Google Translate
SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.
Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.
Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.
Vabastusrežiim
Valides a Vabastusrežiim
Päästiku lõpuni allavajutamisel tehtava toimingu valimiseks hoidke vabastusrežiimi ketta lukustusnuppu all ja pöörake
- Peatage, kui kursor joondub soovitud sättega.
Režiim | Kirjeldus | |
---|---|---|
|
|
Kaamera teeb ühe pildi iga kord, kui katiku vabastusnuppu vajutatakse. |
|
|
Kaamera pildistab valitud kiirusega katiku vabastusnupu vajutamisel.
|
|
|
Kaamera pildistab valitud kiirusega katiku vabastusnupu vajutamisel. Kasutage aktiivsete subjektide jaoks.
|
|
|
Pildistage iseavajaga ( 0 Iseavaja kasutamine ( E ) ). |
|
|
Hoidke nuppu c ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida vabastusrežiim ( 0 kiirvabastusrežiimi valik ).
|
- Pideva väikese kiirusega ja pideva suure kiirusega režiimide kaadrisagedusi saab valida ka kohandatud sätte d1 [ Continuous shooting speed ] abil.
- Tegelik kaadrisagedus, kui pidevas väikese kiirusega režiimis on valitud kaadri edenemissagedus 8 kaadrit sekundis, on 7,5 kaadrit sekundis.
-
Ülaltoodud kaadri edenemissageduse väärtused eeldavad teravustamisrežiimi AF-C , võtterežiimi M , säriaega 1/250 s või pikemat ja kõigi muude sätete vaikeväärtusi. Kaadri edasiliikumise kiirus võib aeglustada:
- välguga pildistamise ajal,
- vaikses režiimis,
- kui virvendus tuvastatakse, kui pildistamismenüüs [ Fotovirvenduse vähendamine ] on valitud [ ON ],
- kui ava on peatatud kuni väga kõrge f-arvuni või
- aeglastel säriaegadel.
- Kui pildistamismenüüs [ Fotovirvenduse vähendamine ] ( 0 Photo Flicker Reduction ) on valitud [ ON ], muutub võttekuva sarivõtte ajal korraks tumedaks.
- Sõltuvalt võttetingimustest ja mälukaardi jõudlusest võib mälukaardi juurdepääsu tuli süttida mõnekümne sekundi kuni umbes minuti jooksul. Ärge eemaldage mälukaarti, kui mälukaardi juurdepääsu tuli põleb. Kaotsi ei lähe mitte ainult salvestamata pildid, vaid ka kaamera või mälukaart.
- Kui säriaeg on väiksem kui 1/250 s, ei värskendata võttekuva sarivõtte ajal reaalajas. Pildistamise ajal objekti jälgimiseks valige säriaeg, mis on pikem kui 1/250 s.
- Kui kaamera lülitatakse välja, kui mälukaardi juurdepääsu tuli põleb, ei lülitu see välja enne, kui kõik puhvris olevad pildid on salvestatud.
- Kui aku saab tühjaks, kui pildid jäävad puhvrisse, siis katiku vabastus blokeeritakse ja pildid kantakse mälukaardile.
- Kui katiku vabastusnupp on poolenisti alla vajutatud, kuvatakse kaadriloendusekraanil piltide arv, mida saab mälupuhvrisse salvestada.
- Kui puhver on täis, kuvatakse ekraanil r000 ja kaadrisagedus langeb.
- Näidatud arv on ligikaudne. Mälupuhvrisse salvestatavate fotode tegelik arv sõltub kaamera sätetest ja võttetingimustest.
Iga sarivõtte režiimis või kiire kaadri jäädvustamise ajal + tehtud fotoseeriat (seeriat) käsitletakse rühmana. Et valida, kuidas taasesituse ajal sarivõtte käsitsetakse, kasutage taasesitusmenüüs [ Seeria taasesitus ].
Kiirvabastusrežiimi valik
Kui vabastusrežiimi ketas on pööratud asendisse
- Valitud režiimi sätteid saab reguleerida, hoides all nuppu c ja keerates alamkäsuvaliku nuppu.
- Kiire kaadrihõive + režiimid kaadrisagedusega 30, 60 või 120 kaadrit sekundis on saadaval ainult siis, kui vabastusrežiimi ketas on pööratud asendisse c ( 0 Kiire kaadrihõive + (C30/60/C120) ) .
