважати звичайному фокусуванню. Автоматичне точне налаштування доступне в режимі live view (0 Автоматичне точне налаштування АФ). Рекомендовано виконувати точне налаштування при фокусній відстані, яку ви часто використовуєте; якщо виконати точне налаштування, наприклад, при короткій фокусній відстані, воно може виявитися менш ефективним при довших відстанях.

Фотозйомка live view

Точне налаштування не застосовується до автофокусування під час фотозйомки live view.

Збережене значення

Для кожного типу об’єктива можна зберегти лише одне значення. У разі використання телеконвертора можна зберегти окремі значення для кожної комбінації об’єктива та телеконвертора.

Автоматичне точне налаштування АФ

Автоматичне точне налаштування АФ виконується, як описано нижче.

 1. Підготуйте фотокамеру.

  Установіть фотокамеру на штатив та спрямуйте її на плоский висококонтрастний об’єкт, розташований паралельно фокальній площині фотокамери. Зауважте, що автоматичне точне налаштування АФ забезпечує найкращі результати при максимальній діафрагмі та може не працювати за умов поганого освітлення.

 2. Запустіть режим live view.

  Прокрутіть перемикач режимів live view у положення C і натисніть кнопку a.

 3. Налаштуйте параметри фокусування.

  Прокрутіть перемикач режимів фокусування в положення AF та використовуйте кнопку режиму АФ і диски керування, щоб вибрати такі режими:

  • режим автофокусування: AF-S
  • режим зони АФ: $ (широка) або % (звичайна)

 4. Вибір центральної точки фокусування.

  Натисніть кнопку J, щоб вибрати центральну точку фокусування.

 5. Сфокусуйтеся.

  Натисніть кнопку спуску затвора наполовину, щоб сфокусуватися, а потім збільште зображення з об’єктива, щоб переконатися, щоб об’єкт потрапив у фокус. За потреби фокус можна відрегулювати вручну.

 6. Виконайте автоматичне точне налаштування АФ.

  Натисніть кнопки режиму АФ та відеозйомки одночасно й утримуйте їх натиснутими, поки не з’явиться діалогове вікно, показане на кроці 7 (для цього потрібно трохи більше двох секунд).

  Кнопка режиму АФ

  Кнопка відеозйомки

 7. Збережіть нове значення.

  Виділіть пункт Так і натисніть кнопку J, щоб додати значення точного налаштування АФ для поточного об’єктива до списку збережених значень (лише для об’єктивів із вбудованим процесором). Зауважте, що для кожного типу об’єктива можна зберегти лише одне значення.

 8. Активуйте точне налаштування АФ.

  У меню налаштування фотокамери виберіть параметр Точне налаштування АФ > Точне нал. АФ (перемикач), потім виділіть пункт Увімкнути і натисніть кнопку J.

B Меню налаштування: налаштування фотокамери