Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Uus menüüelement: "Automaatne jäädvustamine"

[ Automaatne jäädvustamine ] üksused on lisatud pildistamise ja videosalvestuse menüüdesse. Neid elemente kasutatakse sarivõtete tegemiseks või video automaatseks salvestamiseks, kui kaamera tuvastab, et objekt vastab teatud tingimustele, näiteks on see kaadris, teatud kauguste vahemikus ja liigub kindlas suunas. Nad võivad isegi aidata fotograafidel automaatselt fotosid või videoid salvestada, ilma et nad oleksid kohal.

Võimalus Kirjeldus
[ Alusta ] Kuvage automaatse jäädvustamise seaded ja kohandage automaatse jäädvustamise kriteeriume. Kui olete seadete kinnitusdialoogis valitud kriteeriumid üle vaadanud, et teha kindlaks, kas need käituvad ootuspäraselt, vajutage automaatse jäädvustamise alustamiseks videosalvestusnuppu.
[ Vali kasutaja eelseadistus ]
  • Automaatse jäädvustamise kriteeriumid saab salvestada kasutaja eelseadistustesse [ Kasutaja eelseadistus 1 ] kuni [ Kasutaja eelseadistus 5 ]. Eelseadistuse esiletõstmisel ja klahvi 2 vajutamisel kuvatakse menüü, kus saate eelseadistuse ümber nimetada ja sätteid vaadata või need teise eelseadesse kopeerida.
    • [ Vaata sätteid ]: vaadake valitud eelseadistuse sätteid.
    • [ Nimeta ümber ]: eelseadistuse ümbernimetamine. Eelseadistatud nimed võivad olla kuni 19 tähemärgi pikkused.
    • [ Kopeeri ]: tõstke sihtkoht esile ja vajutage J , et kopeerida sätted valitud eelseadistusse.
  • Automaatse pildistamise viivitamatuks käivitamiseks, kasutades eelnevalt salvestatud eelseadistuse kriteeriume, valige eelseadistus ja seejärel [ Start ].

Automaatse pildistamise sätete kuva

Automaatse jäädvustamise seadete kuva saab vaadata, valides pildistamise või videosalvestuse menüüs [ Automaatvõte ] jaoks [ Start ]. Tõstke üksused esile ja vajutage J , et kuvada valitud üksuse valikud.

  1. [ Püüdmise kriteeriumid ]
  2. [ Täpsemalt: liikumine ]
  3. [ Täpsem: subjekti tuvastamine ]
  1. [ Täpsem: vahemaa ]
  2. [ Sihtpiirkond ]
  3. [ Ajastusvalikud ]
Võimalus Kirjeldus
[ Püüdmise kriteeriumid ]
  • Reguleerige automaatse jäädvustamise kriteeriume.

    • [ Liikumine ]: valige ( M ) see suvand, et lisada objekti liikumissuund ühe kriteeriumina, mis peab olema täidetud automaatse pildistamise käivitamiseks.
    • [ Subject detection ]: valige ( M ) see suvand, et lisada objekti tuvastamine ühe kriteeriumina, mis peab olema täidetud automaatse pildistamise käivitamiseks.
    • [ Distance ]: kui see suvand on valitud ( M ), jätkatakse pildistamist, kuni objekt on määratud kauguste vahemikus.
  • Automaatne jäädvustamine käivitatakse ainult siis, kui kõik valitud kriteeriumid on täidetud.
[ Täpsemalt: liikumine ] See suvand rakendub ainult siis, kui [ Motion ] on valitud ( M ) [ Capture kriteeriumid ] jaoks. Seda kasutatakse automaatse jäädvustamise käivitavate objektide liikumissuuna, suuruse ja kiiruse valimiseks ( 0 Capture Criteria “ > “ Motion ).
[ Täpsem: subjekti tuvastamine ] See suvand rakendub ainult siis, kui [ Subject detection ] on valitud ( M ) suvandi [ Capture kriteeriumid ] jaoks. Seda kasutatakse automaatse jäädvustamise käivitavate objektide tüübi ja suuruse valimiseks ( 0 " Võttekriteeriumid > " Objekti tuvastamine " ).
[ Täpsem: vahemaa ] See suvand rakendub ainult siis, kui [ Võttekriteeriumid ] jaoks on valitud [ Distance ] ( M ). Seda kasutatakse kauguste vahemiku valimiseks, mille juures objekti kohalolek käivitab automaatse jäädvustamise ( 0 " Võttekriteeriumid " > " Kaugus " ). Pildistamine jätkub, kuni objekt on määratud kauguste vahemikus.
[ Sihtpiirkond ] Valige objekti tuvastamiseks kasutatavad fookuspunktid, kui AF-ala režiimiks on valitud [ Auto-area AF ]. Automaatne jäädvustamine käivitub, kui mõnes valitud fookuspunktis tuvastatakse päästikutingimustele vastav objekt. Sihtala valikut saab kasutada fookuspunktide keelamiseks kaadri aladel, mis on takistuste poolt blokeeritud või mida saab muul viisil objekti tuvastamise eesmärgil ignoreerida, tagades soovitud objekti usaldusväärsema tuvastamise.
[ Ajastusvalikud ]

