Отримайте еталонні дані для функції видалення пилу із зображення в програмі NX Studio. Функція видалення пилу із зображення обробляє знімки у форматі NEF (RAW) для усунення наслідків потрапляння пилу на передню поверхню датчика зображення фотокамери. Для отримання докладної інформації зверніться до онлайнової довідки програми NX Studio.

Параметр Етал. знімок для видал. пилу доступний, тільки коли на фотокамеру встановлено об’єктив із вбудованим процесором. Рекомендовано використовувати об’єктив із фокусною відстанню не менше 50 мм. Якщо використовується об’єктив зі змінною фокусною відстанню, необхідно максимально збільшити масштаб зображення.

 1. Виберіть варіант початку.

  Виділіть один із зазначених нижче параметрів і натисніть кнопку J. Щоб вийти без збереження даних для видалення пилу із зображення, натисніть кнопку G.

  • Почати. Буде відображено повідомлення, а у видошукачі та на панелі керування з’явиться індикатор «rEF».
  • Очистити датчик і почати. Виберіть цей параметр, щоб очистити датчик зображення перед початком процедури. Коли очищення буде завершено, на екрані буде відображено повідомлення, а у видошукачі та на панелі керування з’явиться індикатор «rEF».

 2. Створіть кадр з однорідним білим об’єктом у видошукачі.

  Розташуйте об’єктив на відстані приблизно десяти сантиметрів від добре освітленого однорідного об’єкта білого кольору, створіть кадр із цим об’єктом так, щоб він заповнював видошукач, і натисніть кнопку спуску затвора наполовину.

  У режимі автофокусування фокус буде автоматично встановлено на нескінченність; у режимі ручного фокусування налаштуйте фокус на нескінченність вручну.

 3. Отримайте еталонні дані для видалення пилу.

  Натисніть кнопку спуску затвора до кінця, щоб отримати еталонні дані для видалення пилу із зображення. Після натискання кнопки спуску затвора монітор вимкнеться.

  Якщо об’єкт зйомки надто яскравий або надто темний, фотокамері, можливо, не вдасться отримати еталонні дані для видалення пилу із зображення, і буде відображено повідомлення. Виберіть інший еталонний об’єкт і повторіть процедуру, починаючи з кроку 1.

Очищення датчика зображення

Еталонні дані для видалення пилу із зображення, записані до проведення очищення датчика зображення, не можна застосовувати до знімків, зроблених після завершення очищення датчика зображення. Вибирайте параметр Очистити датчик і почати, тільки якщо еталонні дані для видалення пилу не будуть використовуватися для наявних знімків.

Еталонні дані для видалення пилу із зображення

До знімків, зроблених за допомогою інших об’єктивів або за інших значень діафрагми, можна застосовувати одні й ті самі еталонні дані. Еталонні знімки неможливо переглянути за допомогою програмного забезпечення для відтворення зображень на комп’ютері. Під час перегляду таких знімків на фотокамері буде відображено координатну сітку.

B Меню налаштування: налаштування фотокамери