Kiire kaadrihõive + ( C30 / C60 / C120 )
Kiireks sarivõtteks kaadrisagedusega 30, 60 või 120 kaadrit sekundis (kiire kaadri jäädvustamine +), seadke vabastusrežiimi ketas asendisse c , seejärel hoidke nuppu c all ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida [ C30 ]. , [ C60 ] või [ C120 ].
- Nendes režiimides tehtud sarivõtte maksimaalne pikkus on ligikaudu neli sekundit.
- Salvestatud fotod võivad sisaldada ka lõplikke pilte kaadritest, mis on puhverdatud katiku vabastusnupu poolenisti allavajutamise ajal ("Pre-Release Capture"); puhvri salvestamise suuruse valimiseks kasutage kohandatud sätet d4 [ Pre-Release Capture options ]. Saate piirata ka sarivõtte pikkust, mis salvestatakse pärast katiku vabastusnupu lõpuni alla vajutamist ( 0 d4: vabastamiseelse võtte valikud ).
-
Fotosid saab teha järgmiste seadistustega:
Võimalus C30 C60 C120 Säriaeg 1/32000 kuni 1/60 s 1/32000 kuni 1/125 s [ Pildi ala ] [ FX (36 × 24) ] või [ DX (24 × 16) ] Ainult [ DX (24 × 16) ] Ainult [ FX (36 × 24) ] [ Pildi kvaliteet ] Ainult [ JPEG tavaline ] [ Pildi suuruse seaded ] Ainult [ Suur ] Ainult [ Väike ] - Pildid salvestatakse JPEG vormingus.
- ISO-tundlikkuse ülempiir on ISO 25600, isegi kui on valitud kõrgemad väärtused (Hi 0,3 kuni Hi 2,0).
- [ Minimaalne säriaeg ] valitud suvand ei kehti, kui pildistamise menüüs [ ISO-tundlikkuse sätted ] > [ Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ] on valitud [ ON ].
- Särikompensatsioon on piiratud väärtustega vahemikus –3 kuni +3 EV, kuigi saab valida sätteid vahemikus –5 kuni +5 EV.
- Kui [ C120 ] valimisel on kinnitatud DX objektiiv, muutub vabastusrežiimiks [ C60 ] ja pildiala fikseeritakse väärtusele [ DX (24×16) ].
- Puutepäästikut saab kasutada ainult ühe pildi korraga tegemiseks. Kasutage kaadri kiireks jäädvustamiseks päästikut +.
Kiire kaadrihõive +: piirangud
Kiiret kaadri jäädvustamist + ei saa kombineerida mõne kaamera funktsiooniga, sealhulgas:
- paindlik programm,
- foto virvenduse vähendamine,
- välguga pildistamine,
- sulgudes,
- mitu säritust,
- HDR ülekate,
- intervalltaimeriga pildistamine,
- time-lapse videosalvestus ja
- fookuse nihe.
Soovitatav on kasutada suure kirjutuskiirusega mälukaarte ( 0 heakskiidetud mälukaarte ).
Kasutades Iseavaja ( E )
Iseavaja režiimis käivitab katiku vabastusnupu lõpuni alla vajutamine taimeri ja taimeri aegumisel tehakse foto.
-
Pöörake vabastusrežiimi ketas asendisse E (iseavaja režiim).
Hoidke vabastusrežiimi ketta lukustusnuppu ja keerake vabastusrežiimi ketas asendisse E .
-
Kadreerige foto ja teravustage.
Taimer ei käivitu, kui katikut ei saa vabastada, nagu võib juhtuda näiteks siis, kui kaamera ei suuda teravustada, kui teravustamisrežiimiks on valitud AF-S .
-
Käivitage taimer.
-
Taimeri käivitamiseks vajutage katiku vabastusnupp lõpuni alla; iseavaja tuli hakkab vilkuma. Tuli lõpetab vilkumise kaks sekundit enne taimeri aegumist.
-
Taimeri väljalülitamiseks enne pildistamist keerake vabastusrežiimi ketas muule seadistusele.
- Taimeri kestuse, tehtud võtete arvu ja võtete vahelise intervalli saab valida kohandatud sättega c2 [ Self-timer ].
-