Valige väärtused [ Salvestusaja valik ] ja [ Oodake pärast pildistamist ].

  • [ Salvestusaja valik ]: valige, kui kaua kaamera pärast automaatse jäädvustamise käivitamist pildistab. Pildistamine jätkub valitud aja jooksul isegi siis, kui päästikutingimused ei ole enam täidetud.
    • Sõltuvalt kaamera sätetest võib pildistamine lõppeda enne valitud aja möödumist.
  • [ Oodake pärast pildistamist ]: valige minimaalne aeg, mille kaamera pärast sarivõtet ootab. Kui sarivõte on lõppenud, peatub pildistamine valitud ajaks isegi siis, kui käivitustingimused on täidetud.

Pildistamine automaatse pildistamise abil

Enne pildistamist

Tagamaks, et pildistamine ei katkeks, kasutage täislaetud akut, kaasasolevat laadimisadapterit või valikulist vahelduvvooluadapterit ja toitepistikut.

  1. Paigaldage kaamera statiivile või tehke muid samme, et seda kindlalt hoida.

    Kinnitage kaamera pärast võtte kadreerimist oma kohale.

    Kaadri raamimine

    Soovitame valida tavapärasest laiema nurga, kuni olete automaatse jäädvustusega harjunud.

  2. Valige foto/video valija abil soovitud režiim (foto või video).

  3. Kui kasutate fotode jaoks automaatset jäädvustamist, valige pideva pildistamise režiim: [ Continuous high-speed ], [ Continuous low-speed ], [ C30 ] või [ C120 ].

    • Kui kasutate videote salvestamiseks automaatset jäädvustamist, jätkake 4. sammuga.
    • Kui valitud on ühe kaadri või iseavaja režiim, lülitub kaamera automaatse pildistamise alustamisel ajutiselt kiirele pidevale režiimile.

    • Kui on valitud [ C60 ], muutub vabastusrežiimiks [ C120 ].
    • Kui valisite pideva väikese kiiruse või pideva suure kiiruse režiimi, valige enne jätkamist kaadri edasiliikumise kiirus.
  4. Asetage fookuspunkt.

    Valige iseteravustamisala režiim ja asetage fookuspunkt kaadri piirkonda, kuhu objekt teie arvates ilmub.

    • Kui autofookus on lubatud, lülitub kaamera automaatse jäädvustamise ajal ajutiselt teravustamisrežiimile AF-C .
    • Kui AF-ala režiimiks on valitud [ Auto-area AF ], langeb tegelik kaadrisagedus 15 kaadrit sekundis, kui pidevas kiires režiimis valitakse kaadri edasiliikumise kiirus 20 kaadrit sekundis.
    • Käsitsi teravustamise kasutamisel lükake objektiivi teravustamisrežiimi lüliti asendisse [ M ] ja reguleerige fookust käsitsi. Käsitsi teravustamine on saadaval ainult teravustamisrežiimi lülitiga objektiividega.
  5. Tõstke pildistamise või videosalvestuse menüüs esile [ Automaatne jäädvustamine ] ja vajutage 2 .

  6. Valige [ Vali kasutaja eelseadistus ], seejärel tõstke esile automaatse jäädvustamise sätete sihtkoha eelseadistus ja vajutage J .

    Valige sihtkoht eelseadete [ Kasutaja eelseadistus 1 ] kuni [ Kasutaja eelseadistus 5 ] hulgast.

