Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Valge tasakaal

Umbes Valge tasakaal

Valge tasakaal tagab, et värvid tunduvad loomulikud olenemata valgusallika värvist. Vaikesäte ( 4 ) sobib kasutamiseks enamiku valgusallikatega, kuid kui see ei anna soovitud tulemust, saab vastavalt ilmale või valgusallikale valida muid seadistusi.

Valge tasakaalu reguleerimine

Valge tasakaalu valiku valimiseks hoidke all nuppu U nupp ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu. Valitud suvandit kuvatakse pildistamisekraanil ikoonina.

Valitud sätte valikuid, kui neid on, saab valida, hoides all nuppu U ja keerates alamkäsuvaliku nuppu.

Võimalus Värvitemperatuur * Kirjeldus
4 [ Automaatne ] Kaamera reguleerib valge tasakaalu optimaalsete tulemuste saavutamiseks enamiku valgusallikatega. Valikulise välklambi kasutamisel reguleeritakse valge tasakaalu vastavalt välgu sähvatamisel kehtivatele tingimustele.
i [ Hoia valge (vähendage sooje värve) ] u. 3500–8000 K Likvideerige hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
j [ Säilitage üldine atmosfäär ] u. 3500–8000 K Säilitage osaliselt hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
k [ Säilitage soojad valgustusvärvid ] u. 3500–8000 K Säilitage hõõglambi poolt tekitatud soe värvitoon.
D [ Loodusliku valgusega auto ] u. 4500–8000 K Valge tasakaal on kohandatud mittekunstlike valgusallikate jaoks, mis annab loomuliku valguse korral elutruumaid värve kui [ Automaatne ].
H [ Otsene päikesevalgus ] u. 5200 tuhat Kasutage otsese päikesevalguse käes valgustatud objektidega.
G [ Pilves ilm ] u. 6000K Kasutada päevavalguses pilvise taeva all.
M [ Varju ] u. 8000K Kasutage päevavalguses varjus olevate objektidega.
J [ Hõõglamp ] u. 3000K Kasutage hõõglambi valguses.
I [ Fluorestseeruv ] Kasutada fluorestsentsvalgustuse all; valige lambi tüüp vastavalt valgusallikale.
m [ Jaheda-valge fluorestseeruv ] u. 4200 tuhat
n [ Päevane valge fluorestseeruv ] u. 5000K
o [ päevavalguslamp ] u. 6500 tuhat
5 [ Välklamp ] u. 5400 tuhat Kasutage välguga pildistamiseks.
K [ Valige värvitemperatuur ] u. 2500-10000K

Otsene värvi-temperatuuri valik.

 • Värvitemperatuuri valimiseks hoidke all nuppu U ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
L [ Eelseadistatud kasutusjuhend ]

Mõõtke valge tasakaalu otse objektilt või valgusallikalt või kopeerige valge tasakaal olemasolevalt fotolt.

 • Valge tasakaalu eelseadistuse valimiseks hoidke all nuppu U ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu.
 • Otsese mõõtmise režiimi sisenemiseks vajutage ja hoidke all nuppu U ( 0 Preset Manual ).

Väärtused, kui peenhäälestus on seatud väärtusele 0.

D [ Loomuliku valguse automaatne ]

D [ Loodusliku valguse automaatne ] ei pruugi kunstlikus valguses soovitud tulemusi anda. Valige 4 [ Automaatne ] või valgusallikale sobiv suvand.

Stuudiovälkvalgustus

4 [ Automaatne ] ei pruugi suurte stuudiovälklampidega soovitud tulemusi anda. Kasutage eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu või määrake valge tasakaal väärtuseks 5 [ Välklamp ] ja kasutage valge tasakaalu reguleerimiseks peenhäälestust.

Automaatne

 • Fototeabe leht [ Basic shooting data ] piltide jaoks, mis on tehtud valge tasakaalu jaoks valitud valikuga 4 [ Auto ], D [ Natural light auto ] või L [ Preset manual ], loetleb pildi tegemise ajal kehtinud värvitemperatuuri ( 0 Pildistamise andmed ). Saate seda kasutada viitena, kui valite K väärtuse [ Vali värvitemperatuur ].
 • Lehe [ Basic shooting data ] vaatamiseks taasesituse ajal avage taasesitusmenüüs [ Playback display options ] ja märkige linnukesed ( M ) [ Shooting data ] ja [ Basic shooting data ] kõrval.
 • Värvitemperatuuri ei kuvata piltide puhul, mis on tehtud kasutades kiiret kaadrihõivet +.

