Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Pildistan

Fotode tegemise põhietappe kirjeldatakse allpool.

Sissetõmmatava silindriga objektiivid

Sissetõmmatava silindriga objektiivid tuleb enne kasutamist pikendada. Pöörake suumirõngast, nagu näidatud, kuni objektiiv klõpsab väljatõmmatud asendisse.

 1. Valige fotorežiim, pöörates nuppu foto/video valija C -le.

 2. Valmistage kaamera ette.

  Hoides käepidet paremas käes ja hoides vasaku käega kaamera korpust või objektiivi, lükake küünarnukid vastu rindkere külgi.

  Maastiku (lai) orientatsioon

  Portree (kõrge) orientatsioon

 3. Raamige foto.

  Asetage põhiobjekt kaadri keskkoha lähedale.

 4. Keskenduda, vajuta katiku vabastusnupp poolenisti alla (st vajutage kergelt päästikut, peatudes, kui see poolenisti alla vajutada).

  • Kui kaamera teravustab, kuvatakse fookuspunkt roheliselt. Kui kaamera ei suuda teravustada, vilgub teravustamispunkt punaselt.
  • Kui objekt on halvasti valgustatud, võib teravustamise abivalgusti süttida, et hõlbustada teravustamist.
  • Saate teravustada ka AF-ON nuppu vajutades.

  Iseteravustamise abivalgusti

  Ärge takistage AF-abivalgustit, kui see põleb.

 5. Ilma sõrme päästikult tõstmata, vajutage nupp lõpuni alla pildi tegemiseks.

Mälukaardi juurdepääsu lamp

Mälukaardi juurdepääsu tuli süttib foto salvestamise ajal. Ärge eemaldage mälukaarti ega akut.

Puutepäästik

Saate pildistada ka monitori puudutades. Puudutage objekti teravustamiseks ja tõstke sõrm katiku vabastamiseks üles ( 0 Puutepäästik ).

Fotode kadreerimine portree ("kõrge") orientatsioonis

Kaamera on varustatud portree ("kõrge") orientatsiooni kasutamiseks mõeldud juhtnuppudega, sealhulgas vertikaalse katiku vabastuse, S , Fn , AF-ON ja i nupud, põhi- ja alamkäsukettad ning mitmikvalija.

 • Pöörake vertikaalse pildistamise katiku vabastusnupu lukk asendisse L , et vältida nende juhtnuppude juhuslikku kasutamist, kui kaamera on horisontaalasendis (“lai”).

Suumi kasutamine fotorežiimis

Ekraani suurendamiseks fotorežiimis (maksimaalselt umbes 16×) vajutage nuppu X

 • Sisse- ja väljasuumimiseks kasutage nuppe X ja W ( Q ).
 • Ekraani alumisse paremasse nurka ilmub navigeerimisaken, mis näitab hetkel nähtavat ala.
 • Kasutage mitmikvalijat, et kerida kaadri aladele, mida monitoril ei kuvata.