Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

ISO tundlikkus

Umbes ISO tundlikkus

Kaamera valgustundlikkust (ISO-tundlikkust) saab reguleerida vastavalt saadaolevale valgushulgale. Üldjuhul võimaldab suuremate väärtuste valimine sama ava juures suuremat säriaega. Valige seadete hulgast ISO 64 kuni 25 600. Saadaval on ka laiendatud sätted umbes 0,3 kuni 1 EV (ISO 32 ekvivalent) alla ISO 64 ja 0,3 kuni 2 EV (ISO 102400 ekvivalent) üle ISO 25 600.

ISO tundlikkuse reguleerimine

Hoidke kinni S ( Q ) nupp ja pöörake põhikäsuvaliku nuppu.

 • Teie valikut kuvatakse pildistamise ekraanil ja juhtpaneelil.
 • Vaikesätete korral muudetakse ISO-tundlikkust 1/3 EV sammuga. Samme saab muuta kohandatud sätte b1 [ ISO tundlikkuse astme väärtus ] abil.

Kõrge ISO tundlikkus

Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on säritamiseks vaja valgust, mis võimaldab pildistada kehva valgustusega ja aitab vältida hägusust, kui objekt liigub. Pange tähele, et mida suurem on tundlikkus, seda tõenäolisemalt mõjutab pilti „müra” juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.

 • "Müra" saab vähendada, lubades kõrge ISO-taseme müravähenduse. Kõrge ISO-taseme müravähendust saab lubada pildistamise ja videosalvestuse menüüde [ High ISO NR ] üksuste abil.

Valik Foto võttemenüü [ ISO tundlikkuse sätted ]

ISO-tundlikkust saab reguleerida ka pildistamise menüü üksuse [ ISO sensitivity settings ] abil.

Tere 0,3– Tere 2.0

Säte [ Hi 0.3 ] vastab ISO tundlikkusele, mis on ligikaudu 0,3 EV võrra suurem kui ISO 25600 (ISO 32000 ekvivalent) ja [ Hi 2.0 ] ligikaudu 2 EV võrra kõrgemale (ISO 102400 ekvivalent). Pange tähele, et nende seadistustega tehtud pildid on eriti altid mürale juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.

Lo 0,3– Lo 1.0

[ Lo 0,3 ] vastab ISO tundlikkusele umbes 0,3 EV alla ISO 64 (ISO 50 ekvivalent). [ Lo 1.0 ] on ligikaudu 1 EV võrra väiksem kui ISO 64 (ISO 32 ekvivalent). Kasutage suuremate avade või pikemate säriaegade jaoks, kui valgustus on ere. Esiletõstetud kohad võivad olla ülevalgustatud. Enamasti on soovitatav kasutada ISO tundlikkust ISO [ 64 ] või rohkem.

Automaatne ISO tundlikkuse juhtimine

Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine reguleerib ISO-tundlikkust automaatselt, kui optimaalset säritust ei ole võimalik saavutada kasutaja valitud väärtusega. Saate valida automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise ülempiiri (100–Hi 2.0), et vältida ISO-tundlikkuse liiga kõrgeks tõstmist.

Automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise lubamine

 • Hoidke nuppu S ja pöörake alamkäsuvaliku nuppu, et valida ISO AUTO (automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine lubatud) ja ISO (automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine keelatud).

 • Kui automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine on lubatud, kuvatakse pildistamisekraanil ISO AUTO ja juhtpaneelil ISO-A . Kui tundlikkust muudetakse kasutaja valitud väärtusest, kuvatakse ekraanidel ISO-tundlikkus.

  Ekraan

  Kontrollpaneel

 • Maksimaalset tundlikkust saab reguleerida pildistamise menüü üksuse [ ISO sensitivity settings ] abil.

Ettevaatust: automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine

 • Kui praegu suvandi [ ISO sensitivity ] jaoks valitud väärtus on suurem kui [ Maximum sensitivity ] jaoks valitud väärtus, on [ ISO sensitivity ] jaoks valitud väärtus ISO tundlikkuse automaatse juhtimise ülempiir.
 • Välguga pildistamise ajal on säriaeg piiratud vahemikuga, mis on määratud suvandites Kohandatud sätted e1 [ Välgu sünkroonimiskiirus ] ja e2 [ Välgu säriaeg ]. Kui [ Minimaalne säriaeg ] valitud väärtus ei ole selles vahemikus, saab suvandi kohandatud sätte e2 [ Välgu säriaeg ] jaoks valitud väärtus efektiivseks minimaalseks säriajaks.
 • Välja arvatud režiimis M , salvestatakse videod automaatse ISO-tundlikkuse juhtimisega. Automaatse ISO-tundlikkuse reguleerimise saab lubada video salvestamiseks režiimis M , valides videosalvestusmenüüs [ ISO-tundlikkuse seaded ] > [ Automaatne ISO-juhtimine (režiim M) ] valiku [ ON ].