  7. Tõstke esile [ Start ] ja vajutage J

    Kuvatakse automaatse jäädvustamise sätted.

  8. Tõstke esile [ Võttekriteeriumid ] ja vajutage J

    • Reguleerige automaatse jäädvustamise kriteeriume. Tõstke esile suvandid ja vajutage J , et valida ( M ) või tühistada ( U ).
    • Muudatuste salvestamiseks ja automaatse jäädvustamise sätete kuvale naasmiseks vajutage X
  9. Reguleerige sätteid iga [ Capture kriteeriumid ] jaoks valitud kriteeriumi jaoks.

    • Lisateavet kriteeriumide kohta, mis on saadaval, kui [ Liikumine ] on lubatud ( M ), vaadake jaotist '“ Püüdmiskriteeriumid ” > „ Liikumine ”' ( 0 Capture Criteria ” > „ Motion ).
    • Lisateavet kriteeriumide kohta, mis on saadaval, kui [ Subjekti tuvastamine ] on lubatud ( M ), vaadake jaotist „ Püüdmiskriteeriumid ” > „ Subjekti tuvastamine ” ( 0 Võttekriteeriumid ” > „ Subjekti tuvastamine ).
    • Lisateavet kriteeriumide kohta, mis on saadaval, kui [ Kaugus ] on lubatud ( M ), vaadake jaotist '“ Püüdmiskriteeriumid ” > „ Kaugus ”' ( 0 Võttekriteeriumid ” > „ Kaugus ).
    • Kuigi mitut [ Capture kriteeriumid ] saab kasutada koos, soovitame lubada ( M ) korraga ainult ühe kriteeriumi, kuni olete automaatse jäädvustusega harjunud.
  10. Tõstke esile [ Sihtala ] ja vajutage J

    • Valige objekti tuvastamiseks kasutatavad fookuspunktid, kui AF-ala režiimiks on valitud [ Auto-area AF ]. Sihtala valik pole muudes AF-ala režiimides saadaval. Kui on valitud mõni muu režiim, jätkake sammuga 11.
    • Sihtala valikut saab kasutada fookuspunktide keelamiseks kaadri aladel, mis on takistuste poolt blokeeritud või mida saab muul viisil objekti tuvastamise eesmärgil ignoreerida, tagades soovitud objekti usaldusväärsema tuvastamise.
    • Vajutage J , et vältida fookuspunktide kasutamist objekti tuvastamiseks (keelatud fookuspunktid kuvatakse punaselt). Fookuspunkti kustutamiseks (taaslubamiseks) vajutage uuesti J
    • Kõigi fookuspunktide lubamiseks vajutage X
    • Kõigi fookuspunktide keelamiseks vajutage W ( Q ).
    • Fookuspunkte saab korraga lubada ja keelata üheksa (3 × 3 ruudustikuna), puudutades monitori.
    • Muudatuste salvestamiseks ja automaatse jäädvustamise sätete kuvale naasmiseks vajutage i .

    Keelatud fookuspunktid

    Objektid, mis vastavad [ Võttekriteeriumidele ], tuvastatakse ainult valitud fookuspunktide läheduses. Näiteks eirab kaamera liikumist keelatud fookuspunktides isegi siis, kui [ Motion ] on lubatud ( M ).

  11. Tõstke esile [ Ajastusvalikud ] ja vajutage J

    • Kasutage [ Salvestusaja valik ], et valida iga üksiku sarivõtte või videosalvestuse pikkus; valikute hulka kuuluvad [ OFF ] (piirang puudub) ja väärtused vahemikus 1 sekund kuni 30 minutit. Kui on valitud mõni muu suvand peale [ OFF ], jätkatakse pildistamist valitud aja jooksul isegi siis, kui käivitustingimused ei ole enam täidetud.
    • Minimaalse aja, mille jooksul kaamera ootab enne uuesti pildistamist, saab valida [ Oota pärast pildistamist ] abil, mis pakub väärtusi vahemikus 0 sekundit kuni 30 minutit.
    • Muudatuste salvestamiseks ja automaatse jäädvustamise sätete kuvale naasmiseks vajutage J
  12. Vajutage nuppu i .