[ Valge tasakaal ] Valikud

Valge tasakaalu saab reguleerida ka pildistamise ja videosalvestuse menüüdest.

Värvi temperatuur

Valgusallika tajutav värvus erineb olenevalt vaatajast; mõnel võib olla punane värv, teised aga sinised. Värvustemperatuur on valgusallika värvi objektiivne mõõt, mida väljendatakse kelvinites (K). Mida madalam on värvitemperatuur, seda punasem on heide ( q ); mida kõrgem on temperatuur, seda sinisem on kiht ( w ).

Värvitemperatuuri valimine

Üldiselt valige madalamad väärtused, kui teie piltidel on punane varjund, või piltide tahtlikult sinisemaks muutmiseks, kõrgemad väärtused, kui pildid on sinise varjundiga, või piltide tahtlikult punasemaks muutmiseks.

Valge tasakaalu peenhäälestus

Iga valge tasakaalu valikut saab peenhäälestada kuni kuue sammu võrra mõlemas suunas keskelt mööda nii telge A (merevaigukollane)–B (sinine) kui ka G (roheline)–M (magenta).

Nuppude kasutamine

 1. Valige valge tasakaalu valik, hoides all nuppu U ja keerates käsuvaliku skaalat.

 2. Hoides nuppu U all, reguleerige valge tasakaalu mitmikvalija abil.

  • Kasutage mitmikvalijat kursori paigutamiseks ruudustikule. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
  • A (merevaigukollane)–B (sinine) telg vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
  • Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.

 3. Salvesta muudatused.

  • Valitud säte jõustub nupu U vabastamisel.
  • Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

Menüüde kasutamine

 1. Valige pildistamise menüüst [ White balance ], tõstke esile soovitud valik ja vajutage peenhäälestusvalikute kuvamiseks 2 nii tihti kui vaja.

  Teavet [ Preset manual ] valge tasakaalu peenhäälestuse kohta leiate peatükist „Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus” ( 0 Käsitsi valge tasakaalu peenhäälestus ).

 2. Valge tasakaalu peenhäälestus.

  • Kasutage mitmikvalijat kursori paigutamiseks ruudustikule. Kursorit saab liigutada kuni kuus sammu keskelt mööda A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta) telge. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
  • A (merevaigukollane)–B (sinine) telg vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
  • Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.

 3. Salvesta muudatused.

  • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
  • Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

i menüü

Kui vajutate J , kui [ White balance ] on i menüüs esile tõstetud, kuvatakse valge tasakaalu valikute loend. Kui esile on tõstetud mõni muu suvand peale K [ Vali värvitemperatuur ], saab peenhäälestusvalikuid kuvada, vajutades 3 . Ekraanil saab eelvaadata kõiki peenhäälestusvalikute muudatusi.

 • G : suurendage rohelist värvi
 • B : suurendage sinist värvi
 • V : Suurendage merevaigukollast
 • M : Suurendage magenta värvi
 • Puudutage ekraanil nooli või kasutage valge tasakaalu peenhäälestamiseks mitmikvalijat.
 • Muudatuste salvestamiseks ja i menüüsse naasmiseks vajutage J
 • Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

Teabeekraan

Valge tasakaalu seadistuse valimiseks käsuvalikute abil vajutage nuppu U , kui kuvatakse võtteteave. Valitud sätet saab mitmikvalijaga peenhäälestada, kui vajutate nuppu U

Valge tasakaalu peenhäälestus

Peenhäälestustelgede värvid on suhtelised, mitte absoluutsed. Teatud teljel rohkema värvi valimine ei too tingimata kaasa selle värvi ilmumist piltidele. Näiteks kursori liigutamine asendisse B (sinine), kui on valitud “soe” säte, nagu J [ Incandescent ], muudab pildid veidi “külmemaks”, kuid tegelikult ei muuda neid siniseks.

Mired

Väärtused mired arvutatakse, korrutades värvitemperatuuri pöördväärtuse 10 6- ga. Iga värvitemperatuuri muutus põhjustab madalatel värvitemperatuuridel suuremat värvierinevust kui kõrgemal värvitemperatuuril. Näiteks 1000 K muutus põhjustab 3000 K juures palju suurema värvimuutuse kui 6000 K juures. Mired on värvitemperatuuri mõõt, mis võtab sellist kõikumist arvesse ja sellisena on värvitemperatuuri kompensatsioonifiltrites kasutatav ühik. .