    • Kuvatakse sätete kinnitusdialoog.
    • Hetkel valitud ( M ) [ Võttekriteeriumid ] on loetletud dialoogiakna vasakus ülanurgas.

  13. Kontrollige, kas kaamera suudab valitud kriteeriume kasutades objekte soovitud viisil tuvastada.

    • Kaamera tuvastatud objektid kuvatakse sätete kinnitusdialoogis roheliste kastidega.
    • Saate valida teravustamispunkti, kui AF-ala režiimi jaoks on valitud muu valik peale [ Auto-area AF ].
    • Kui valite AF-ala režiimiks [ Wide-area AF (C1) ] või [ Wide-area AF (C2) ], saate valida teravustamisala suuruse, hoides all teravustamisrežiimi nuppu ja vajutades 1 , 3 , 4 või 2 .
    • Saate valida AF-ala režiimi sätete kinnitusdialoogist, vajutades teravustamisrežiimi nuppu ja pöörates alamkäsuvaliku nuppu.
    • Kui rohelisi kaste ei kuvata ootuspäraselt, vajutage nuppu i ja korrake samme 9 ja 10, kuni soovitud tulemused on saavutatud.

  14. Käivitage automaatne jäädvustamine.

    • Automaatse jäädvustamise käivitamiseks vajutage seadete kinnitusdialoogis videosalvestusnuppu.
    • Pildistamine algab siis, kui tuvastatakse valitud kriteeriumidele vastav objekt, ja jätkatakse, kuni kriteeriumid on täidetud.
    • Automaatne jäädvustamine käivitub ainult siis, kui kõik [ Võttekriteeriumid ] jaoks valitud suvandid on täidetud.
    • Pildistamise ekraan lülitub energia säästmiseks välja, kui umbes kolme minuti jooksul ei tehta ühtegi toimingut, kuid automaatne jäädvustamine jääb aktiivseks. Ekraani saab uuesti aktiveerida, vajutades nuppu DISP või vajutades päästiku pooleldi alla.

Automaatse pildistamise ooterežiimi ekraan

  • Juhtpaneelil kuvatakse “ A-CAP ”.

  • Pildistamise ekraanil hakkab vilkuma ikoon X

Väljalaskeeelne jäädvustamine

Kohandatud sätte d4 jaoks valitud sätted [ Pre-Release Capture options ] kehtivad siis, kui vabastamisrežiimiks on valitud [ C30 ] või [ C120 ].

Vaikne režiim

Vaikse režiimi saab lubada, valides häälestusmenüüs [ Silent mode ] jaoks [ ON ].

" Jäädvustamise kriteeriumid " > " Liikumine "

Seda valikut kasutatakse automaatse jäädvustamise käivitavate objektide liikumissuuna, suuruse ja kiiruse valimiseks.

  1. Tõstke automaatse jäädvustamise seadete kuval esile [ Advanced: Motion ] ja vajutage J .

    Kuvatakse liikumise kriteeriumid.

  2. Vajutage nuppu W ( Q ) ja valige juhised.

    • Kuvatakse suunakriteeriumid.
    • Tõstke esile juhised ja vajutage J , et valida ( M ) või tühistada ( U ).
    • Muudatuste salvestamiseks ja liikumisseadete kuvale naasmiseks vajutage X

  3. Objekti kiiruse valimiseks keerake põhikäsuvaliku nuppu.

    Pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida [ Speed ] vahemikus [ 1 ] kuni [ 5 ]. Valige kõrgemad väärtused, et piirata objekti tuvastamist kiiremini liikuvate objektidega, madalamad väärtused, et hõlmata aeglasema kiirusega liikuvaid objekte.

    Suurus ja kiirus

    • Objektid, mis vastavad [ Subject Size ] ja [ Speed ] kriteeriumidele, kuvatakse liikumisseadete kuval roheliste kastidega.
    • [ Kiirus ] mõõdetakse kui aega, mis kulub objektil kaadri horisontaalseks läbimiseks. Iga väärtuse ligikaudne aeg on loetletud allpool. Liiga kiiresti liikuvaid objekte ei pruugita tuvastada.