Nt: värvitemperatuuri muutus (kelvinites) : väärtus miredides

 • 4000 K – 3000 K = 1000 K : 83 mired
 • 7000 K – 6000 K = 1000 K : 24 mired

Valides a Värvi temperatuur

Valige värvitemperatuur, sisestades väärtused telgedele A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta).

Nuppude kasutamine

 1. Hoidke nuppu U ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida K [ Vali värvitemperatuur ].

 2. Hoidke nuppu U all ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu, et valida värvitemperatuur.

  Värvitemperatuur muutub sammuga 1 mired.

 3. Hoides nuppu U all, reguleerige valge tasakaalu mitmikvalija abil.

  • Kasutage mitmikvalijat kursori paigutamiseks ruudustikule. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
  • Telg A (merevaigukollane)–B (sinine) vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
  • Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.

 4. Salvesta muudatused.

  • Valitud säte jõustub nupu U vabastamisel.
  • Kui värvitemperatuuri on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

Menüüde kasutamine

 1. Valige pildistamise menüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile K [ Valitse värvitemperatuur ] ja vajutage 2 .

 2. Valige värvitemperatuur.

  Numbrite esiletõstmiseks vajutage 4 või 2 ja muutmiseks 1 või 3 .

 3. Valge tasakaalu peenhäälestus.

  Pärast värvitemperatuuri valimist vajutage peenhäälestusvalikute kuvamiseks nuppu W ( Q ). Kasutage mitmikvalijat kursori paigutamiseks ruudustikule.

  • Kursorit saab liigutada piki mõlemat telge kuni kuus sammu keskelt. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
  • A (merevaigukollane)–B (sinine) telg vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
  • Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.

 4. Salvesta muudatused.

  • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
  • Kui värvitemperatuuri on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

Hoiatused: Värvitemperatuuri valik

 • Ärge kasutage fluorestseeruvate valgusallikate puhul värvitemperatuuri valikut; selle asemel kasutage valikut I [ Fluorestseeriv ].
 • Kui kasutate värvitemperatuuri valikut koos teiste valgusallikatega, tehke testpilt, et teha kindlaks, kas valitud väärtus on sobiv.

i menüü

Kui vajutate J , kui [ White balance ] on i menüüs esile tõstetud, kuvatakse valge tasakaalu valikute loend. Kui K [ Vali värvitemperatuur ] on esile tõstetud, saab värvitemperatuuri valikuid vaadata, vajutades 3 .

 • Numbrite esiletõstmiseks vajutage 4 või 2 ja muutmiseks 1 või 3 .

 • Hetkel valitud väärtuse peenhäälestamiseks vajutage nuppu W ( Q ).
 • Muudatuste salvestamiseks ja i menüüsse naasmiseks vajutage J
 • Kui värvitemperatuuri on peenhäälestatud, ilmub valge tasakaalu ikoonile tärn (“ U “).

Eelseadistatud käsiraamat

Valge tasakaalu sätted, nagu 4 [ Automaatne ], J [ Incandescent ] ja K [ Choose color temperature ] ei pruugi soovitud tulemusi anda segavalgustuse või tugeva värvilahendusega valgustuse korral. Kui see peaks juhtuma, saab valge tasakaalu määrata väärtusele, mis mõõdetakse lõplikul fotol kasutatud valgusallika all. Eelseadistatud valge tasakaalu seadistamiseks on saadaval kaks meetodit:

meetod Kirjeldus
Otsene mõõtmine Mõõtke valge tasakaalu kaadri valitud piirkonnas ( 0 Otsene mõõtmine ).
Väärtuse kopeerimine olemasolevalt fotolt Valge tasakaalu kopeerimine fotolt mälukaardile ( 0 Valge tasakaalu kopeerimine fotolt ).

Valge tasakaalu eelseadistused

Valge tasakaalu eelseadistuste muudatused d-1 kuni d-6 kehtivad kõigi võttemenüü pankade (A–D) puhul. Näiteks eelseadistuste muudatused, mis on tehtud pildistamismenüü panga A valimisel, kehtivad ka võttemenüü pankade B kuni D kohta.

Otsene mõõtmine

Kaamera saab salvestada kuni kuus väärtust käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu jaoks.

 1. Hoidke nuppu U ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida L .

 2. Valige eelseadistus.

  Hoidke nuppu U ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu, kuni kuvatakse soovitud valge tasakaalu eelseadistus (d-1 kuni d-6).

 3. Valige otsemõõtmise režiim.

  • Vabastage U -nupp korraks ja seejärel vajutage nuppu U , kuni ekraanil hakkab vilkuma ikoon L
  • Kaadri keskele ilmub valge tasakaalu sihtmärk ( r ).