      • [ 1 ]: umbes 5 s või vähem
      • [ 2 ]: umbes 4 s või vähem
      • [ 3 ]: umbes 3 s või vähem
      • [ 4 ]: umbes 2 s või vähem
      • [ 5 ]: umbes 1 s või vähem
    • [ 1 ] valimine nii [ Subject Size ] kui ka [ Speed ] jaoks teeb kaameral lihtsamaks tuvastada erineva suurusega objekte, mis liiguvad erineva kiirusega. Soovitame alustada madalatest väärtustest ja seejärel neid järk-järgult tõsta, kontrollides samal ajal liikumisseadete kuval rohelisi kaste või tehes testpilte, kuni objekti tuvastamine töötab soovitud viisil.
  4. Objekti suuruse valimiseks keerake alamkäsuvaliku nuppu.

    Pöörake alamkäsuvaliku nuppu, et valida [ Subject Size ] väärtuseks [ 1 ] kuni [ 5 ]. Valige väiksemad väärtused väiksemate objektide kaasamiseks, kõrgemad väärtused, et piirata objekti tuvastamist suuremate objektidega.

    Suuruse valikud

    • Objektid, mis vastavad [ Subject Size ] ja [ Speed ] kriteeriumidele, kuvatakse liikumisseadete kuval roheliste kastidega.
    • Subjekti näiv suurus (mõõdetuna fookuspunktides) iga [ Subject Size ] suvandi jaoks on loetletud allpool.

      • [ 1 ]: 4 fookuspunkti või rohkem
      • [ 2 ]: 8 fookuspunkti või rohkem
      • [ 3 ]: 14 fookuspunkti või rohkem
      • [ 4 ]: 24 fookuspunkti või rohkem
      • [ 5 ]: 34 fookuspunkti või rohkem

      Objekt tuvastati 14 fookuspunktis

  5. Vajutage nuppu i .

    Kaamera salvestab muudatused ja naaseb automaatse jäädvustamise seadete kuvale.

" Jäädvustamiskriteeriumid " > " Subjekti tuvastamine "

Seda suvandit kasutatakse automaatse pildistamise käivitavate objektide tüüpide ja suuruste valimiseks.

  1. Tõstke automaatse jäädvustamise seadete kuval esile [ Advanced: Subject detection ] ja vajutage J .

    Kuvatakse subjekti tuvastamise kriteeriumid.

  2. Vajutage nuppu W ( Q ) ja valige soovitud teematüübid.

    • Teie valikud on auto, inimesed, loomad ja sõidukid.
    • Muudatuste salvestamiseks ja objekti tuvastamise kuvale naasmiseks vajutage J

  3. Pöörake põhikäsuvaliku nuppu, et valida objekti suurus.

    Valige [ Teema suurus ] väärtuste [ 1 ] kuni [ 5 ] hulgast. Valige väiksemad väärtused väiksemate objektide kaasamiseks, kõrgemad väärtused, et piirata objekti tuvastamist suuremate objektidega.

    Suuruse valikud

    • Objektid, mis vastavad [ Subject Size ] kriteeriumile, kuvatakse objekti tuvastamise kuval roheliste kastidega.
    • Iga seadistuse näiv objekti suurus (protsentides vaatenurgast) on loetletud allpool.

      • [ 1 ]: 2,5% või rohkem
      • [ 2 ]: 5% või rohkem
      • [ 3 ]: 10% või rohkem
      • [ 4 ]: 15% või rohkem
      • [ 5 ]: 20% või rohkem

      Subjekt tuvastati suurusega 20%

    • Kui [ Subject Size ] on [ 1 ], on kaameral lihtsam tuvastada erineva suurusega objekte. Soovitame alustada madalast väärtusest ja seejärel seda järk-järgult tõsta, kontrollides samal ajal roheliste ruutude kuvamist objekti tuvastamise ekraanil või tehes testpilte, kuni objekti tuvastamine töötab soovitud viisil.
  4. Vajutage nuppu i .

    Kaamera salvestab muudatused ja naaseb automaatse jäädvustamise seadete kuvale.

Ettevaatust: subjekti tuvastamine

Kui on valitud „auto“ või „inimesed“, algab automaatne jäädvustamine, kui tuvastatakse inimportreeobjektid, olenemata sellest, kas nad on näoga kaamera poole või mitte.

" Püüdmiskriteeriumid " > " Kaugus"

Valige maksimaalne ja minimaalne vahemaa, mille juures kaamera tuvastab objektid automaatseks jäädvustamiseks. Automaatne jäädvustamine jätkub, kuni objekt on määratud kauguste vahemikus.