 4. Asetage valge tasakaalu sihtmärk ( r ) valge või halli objekti kohale ja mõõtke käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu väärtus.

  • Positsioneerige sihtmärk ( r ), kasutades mitmikvalijat.
  • Valge tasakaalu mõõtmiseks vajutage katiku vabastusnupp lõpuni alla või vajutage J .
  • Saate ka sihtmärki ( r ) paigutada ja mõõta valge tasakaalu, puudutades ekraani.
  • Sihtmärgi valik ei ole saadaval, kui on ühendatud valikuline välklamp. Kadreerige võte nii, et valge või hall võrdlusobjekt oleks ekraani keskel.
  • Kui kaamera ei saa valge tasakaalu mõõta, kuvatakse teade ja kaamera naaseb otsemõõtmise režiimi. Proovige valge tasakaalu uuesti mõõta, näiteks nii, et sihtmärk ( r ) on paigutatud objekti erinevasse piirkonda.

 5. Otsese mõõtmise režiimist väljumiseks vajutage nuppu i .

Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud menüü

Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüsse pääseb juurde, valides pildistamise menüüs [ White balance ] > L [ Preset manual ]. Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüü pakub valikuid eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu väärtuste kopeerimiseks olemasolevalt fotolt või kommentaaride lisamiseks või valge tasakaalu eelseadistuste kaitsmiseks.

Kaitstud eelseaded

Ikoonidega g tähistatud valge tasakaalu eelseadistused on kaitstud ja neid ei saa muuta.

Eelseadistuse käsitsi valimine

 • Tarnimisel on eelseadistused d-1 kuni d-6 seatud väärtusele 5200 K, mis on samaväärne valge tasakaalu valikuga H [ Direct sunlight ].
 • Valge tasakaalu eelseadistusi saab vaadata, valides pildistamise menüüs [ White balance ] > L [ Preset manual ]. Salvestatud väärtuse tagasikutsumiseks tõstke mitmikvalijaga esile eelseade ja vajutage J .

Otsene mõõtmise režiim

Otsese mõõtmise režiim lõpeb, kui kohandatud sätte c3 [ Toite väljalülitamise viivitus ] > [ Ooterežiimi taimer ] jaoks valitud aja jooksul ühtegi toimingut ei tehta.

Valge tasakaalu mõõtmine

Eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu ei saa mõõta kiire kaadri jäädvustamise + või mitme särituse ajal.

Valge tasakaalu kopeerimine fotolt

Järgige allolevaid samme, et kopeerida valge tasakaalu väärtus olemasolevalt fotolt valitud eelseadistusse.

 1. Valige pildistamise menüüst [ White balance ], seejärel tõstke esile [ Preset manual ] ja vajutage 2 .

 2. Valige sihtkoht.

  • Kasutage mitmikvalijat, tõstke esile sihtkoha eelseadistus (d-1 kuni d-6).
  • Eelseadistatud valge tasakaalu menüü kuvamiseks vajutage X

 3. Valige [ Vali pilt ].

  Tõstke esile [ Vali pilt ] ja vajutage 2 , et vaadata praegusel mälukaardil olevaid pilte.

 4. Tõstke esile lähtepilt.

  • Tõstke mitmikvalijaga esile soovitud pilt.
  • Esiletõstetud pildi täiskaadris vaatamiseks vajutage ja hoidke all nuppu X

 5. Valge tasakaalu kopeerimine.

  • Vajutage J , et kopeerida esiletõstetud foto valge tasakaalu väärtus valitud eelseadistusse.
  • Kui esiletõstetud fotol on kommentaar, kopeeritakse see valitud eelseadistuse kommentaari juurde.

Valge tasakaalu käsitsi eelseadistatud peenhäälestus

Valitud eelseadistust saab peenhäälestada, valides eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Fine-tune ].

"Muuda kommentaari"

Kuni 36 tähemärgi pikkuse kirjeldava kommentaari sisestamiseks praeguse valge tasakaalu eelseadistuse jaoks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Edit comment ]. Sisestage kommentaar, nagu on kirjeldatud jaotises "Tekstisisestus" ( 0 Tekstisisestus ).

"Kaitse"

Praeguse valge tasakaalu eelseadistuse kaitsmiseks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüs [ Protect ] jaoks [ ON ]. Eelseadistust ei saa muuta seni, kuni [ Protect ] jaoks on valitud [ ON ].