"Täpsem: vahemaa"

Funktsiooni [ Advanced: Distance ] saate kasutada, kui on kinnitatud NIKKOR Z objektiiv. See ei pruugi teiste objektiividega töötada.

  1. Tõstke automaatse jäädvustamise seadete kuval esile [ Advanced: Distance ] ja vajutage J .

    • Kuvatakse kauguse kriteeriumid.
    • Fookuspunkti sihtmärk ilmub kauguse kriteeriumide kuvale.

    Fookuspunkti sihtmärk

  2. Valige lähim ja kaugeim vahemaa, mille juures kaamera tuvastab objektid automaatseks jäädvustamiseks.

    • Asetage sihtmärk objekti kohale, mis on objekti automaatseks jäädvustamiseks kõige lähemal, ja vajutage AF-ON nuppu, et määrata minimaalne kaugus, mis kuvatakse ekraanil kui [ Near ]. Minimaalset kaugust saab peamist käsuvaliku nuppu keerates peenhäälestada.

    • Asetage sihtmärk objekti automaatseks jäädvustamiseks kõige kaugemal asuvale objektile ja vajutage päästik poolenisti alla, et määrata maksimaalne kaugus, mis kuvatakse ekraanil kui [ Kaugel ]. Maksimaalset kaugust saab peenhäälestada alamkäsuvaliku nuppu keerates.

      "Lähedal" ja "Kaugel" kauguste peenhäälestus

      Peenhäälestus on saadaval ainult Nikon Z kinnitusega objektiividega, kuid mitte NIKKOR Z 58 mm f/0.95 S Noct objektiividega.

      Ekraanid "Lähedal" ja "Kaugel".

      Vahemaad [ Near ] ja [ Far ] kuvatakse ainult meetrites. Neid ei kuvata jalgades isegi siis, kui seadistusmenüüs on [ Distance units ] jaoks valitud [ Feet (ft) ].

  3. Vajutage nuppu i .

    Kaamera salvestab muudatused ja naaseb automaatse jäädvustamise seadete kuvale.

Automaatse pildistamise peatamine ja lõpetamine

  • Automaatse pildistamise peatamiseks ja sätete kinnitusdialoogi naasmiseks vajutage videosalvestusnuppu. Automaatse pildistamise saab jätkata, vajutades nuppu uuesti.
  • Automaatse pildistamise lõpetamiseks ja võttekuvale väljumiseks vajutage nuppu O ( Q ).

Ettevaatust: automaatne jäädvustamine

  • Pildiala valik on fikseeritud [ FX (36×24) ]. Automaatse pildistamist ei saa kasutada, kui DX objektiiv on kinnitatud.
  • Automaatse pildistamise ooterežiimis teravustab kaamera allpool kirjeldatud viisil.
    • [ Pildistuskriteeriumid ] > [ Kaugus ] lubatud ( M ): kaamera teravustab [ Kaugele ] jaoks valitud kaugusele.
    • [ Võttekriteeriumid ] > [ Kaugus ] keelatud ( U ): kaamera teravustab automaatse jäädvustamise alustamisel kehtinud kaugusele.
  • Kui kaadris on mitu objekti, ei pruugi kaamera tuvastada [ Sihtala ] objekte.
  • Sadav vihm ja lumi võivad objekti tuvastamist segada. Automaatse pildistamise võib käivitada lumesadu, kuumus või muud ilmastikunähtused.

Automaatse pildistamise ajal

Automaatse pildistamise ajal on kõik juhtnupud peale DISP , videosalvestuse ja O ( Q ) nuppude keelatud. Lõpetage automaatne jäädvustamine enne, kui proovite kaamera sätteid kohandada.

Automaatne jäädvustamine: piirangud

Automaatset jäädvustamist ei saa kombineerida mõne kaamera funktsiooniga, sealhulgas:

  • pikaajaline säritus ("Bulb" või "Time"),
  • iseavaja,
  • sulgudes,
  • mitu säritust,
  • HDR ülekate,
  • intervalltaimeriga pildistamine,
  • time-lapse videosalvestus,
  • fookuse nihutamine ja
  • elektrooniline vibratsiooni vähendamine.